Дмитро Карпачов розповів, що робити в разі емоційного виснаження

Дмитро Карпачов

Психолог Дмитро Карпачов розповів, що робити в разі емоційного виснаження та як допомогти маленькій дитині пережити стрес.

У молодої українки, яка звернулася за допомогою до психолога, крихітка-донька. З нею вона завжди багато гуляла, навчала мовам та активно проводили час разом. Проте, відколи почалася війна, мама не може пересилити себе і знову гратися з дитиною, веселити її, а також відновити свій заряд енергії. Постійні переживання, негативні новини виснажують, а почуття провини буквально з’їдає жінку.

Що робити під час емоційного виснаження, розповів Дмитро Карпачов:

  • допомагайте тим, кому можете допомогти. А якщо не можете – не карайте себе за це. Від того, що ви переживаєте за людей, яким не можете допомогти, їм краще не стає, але стає гірше вам та вашій дитині;
  • дивіться новини один раз на день. Бажано, коли ваша дитина спить;
  • ставтеся до їжі, як до ліків. Збалансоване харчування впливає на нервову систему та реакцію на стрес.

Маленька дитина повністю від вас залежна. Можливо, вона відчуває вашу внутрішню напругу, їй поряд з вами некомфортно. З її мамою відбувається щось не те, тому вона вирішує дивитися мультики, адже там усе добре. Якщо весь час бути знервованою і втомленою поряд з дитиною, це їй може нашкодити.

Як допомогти дитині пережити стрес:

  1. Зберігайте спокій. Дитина тонко відчуває ваші емоції.
  2. Намагайтеся не плакати при дитині. Але це не означає, що від малечі треба приховувати свої емоції. Щоб у неї не було розбіжностей між тим, що вона бачить, і тим, що вона чує. Якщо все ж розплакалися, поясніть дитині, що вам погано, але без подробиць.
  3. Поверніть ті активності, які були у сина чи доньки до війни.
  4. Намагайтеся дотримуватися звичного для дитини графіку.
  5. Подбайте, щоб у малечі був власний куточок.

Ще більше корисних порад, як наприклад: що робити, якщо дитина більше не хоче ходити до нової школи, невже людина не має права відчувати радість життя, якщо є така можливість та як українцям спілкуватися з росіянами у час війни – дивіться за посиланням:

 

Учасником програми може стати будь-який глядач або глядачка з тих, хто відправить своє запитання психологам у спеціальний чатбот у телеграмі @STB_dopomoha_psykholoha_bot.


Фото: прес-служба СТБ

 


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top