Венеційська бієнале-2022: як проходить всесвітня виставка

Венеційська бієнале-2022: як проходить всесвітня виставка - 1 - изображение

23 квітня розпочалась всесвітньо відома виставка сучасного мистецтва – Венеційська бієнале. Проходить подія вже 59 раз і триватиме до 27 листопада 2022 року.

Цьогоріч темою виставки стало “Молоко снів (The Milk of Dreams)”. Це назва серії малюнків, які були створені художницею епохи сюрреалізму з Великої Британії Леонорою Керрінгтон. У виставці беруть участь 140 художників, серед яких близько 20 з України.

На Бієнале представлені 2 павільйони від України: перший (національний) розроблений Міністерством культури України, а другим став масштабний приватний проект, створений у тандемі PinchukArtCentre та Офісу президента України з Міністерством культури та інформаційної політики.

Національний проект представляє робота харківського художника Павла Макова «Фонтан виснаження: Висока вода», яка стала центральною частиною Українського павільйону. Кураторами стали Лізавета Герман, Марія Ланько та Борис Філоненко.

Приватну частину проекту представляють визначні для українського мистецтва музейні роботи Марії Примаченко і Тетяни Яблонської, а також роботи Микити Кадана, Лесі Хоменко та Євгенії Білорусець.

Також на виставці присутні роботи художниці та fashion-ілюстратора Інни Сич.

“Венеційська бієнале — найважливіша подія у світі сучасного мистецтва. Я щаслива бути частиною цієї події, щаслива, що можу зробити щось важливе, не перебуваючи в Україні. Це надія та ковток повітря. Наша культура та історія, яку ми зможемо зберегти. Одна з робіт присвячена вірі в перемогу, незважаючи на всі звірства, вчинені російською армією. Війна забрала у нас минуле життя. Наші досягнення, наші справи, плани та здобутки. Війна забрала у багатьохдім,забрала спокій та зрозуміле майбутнє. Але вони не зможуть забрати у нас — нас. На моїх полотнах співіснує безмежне страждання та віра в спасіння. У роботі зосереджено протилежність і змішання фатальності та надії” – коментує художниця.

Венеційська бієнале-2022: як проходить всесвітня виставка - 2 - изображение

Інна Сич


Текст: Юлія Тенетюх

Фото: Pixabay, особистий архів Інни Сич


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top