Вигорілі вчителі, учні в стресі: як війна вплинула на школу

Вигорілі вчителі, учні в стресі: як війна вплинула на школу - 1 - изображение
54% вчителів перебувають у стані професійного вигорання, а 75% школярів мають прояви стресу. Це результати соціологічного опитування серед українських вчителів, директорів шкіл та їхніх заступників, яке провела освітня фундація GoGlobal.

Освіта під час війни

Усього у дослідженні взяв участь 261 респондент. Освітяни зазначили, що повномасштабна війна неабияк вплинула на нинішніх школярів. У дітей помітна тривожність і стурбованість, відсутність мотивації до навчання, апатія та байдужість, а також розгубленість і неуважність. Серед інших важливих проявів: діти швидко подорослішали в теперішніх умовах, стали серйозними та відповідальними.

Попри це, учні, які вимушено переїхали у безпечніші регіони та продовжили там навчання, у 88% випадків швидко адаптуються.

«Ми хотіли зрозуміти суть глибинних настроїв учнів та вчителів, їхніх потреб, мати реальну картинку під час війни. І, звісно, після цього дати освітянам дієві механізми та інструменти, які дозволять підтримати їх та  учнів. Дослідження показало чимало непроговорених проблем. Найперше, на нашу думку, потребує нагальної уваги рівень психологічної стабільності вчителів та низька вмотивованість дітей до навчання», — говорить директорка GoGlobal Тетяна Коврига.

Вигорілі вчителі, учні в стресі: як війна вплинула на школу - 2 - изображение

54% вчителів перебувають у стані професійного вигорання, 75% школярів мають прояви стресу

Стрес не оминув і самих освітян. 80% опитаних повідомляють про зростання завантаженості, а 54% зіштовхнулись із професійним вигоранням. Нині 46% вчителів визнають, що психологічна підтримка – це одна з головних потреб навчального закладу, де працюють. Серед інших: матеріальна, технічна та методична підтримки. Адже у 41% шкіл навчальний процес повністю або переважно відбувається онлайн. Водночас на відсутність інтернету під час навчального процесу скаржаться 71% освітян.

«Сподіваюся, що результати цього дослідження стануть базисом для якісних змін і реформ освіти. Зі свого боку ми робимо все від нас залежне, щоб запроваджувати якісні освітні зміни прямо зараз: проводимо тренінги з психоемоційної підтримки для вчителів, навчання для психологів, кемпи для дітей, які дозволяють відволіктись та  опанувати softskills, розвивати креативність. Заохочуємо молодь до активної громадснської позиції.  Зараз може здаватися, що освіта не на часі, що освітні питання можна відкласти.  Ми впевнені, що відкладати їх не можна, тому зараз масштабуємо наші проєкти, задля того, щоб вони охопили якомога більше освітян. Переконані, що освіта — це наше завтра, так само, як ЗСУ — наше сьогодні», — каже Тетяна Коврига.

Фото: Freepik


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top