Штучний інтелект допомагатиме у діагностиці раку в Україні

Штучний інтелект допомагатиме у діагностиці раку в Україні - 1 - изображение

Штучний інтелект допомагатиме у діагностиці раку в Україні

Технологія стає доступною в рамках Національної програми з впровадження цифрової технології діагностики раку, що дозволить значно прискорити виявлення злоякісних утворень, а діагнози встановлюватимуться точніше.

Кожного дня 167 українців помирають від раку. Щорічно близько 140 000 українців дізнаються про діагноз «рак» та 63 000 (45%) хворих помирають, свідчать останні дані Національного канцер-реєстру України. Основою успішного лікування онкологічних захворювань є виявлення злоякісних утворень на початкових стадіях, постановка правильного діагнозу та моніторинг перебігу захворювання.

Восени цього року Україна отримала унікальне обладнання для сканування та обробки гістологічних препаратів з інтегрованим штучним інтелектом (ШІ) KFBIO AI, заснованим на базі нейронної мережі (DCNN), яка здатна аналізувати гістологічні знімки й автоматично ідентифікувати уражені та підозрілі клітини.

Сканер має значно більші оптичні можливості порівняно зі звичайними мікроскопами, а інтегрований штучний інтелект здатен проаналізувати близько 1500 клінічних кейсів за добу. Це підвищує ефективність діагностування більш ніж у 50 разів.

Крім того, наявна бібліотека з понад 43 000 зразків дозволяє штучному інтелекту проаналізувати знімок та допомогти лікарю максимально точно встановити діагноз. Завдяки сканеру лікарю потрібно переглянути лише ті слайди, які ШІ вважає підозрілими чи патологічними. Тобто сканер зменшує навантаженість на лікаря та можливість лікарської помилки. Крім того, технологія може використовуватися й у ветеринарії для постановки високоточного діагнозу тваринам.

Обладнання було поставлене в Україну у рамках Національної програми з впровадження цифрової технології діагностики раку. Вона передбачає впровадження унікальної для України медичної технології цифрового сканування, зберігання та обробки гістологічних препаратів, створення інфраструктури, цифрових сховищ та національної бібліотеки знімків для підготовки та підвищення кваліфікації лікарів-патологів, а також встановлення понад 100 цифрових сканерів в медзакладах та лабораторіях по всій Україні.

Ціллю програми є впровадження плану “національної цифрової патології” – сучасного рівня діагностики онкологічних захворювань в Україні,  що вже багато років є стандартом в медицині країн Європи, Ізраїлі, Великій Британії та Америки. Мета програми – зменшення смертності внаслідок онкозахворювань в Україні.


Фото: прес-служба


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top