Віталій Кім: “Крим повернути легше, ніж Донецьк та Луганськ”

Віталій Кім: “Крим повернути легше, ніж Донецьк та Луганськ” - 1 - изображение

На YouTube каналі журналістки Раміни Есхакзай “RAMINA” вийшов випуск першого спільного інтерв’ю з головою Миколаївської обласної державної адміністрації Віталієм Кімом та його дружиною Юлією. Чиновник запросив знімальну групу до дому. Про те, як розпочав політичну кар’єру, що йому пропонували росіяни в перші дні війни, обстріл свого будинку, секрет екологічного розтавання, та чи планує йти в президенти, Віталій Кім розповів з дружиною в ексклюзивному інтерв’ю.

Дружина Віталія Кіма розповіла про їхнє романтичне знайомство

Це був день міста, і хтось привіз у Миколаїв безкоштовний концерт. Все місто гуляло. Ми з подружкою вийшли й пішли до центру. Віталій був разом з другом. Запитав чи не холодно мені. Так і познайомилися. Він дуже багато розмовляв, посмішка не сходила з обличчя. Було відчуття, що ми знаємо оди одного давно. Ми разом з 2010-го року, одружилися у 2017 році.

Віталій Кім розповів, як розпочав політичну кар’єру

Хотілося допомогти, я знайшов у Президента основний момент, який був цікавий – судова реформа. Було багато вільного часу, був пасивний дохід, і щоб я не скотився у п’янку та хобі, гру в “танчики”, я пішов щось робити.

Дружина Віталія Кіма розповіла, що не була готова до його призначення головою Миколаївської ОДА

Я була в шоці, не одразу дізналася. Зрозуміла, коли з’явилась новина на наших місцевих інтернет-виданнях, що Віталія Кіма призначили головною Миколаївської ОДА. Я читала коментарі, мені так не сподобалося! Говорили про його корейське походження, що тепер в області будуть цибулю вирощувати, собак їсти. У мене в той день піднялась температура, і я сказала, що більше нічого читати не буду і не буду реагувати. На другий день прийняла цей факт.

Віталій Кім розповів, що росіяни йому пропонували на початку повномасштабного вторгнення

Вони не спілкувалися зі мною напряму. Пропонували не брати слухавку кілька днів, по принципу “у запій пішла людина”.

Віталій Кім зізнався, у яких стосунках з першою дружиною

Ми товаришуємо, у нас дві доньки, дітей підтримуємо. З колишньою дружною у мене стосунки кращі, ніж у декого з їхньою теперішньою.

Віталій Кім розповів, що відбувається після деокупації

Розмінування, відновлення інфраструктури. Найскладніше працювати з людьми, які когось втратили. А так, це робота як після екстреної події, нещасного випадку, катастрофи, як після підриву Каховської ГЕС, наприклад. Це робота не важка, а от найважче – це людям. Дехто хоче виїхати, хтось хоче найшвидше покарати окупантів. Особливо це стосується дітей. Важливо, щоб не було “полювання на відьом”, коли жаліються на сусідів, які співпрацювали з окупантами. Люди здебільшого ділять на чорне та біле, тому важливо досягти справедливості.

“Мої батьки були вдома”, – дружина Віталія Кіма розповіла про обстріл їхньому дому

Наш будинок був під обстрілами два рази. Перший раз були там мої батьки вдома, вони спали в кімнаті, де була гардеробна без вікон. Тоді вони взяли матрац, мікрохвильову піч, їжу, і коли були обстріли, вони були у тій кімнаті. Але після другого обстрілу, коли повиносило все в будинку, мама з татом вирішили повернутися до дому.

Дружина Віталія Кіма розповіла, чи хоче, щоб він балотувався у президенти

Ні, ні й ще раз, ні. Я не хочу про це думати й впевнена, що цього не буде.

Віталій Кім розповів про своє ставлення до грошей

Вчили, що за дівчатами, тролейбусами та грошима бігати не можна. Вони мають наздоганяти тебе самі, в тебе буде стільки грошей, скільки тобі потрібно. Просто бери й роби.

Віталій Кім розповів, як вплинула на нього втрата батька

Батько мав чудове фізичне здоров’я, на ринзі був сильніший за мене.  52 роки, а під час змагань з баскетболу на майданчику у нього зупинилося серце. Бог визначає, коли тобі час піти. Це теж вплинуло. Тебе доля, війна зустріла на цій посаді, твій обов’язок виконувати все до кінця. Як різниця у 40 чи 50 років померти, все одно життя добре, з користю заради країни, добра історія.

Віталій Кім розповів, як мотивувати людей вступати до армії

Військові кажуть – це найкраща робота у світі, ти там кайфуєш, на справді, інша справа – що ти там втомлюєшся. Це має бути масово, щоб була ротація, люди відпочивали й поверталися. І так буде ефективніше. Для цього має бути діалог. Миколаївщина показує непоганий результат щодо мобілізації. Нам є що захищати, і всі ставляться через цю призму.

“Крим повернути легше, ніж Донецьк та Луганськ”, – Віталій Кім про зміну свідомості українців в окупації

Крим повернути легше, ніж Донецьк та Луганськ, маю на увазі голови людей. Вони завжди були там близькі до Росії. Великий термін, діти, покоління виросли, які не пам’ятають Україну. Цілі покоління повертати. Єдине, що можна, зробити краще, ніж там. Ілюзії, що там нас зустрічають з квітами, я не маю.


Фото: прес-служба


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top