Надія Матвєєва розповіла, як приготувати їжу просто неба

Надія Матвєєва розповіла, як приготувати їжу просто неба - 1 - изображение

Багато українців лишаються без світла та газу внаслідок повномасштабного вторгнення росії. Надія Матвєєва, ведуча реаліті «Щасливі за сім днів», а також рубрики «Надійні поради» на СТБ, розповіла, як можна приготувати їжу на багатті.  

Під час війни потрібно бути озброєним інформацією, яка може врятувати життя. Якщо у вас немає змоги приготувати їжу вдома, зверніть увагу на поради телеведучої.

Як готувати їжу, якщо немає газу та світла:

  • Якщо є можливість, завчасно купіть кілька пакетів вугілля або спеціальних брикетів для вогню. Майте вдома запас сірників.
  • Облаштуйте у дворі місце для багаття: розчистіть його від сміття, сухого листя та трави, зробіть невелике заглиблення. Поставте з двох сторін вогнетривкі цеглини або каміння. Покладіть на них залізну кришку або лист металу. На такій «плиті» можна готувати і в каструлях, і на сковорідках.
Надія Матвєєва розповіла, як приготувати їжу просто неба - 2 - изображение

Як готувати їжу, якщо немає газу та світла

  • Для багаття найкраще підходить алюмінієвий посуд. Він не боїться полум’я, має високу теплопровідність. У ньому страви приготуються швидше.
  • Найкраща страва в таких умовах – каша з тушонкою. Розхід крупи – приблизно 80 грамів на людину. Замочіть її звечора, тоді приготування займе менше часу. Солодкий варіант каші – зі згущеним молоком і родзинками. Це продукти, які довго зберігаються, тому запастись ними можна заздалегідь.
  • Якщо є фольга для приготування, можна запекти овочі. Наприклад, між двох половинок картоплі покладіть шматочок сала, посоліть, заверніть у фольгу. Покладіть в гарячий попіл, присипте зверху. Кілька разів переверніть.

Надія Матвєєва розповіла, як приготувати їжу просто неба - 3 - изображение

  • Хочеться розрадити дітей? Приготуйте солодке тісто, розріжте на стрічки, намотайте його на палички (так, щоб прошарки були окремо, інакше не пропечуться) і тримайте над багаттям до рум’яної скоринки.
  • Приготували? Залийте багаття водою або засипте піском. Завжди пам’ятайте про пожежну безпеку. Майте на увазі, що гілки хвойних дерев дають багато іскор.
  • Не тримайте поруч із багаттям вогненебезпечні та легкозаймисті речі.
  • Краще готуйте вдень, аби в темряві вогонь не привертав зайву увагу.

Фото: пресслужба СТБ


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top