Від сукні до електроніки: куди здати непотрібні речі в Києві

Від сукні до електроніки: куди здати непотрібні речі в Києві - 1 - изображение

Пів шафи старого одягу, зайве взуття і прочитані книжки часто лише займають місце в будинку. А ще – збирають тонни пилу. Але не поспішайте їх нести в сміттєвий бак. Можливо, вони ще можуть стати комусь у пригоді. Розбираємося, куди їх можна здати і при цьому зробити добру справу. Також розповімо, куди подіти неробочу техніку, ртутні термометри, лампи, акумулятори та батарейки.

Одяг, посуд і постільна білизна

Одне з найкращих рішень для старих речей – віддати їх на благодійність. При цьому, попередньо варто перевірити їхній стан. Ваші речі мають бути чистими та придатними для повторного використання. Тест простий: якщо не одягнете – не жертвуйте.

Червоний хрест України

Організація Червоного Хреста допомагає нужденним, які перебувають у складних життєвих обставинах. Наприклад, багатодітним і малозабезпеченим сім’ям, переселенцям. Сюди можна принести жіночий, чоловічий і дитячий одяг, зимове та літнє взуття, посуд, техніку, рушники та постільну білизну. Точки прийому вказані тут. Перед відвідуванням рекомендуємо зателефонувати, щоб уточнити години роботи.

“Кенгуруш”

Цей фонд допомагає дитячим будинкам і бідним сім’ям по всій Україні. Переважно тим, хто живе в селах і невеликих містечках. Тут із радістю приймуть чистий одяг, дитячі іграшки, ковдри, подушки, продукти харчування, канцелярію, візки, дрібну техніку, посуд і медикаменти. Як передати написано тут.

Благодійний фонд “Карітас Київ”

Приймає постільну білизну, одяг, взуття, посуд, текстиль. Зібрані речі розподіляють між нужденними. Зокрема, передають самотнім літнім людям. Залишити речі можна за адресою: вул. Микитенка, 7-Б. Телефон: (050) 380-99-83.

Від сукні до електроніки: куди здати непотрібні речі в Києві - 2 - изображение

Благодійний фонд “Светр”

Фонд приймає жіночий і чоловічий одяг, взуття, сумки та аксесуари. Нові речі продають на міських благодійних вечірках – барахолках. А також магазині в Instagram. За виручені гроші закуповують ліки для пацієнтів Київського міського онкоцентру. Знаходиться фонд на Шовковичній 39/1. Це територія Олександрівської клінічної лікарні. Речі приймають у корпусі № 6 на першому поверсі. Телефон: (063)232-31-47.

Благодійний фонд “Кошик добра”

Якщо немає можливості відвезти непотрібні речі до фонду, можна їх залишити в спеціальних благодійних боксах. Такі є в кожному районі столиці. Найбільше – у Дарницькому та Оболонському. Можна приносити одяг, м’які іграшки, літературу. Їх забирають двічі на тиждень. Список пунктів тут.

Книги

Фундація Дарини Жолдак

Організація займається збором книг для сільських бібліотек і дитбудинків. Тож, якщо у вас вдома лежать непотрібні казки, оповідання та дитяча художня література, приносьте її сюди. Книги мають бути в гарному стані. Пункт прийому розташований у будівлі Центральної бібліотеки Солом’янського району на вулиці Просвіти, 14А.

Благодійний магазин “ДієСлово”

Здати прочитані книжки можна в першу в Україні благодійну крамницю “ДієСлово”. Тут їх відсортують за жанрами, призначать вартість і продадуть на книжкових заходах. Наприклад, таких як “Книжковий Арсенал”. Кошти від продажу спрямовують на благодійність. Магазин співпрацює з благодійним фондом “Застава” і центром “Дача”, які опікуються хворими дітьми.

Техніка та авто шини

Центр утилізації відходів

Жителі Києва, у яких скупчилися поклади електронного сміття, можуть безплатно віднести його до Центру управління відходами. Тут приймають комп’ютерні мишки, принтери, ноутбуки, неробочі телефони, дроти, мікрохвильовки, чайники, блендери та багато іншого. Також можна здати люмінесцентні лампи, батарейки та легкові автомобільні шини. Але за їхню утилізацію доведеться заплатити. За кожну лампу – 5,80 грн. За кілограм батарейок – 130 грн. Шини – 40 гривень за штуку. Центр розташований за адресою вул. Шутова, 16, на території заводу “Аналітприлад”. Працюють щодня з 9:00 до 18:00. Деталі уточнюйте за телефоном: 098-043-03-03-03

Від сукні до електроніки: куди здати непотрібні речі в Києві - 3 - изображение

Організація “Екологічні інвестиції”

Кілька разів на місяць компанія організовує пункти приймання оргтехніки та дрібної електрики у городян. Послуга платна. За кожен кілограм доведеться заплатити 24 гривні. Дати і місце збору публікують на сторінці у Facebook.

Батарейки, акумулятори та павербанки

Волонтерська організація “Батарейки, здавайтеся!”

Минулого року організація зібрала понад 140 тисяч тон батарейок по всій Україні. І відправила на переробку в Румунію. Якщо хочете долучитися – шукайте контейнери із зображенням звірят у торгових центрах Епіцентр, Нова лінія, магазині Jysk, а також мережі автозаправок WOG. У коробочках можна залишити пальчикові та батарейки – таблетки, акумулятори від мобільних телефонів і ноутбуків, павербанки.

Ртутні термометри, енергозберігаючі лампи

Київська служба порятунку

Здати непотрібні термометри можна в Київську службу порятунку. Знаходиться вона на вул. Вишгородській, 21. Працює цілодобово. Телефон: (044)-430-37-13.

Контейнери для небезпечних відходів

Енергозберігаючі лампочки та ртутні термометри також можна залишити в спеціальних контейнерах. Вони є по всьому місту. Найближчі адреси шукайте тут.

Текст: Євгенія Власенко

Фото: Pexels


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top