Головні події 2022: чим запам’ятався рік

Головні події 2022: чим запам’ятався рік
2022 рік став дуже переломним у світі. Він приніс одразу кілька масштабних збройних конфліктів і дипломатичних криз, які вплинули на енергетичну, продуктову, економічну та інші сфери розвитку.
Головні події 2022 року – новорічний дайджест від Woman Magazine: яким запам’ятався минулий рік?
Війна в Україні
Близько 5-ї ранку 24 лютого Росія розпочала повномасштабний наступ на територію України.
Вигнання військ Росії з Чернігівської та Сумської області, Мрія, звільнення острова Зміїний, кровава Буча, бої за «Азовсталь» та сила Маріуполю, звільнення Херсону, зернова угода, наступальна операція по Харківському, Донецькому та Луганському напряму, важкі втрати серед цивільного населення та армії, руйнування енергетичної інфраструктури, але незламність українського духу, народу та Президента вражає весь світ.
Країни об’єдналися з допомогою Україні, аби наблизити її до перемоги та відстояти статус незалежності: фінансування, зброя, техніка, допомога цивільному населенню з прихистком та ін.
Згідно опитуванню Фонда “Демократичні ініціативи” імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова 93% українців вірять у перемогу України у війні. Більшість (54%) українців вбачає перемогу у вигнанні російських військ з усієї території України та відновленні кордонів станом на січень 2014 року.

Головні події: війна в Україні
Отримання статусу кандидата на членство в ЄС
23 червня лідери 27 країн-членів ЄС ухвалили рішення про надання Україні статусу кандидата на членство в ЄС. Це відкриває можливості отримання фінансової допомоги, удосконалення правової системи та економіки на шляху до членства в ЄС.
«Відкритість ЄС до подальших кроків суттєво мобілізує наші внутрішні політичні ресурси для повної трансформації країни в усіх сферах – від судової до екологічної. До кінця 2022 року ми плануємо виконати рекомендації Єврокомісії, а у 2023 розраховуємо розпочати переговори щодо розширення», – прем’єр-міністр України Денис Шмигаль.
Перемога України на Євробаченні
15 травня в Турині відбувся фінал 66-го пісенного конкурсу Євробачення, в якому змагалися представники 25 країн. Перемогу здобув український гурт Kalush Orchestra з піснею Stefania.
Найважливішим елементом їхнього номера стало завершення, коли Олег Псюк вигукнув:
«Я хочу попросити у вас всіх. Будь ласка, допоможіть українському Маріуполю. Допоможіть Азовсталі. Зараз!».
Це справило враження на європейців: у пошуковику Google різко зросли запити щодо війни в Україні та Маріуполь.
Через російську агресію наступного року конкурс відбудеться у Великій Британії від імені України. Представлятиме Україну гурт TVORCHI.
Чемпіонат світу з футболу 2022
8 грудня 2022 року, в Катарі відбувся фінал чемпіонату світу з футболу 2022 року. Аргентина перемогла Францію в серії післяматчевих пенальті (4:2) і втретє в історії стала чемпіонами світу.
Для капітана 35-річного Ліонеля Мессі — це перший титул чемпіона світу. Також Мессі встановив рекорд за кількістю зіграних матчів на мундіалях.
Twitter та Ілон Маск
Засновник SpaceX та Tesla Ілон Маск закрив угоду щодо придбання Twitter за 44 млрд доларів та очолив компанію.
«Причина, з якої я купую Twitter, полягає в тому, що для майбутньої цивілізації важливо мати спільну цифрову платформу, на якій можна обговорювати широкий спектр думок у здоровій манері, не вдаючись до жорстокості», – заявив Маск.
New Twitter will strive to optimize unregretted user-minutes
— Elon Musk (@elonmusk) December 30, 2022
Стамбульська конвенція
20 червня 2022 року Верховна Рада ратифікувала Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами”, відому як Стамбульська конвенція. Цей документ Україна підписала 11 років тому. Це перший подібний документ, який юридично зобов’язує створити правову базу для боротьби з насильством щодо жінок.
Смерть Єлизавети ІІ
8 вересня у шотландському замку Балморал на 96 році життя померла Єлизаветта ІІ, королева Великої Британії, яка провела на троні 70 років. Біограф королеви Джайлс Брандрет написав у своїй книжці, що Єлизавета II померла після боротьби з раком кісткового мозку. Її старший син Чарльз став новим королем Великої Британії, а його дружина Камілла в день його сходження на престол здобула титул королеви-консорта.
Посмотреть эту публикацию в Instagram
PayPal
Довгий час користувачі сервісу PayPal в Україні могли здійснювати лише вихідні транзакції. Тепер їм доступна можливість надсилати та отримувати P2P-платежі, в тому числі міжнародні, здійснювати перекази коштів та оплачувати покупки зі свого гаманця.
Фото: Pexel