Як вберегтися від інфекційних хвороб під час війни
Надія Матвєєва продовжує ділитися цінними порадами, які допоможуть убезпечити життя у воєнний час, у рубриці «Надійні поради» на СТБ. Так, телеведуча розповіла, як вберегтися від інфекційних хвороб під час війни.
- Якщо треба торкатися загиблих – робіть це лише в рукавичках, особливо, якщо у вас є рани чи порізи. Бо інакше ви підхопите інфекційні хвороби. Будь-які рани на тілі краще завжди обробляти антисептиком.
- Якщо немає світла та холодильника, безпечно можна їсти сушені та сирі овочі чи фрукти (картоплю, у крайньому випадку, можна теж їсти сирою), консерви та солене сало (все це зберігається при кімнатній температурі приблизно до тижня), варення, копчене чи в’ялене м’ясо, шоколад, сухарі та печиво, пити можна воду та сік. Ці продукти не потребують термічної обробки і не несуть загрози інфікування.
- Якщо у вашому бомбосховищі є хворі, укриття краще дезінфікувати. Налийте спирт або розчин нашатирю у пляшку з пульверизатором та обробіть всі поверхні, яких ви торкаєтеся. Уповільнити розвиток інфекції може оцет – зробіть суміш із третини оцту з 2\3 води. Є лимон або лимонна кислота, додайте і їх у воду. Провітрюйте свій прихисток. Хлор не використовуйте! У закритих приміщеннях він небезпечний!
- Кишкові інфекційні хвороби лікуйте сорбентами та багато пийте підсоленої води. Будьте уважними до симптомів холери – без антибіотиків вона може вас вбити. Тож варто знайти лікаря, якщо у вас блювота та дуже частий пронос у вигляді «рисового відвару», судоми та слабкість, але болю в животі та температури немає, шкіра холодна.
- Якщо ви відчуваєте себе як при отруєнні, з блювотою та проносом, а ще підвищилася температура і дуже боляче ходити до туалету, у калі є кров чи слиз, то це, ймовірно, дизентерія – також потрібен курс антибіотиків.
Фото: Pixabay