Аріадна Александрова: «Важливо зберегти баланс між стратегією та імпровізацією у блозі»

Аріадна Александрова

Аріадна Александрова

У сучасному світі, де соціальні мережі стали невід’ємною складовою життя, вміння ефективно користуватися ними стає ключовим для успіху в бізнесі. У свої 17 років героїня нашого інтерв’ю вже реалізувала себе як успішний SMM-менеджер та ментор для бізнесів, активно веде власний блог та продовжує удосконалювати навички.

Про свій досвід, маркетингові тренди 2023 та поради для амбітних блогерів розповідає Аріадна Александрова.

Чи важливо мати особистий бренд в сучасному світі?

Так, важливість особистого бренду не слід недооцінювати. Особистий бренд – це спосіб визначити себе як експерта в певній галузі та привернути увагу аудиторії. Створення власного бренду може стати значущим кроком у розвитку кар’єри, залученні клієнтів, розвитку бізнесу та встановленні контактів з іншими професіоналами.

Які соціальні мережі є найбільш ефективними для розвитку особистого бренду?

Вибір соціальних мереж для розвитку особистого бренду залежить від конкретної сфери діяльності, цільової аудиторії та особистих уподобань людини. Однак, для швидкого розвитку саме особистого бренду мої фаворити – це TikTok та Instagram. Адже в них, на мою думку, простіше за все, як кажуть, зловити «хайп».

З вторгненням в Україну інфлюенсери стали певним «голосом» для аудиторії. Як правильно розвиватися саме українському молодому блогеру?

Для українських молодих блогерів це стало новою можливістю для розвитку у соціальних мережах, оскільки тепер вільні блогерські позиції, які раніше займали російські блогери. Велика кількість українців відмовилася від споживання російського контенту, тож з’явився попит на вітчизняний продукт.

Якщо говорити про кроки, які може зробити український молодий блогер, щоб правильно розвиватися у соціальних мережах, то перш за все потрібно визначити свою нішу. Це допоможе залучити відповідну аудиторію та стати експертом у обраній галузі. Далі важливо створювати якісний та цікавий контент. Також важливо розвивати свій бренд, створюючи унікальний стиль та неповторний образ. І нарешті, співпраця з іншими блогерами та брендами може допомогти в розвитку.

Аріадна Александрова

Аріадна Александрова

У 17 років у тебе вже є досвід проведення консультацій для бізнесів та особистих блогів. Розкажи, чому обрала саме такий напрямок?

Мені завжди цікаво було експериментувати з соціальними мережами та розвивати свій особистий бренд. У мене були блоги на різні теми, такі як езотерика та вивчення англійської мови, але я знайшла свій шлях у консультуванні бізнесів та особистих брендів. Ця сфера мені дійсно приносить задоволення і дозволяє застосовувати свої знання та досвід для допомоги іншим.

Що найбільше тобі подобається у роботі у маркетинговій агенції, а що викликає труднощі?

Мені подобається виклик, який ставиться перед маркетинговою агенцією – знайти ефективні інструменти для просування клієнтів в конкурентному середовищі. Але я більше схильна до лідерської ролі, аніж до роботи на когось. Тому я планую перейти до роботи на себе, де зможу бути керівником свого власного бізнесу.

Які етапи менторства у своїй роботі ти виділяєш?

​​У моїй роботі ментора я зосереджуюся на розвитку соціальних медіа акаунтів моїх клієнтів. Моя стратегія менторства включає наступні етапи:

  • Аналіз та оцінка поточного стану акаунтів в соціальних мережах.
  • Розробка стратегії просування, включаючи позиціонування бренду або особистості в блозі, створення аудиторій для запуску реклами, прописання воронки продажів та ін.
  • Реалізація стратегії в практиці з моєю підтримкою та навчанням клієнта, як самостійно працювати зі своїм акаунтом в соціальних мережах.

Після закінчення місяця співпраці мої клієнти отримують чітке позиціювання свого бренду або особистості в блозі, розуміння інструментів соціальних мереж, заповнений профіль експерта, створені аудиторії для запуску реклами та прописана воронка продажів.

блогер

Аріадна Александрова

Чи важлива зараз стратегія, або краще імпровізувати з наповненням блогу?

Як SMM-спеціаліст, я вважаю, що стратегія є важливою складовою успішного ведення блогу. Це допомагає зосередитися на меті та завданнях, визначити аудиторію, знайти своє місце на ринку та створити унікальний бренд. Але це не означає, що потрібно створювати повну стратегію на рік наперед і точно дотримуватися її. У цьому світі все змінюється дуже швидко, тому іноді потрібно бути готовим імпровізувати та адаптуватися до нових трендів та ситуацій. Важливо зберегти баланс між стратегією та гнучкістю, щоб досягти успіху в соціальних медіа.

Які нові маркетингові тренди та інструменти будуть на хвилі популярності у 2023?

Прогнозувати майбутні тренди завжди цікаво, але також викликає певні труднощі. Ось кілька маркетингових трендів, які будуть на піку популярності у 2023 році: відеомаркетинг, інтерактивний контент, реклама в месенджерах, віртуальна та доповнена реальність та персоналізація. Використання цих інструментів допоможе залучити увагу аудиторії та досягти успіху в маркетингу.

Що можеш порадити починаючим блогерам, які тільки розпочали свій шлях?

Я б порадила починаючим блогерам скористатися послугами моїх консультацій та менторства, оскільки я можу надати особисту підтримку та поради, спеціально налаштовані на їх потреби та цілі. У моїй команді також є експерти з різних галузей, які допоможуть побудувати відповідну стратегію та розробити унікальний контент.

блогер

Аріадна Александрова

Як ти плануєш розвиватися у своїй ніші?

Я планую продовжувати навчатися та вдосконалювати свої навички в сфері SMM і маркетингу. Щодо моїх амбітних цілей, я мрію відкрити свою власну агенцію з SMM та маркетингу, але це ще на далекому горизонті. Тому наразі я зосереджуюся на розвитку своєї кар’єри як SMM-спеціаліста та намагаюся бути кращою у своїй галузі.


Фото: особистий архів


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top