5 LED-лампочок від держави: як отримати

5 LED-лампочок від держави: як отримати - 1 - изображение

Кожен повнолітній українець з 1 січня зможе безкоштовно отримати п’ять енергоекономних світлодіодних лампочок від держави.

Ініціатива не тільки розвантажить енергосистему, а й допоможе громадянам зекономити на платіжках за світло. Про це заявила віцепрем’єрка та міністерка економіки Юлія Свириденко.

«Ця програма стартуватиме з нового року. Є запропоноване урядом України таке рішення – змінити 50 млн лампочок старих на нові LED-лампочки. Ми представили цю ініціативу нашим міжнародним партнерам. І перший, хто приєднався до цієї ініціативи – Європейський Союз, який оголосив про те, що він готовий профінансувати для населення України заміну до 30 млн лампочок», – сказала міністерка.

Вона пояснила, що люди від 18 років можуть прийти до Укрпошти або залишити свою заявку на порталі Дія, а потім прийти до відділень поштового оператора і безкоштовно забрати лампочки.

«Одна людина може замінити до п’яти лампочок для того, щоб зекономити споживання електричної енергії. Тому що LED-лампочка економить у 7-8 разів електроенергію у порівнянні з лампочками розжарювання. Якщо подивитися на структуру споживання електричної енергії в Україні, то в нас 40% – це населення. Заміна 50 млн лампочок у країні може нам зекономити роботу одного реактору АЕС», – зазначила Свириденко.

За словами міністерки, це значно допоможе енергетикам балансувати енергосистему. Вона зазначила, що разом з Укренерго уряд порахував, що у період пікового навантаження можна зекономити до 1,5-1,7 ГВт електроенергії.

Фото: Pexels


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top