Олександр Педан: «Зараз усі мають привчати дітей любити Україну»

Олександр Педан: «Зараз усі мають привчати дітей любити Україну» - 1 - изображениеВедучий проектів Нового каналу та освітнього тревелу «УніверCheck», громадський діяч, батько двох дітей Олександр Педан спеціально для Woman Magazine розповів про своє батьківство та про те, на що варто звернути увагу дитині при виборі професії.

Будучи батьком двох дітей, до яких цінностей ви привчаєте своїх доньку та сина?

Мені здається, що зараз усі мають привчати дітей любити Україну. Патріотизм починається з самого дитинства. Пам’ятаю, коли Лєра була маленька, хотів, щоб вона спілкувалася рідною мовою. Я тоді ще записував для неї мультики українською на DVD-диски. Ми разом дивилися не зовсім дитячу «Футураму», але їй подобалося, і таким чином привчав її до любові до солов’їної. До того ж у нас є ще одна головна цінність – це сім’я. Ми раніше домовилися про те, щоб не обманювати одне одного. У нас усі проблеми можна вирішити через чесну та відверту розмову.

Олександр Педан з сином

Олександр Педан з сином

Чи спілкуєтеся ви зі своєю старшою донькою на дорослі теми, такі як чоловіки, секс?

За нагоди, але здебільшого такі інтимні теми доньці цікавіше обговорювати з мамою Інною. Та якщо Лєра питає мене, я завжди готовий з нею відверто поговорити.

Олександр Педан: «Зараз усі мають привчати дітей любити Україну» - 2 - изображение

Олександр Педан з донькою

Який у вас метод виховання дітей? Чи робитимете ви, так як робили ваші батьки по відношенню до вас?

Я намагаюся взяти зі свого дитинства все найкраще, що мені дали мої батьки, і виправити те, що вважаю неправильним по відношенню до мене й мого виховання. Зокрема даю ті тепло та любов, які мені завжди давала мама, і ту чоловічу підтримку, яку мені не давав тато. Те, що не отримав у дитинстві, зараз намагаюся віддати своїм дітям.

Чи часто діти звертаються до вас по пораду? Як ви зі свого боку спрямовуєте їх на вірний шлях?

В принципі, діти можуть звернутися до мене з будь-чим. Наприклад, що подивитися, почитати, що робити з навчанням, куди вступати тощо. Тут важливе питання до самих батьків – якщо вони з самого початку побудували дружні стосунки з дитиною, то це круто. До того ж є одна проста порада: треба завжди відповідати дітям, знаходити час для спілкування з ними, не ігнорувати, щоб потім вони не шукали деінде, з ким поговорити.

Як вам зараз працювати разом із Валерією у проекті «УніверChеск»?

Це найкраща співпраця мого життя. По-перше, я дуже нею пишаюся, по-друге, вважаю, що наші діти будуть кращими за нас, і це круто. Звісно, в чомусь за неї хвилююся, але намагаюся не тиснути, не тягнути на себе ковдру, як то кажуть.

Якщо говорити про перший сезон «УніверChеск», то я як батько надмірно переймався й опікувався, що інколи заважало доньці. Саме тому ми вирішили зробити так, щоб були сцени, де мене немає, а Лєра взаємодіяла напряму з режисером, аби я її не відволікав. І якщо казати відверто, то інколи вона працювала краще за мене.

Олександр Педан: «Зараз усі мають привчати дітей любити Україну» - 3 - изображение

Олександр Педан з донькою

Якщо говорити про другий сезон, то тут Лєра зробила величезний крок уперед. Ми вже намагалися зробити доньку головним персонажем, де я відійшов на другий план. І це мені подобається значно дужче. Тут вона більший авторитет саме для тої аудиторії, до якої ми звертаємося.

Ваш молодший син Марк уже восени піде до школи. Що ви думаєте з приводу освіти в Україні? Можливо, ви особисто щось хотіли б змінити?

Я багато що думаю з цього приводу й особисто багато що змінюю в освіті України. Ми з моїми двома командами активно працюємо над цим питанням. З громадською організацією JuniorS вже п’ять років змінюємо фізкультуру в школах. Разом з Міністерством освіти і науки України та Інститутом модернізації змісту освіти досягли того, що в новій українській школі зараз триває зміна фізкультури без нормативів. Діти йдуть туди гратися й отримувати задоволення, а не бояться й не шукають відмовки, щоб не піти. По-друге, з нашою громадською організацією UMIND зняли проект про нову українську школу, про те, які в неї засади, цінності та принципи. Ми робимо профорієнтації та заходи для дітей, щоб ті визначилися, ким хочуть бути. Намагаємося навіть впливати на те, щоб в Україні була якісна система освіти. Українська школа – це дуже круто, і мій син піде туди навчатися. Там дуже легкий поріг входу в шкільну програму. Зазвичай дитина має рахувати від 1 до 10, вміти одягатися, їсти, словом, немає дуже суворих критеріїв. І це круто, адже не всі батьки вміють навчити дитину, наприклад, читати, тому нехай це роблять учителі.

Чи вважаєте ви, що онлайн-навчання краще за офлайн? А якщо це стосується медичного факультету?

Я вважаю, що офлайн-навчання краще за онлайн, підтримую живе навчання в будь-якому випадку, адже інформація засвоюється краще. Якщо говорити про прикладні науки, то тут, наприклад, без лабораторії не можна вивчити хімію. Або стати лікарем без практичних занять. Це нонсенс, тому мене щиро дивують студенти, які інколи не хочуть йти навчатися офлайн. Та я їх десь розумію, бо дехто з них навіть не знає, як це – навчатися офлайн – через ковід і війну. Вважаю, що нам зараз треба зробити максимум, щоб діти навчалися очно.

Олександр Педан: «Зараз усі мають привчати дітей любити Україну» - 4 - изображение

Олександр Педан з донькою

Як вважаєте, які вони – професії майбутнього? На що зараз варто звернути увагу випускникам шкіл?

Професій майбутнього взагалі дуже багато. В топі точно будуть агропрофесії, завжди існуватиме запит на лікарів, учителів та філологів. Також мені здається, що в нас дуже недооцінена профтехосвіта, де точно буде запит на все, що треба робити своїми руками, – від сантехніки до будівництва. Тож варто зорієнтувати дитину на те, чим вона хоче займатися в майбутньому. Це дуже важливо, адже навіть якщо є дуже крута робота, але вона не приносить задоволення, це крок до того, щоб потім перевчатися, опановувати ближчу для себе професію. Тому краще одразу обрати те, що подобається.


Фото: прес-служба


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top