Як знизити негатив: поради Дмитра Карпачова

Як знизити негатив: поради Дмитра Карпачова - 1 - изображение

Сьогодні українцям складно уникнути негативних думок та емоцій, коли у країні йде запекла війна. Однак ведучий СТБ Дмитро Карпачов переконаний, що знизити негатив можна. Як це зробити – психолог розповів у соціальній мережі на прикладі притчі про двох вовків.

«Притча про двох вовків»

Колись давно старий індіанець відкрив своєму онукові одну життєву істину.

— У кожній людині точиться боротьба, дуже схожа на боротьбу двох вовків. Один вовк несе зло — заздрість, ревнощі, жаль, егоїзм, лінощі, брехню… Інший вовк несе добро — мир, любов, надію, істину, доброту, вірність…

Маленький індіанець, зворушений до глибини душі словами діда, на якусь мить замислився, а потім спитав:

— А який вовк у кінці перемагає?

Старий індіанець ледь помітно посміхнувся і відповів:

— Завжди перемагає той вовк, якого ти годуєш.

Так само і з емоціями, зазначає Дмитро Карпачов:

«У вас більше тих емоцій/думок, які ви годуєте. Якщо багато негативних, то для них є їжа. Наприклад, читання лише поганих новин, спілкування з неприємними людьми, прокручування гнітючих спогадів тощо. Спробуйте протягом дня відстежувати те, що викликає у вас негатив. Намагайтеся уникати цих явищ/думок/подій (негативні тригери). Натомість додайте більше позитивних тригерів — тих, що викликають у вас задоволення».

Ведучий попереджає, що спочатку це може бути складно, але якщо тренуватися, то все вийде і піде на автоматі.

«Можете, довго не думаючи, згадати три речі, які викликають у вас позитивні емоції (те, до чого можна легко і щодня отримати доступ). Наприклад, якась позитивна програма або книга, а можливо, кіт, який втихомирює муркотінням», додав Дмитро Карпачов.

Фото: пресслужба СТБ

Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top