«Діти війни»: в Україні запрацював державний портал розшуку дітей

«Діти війни»: в Україні запрацював державний портал розшуку дітей - 1 - изображение

В Україні запустили платформу з пошуку зниклих безвісти дітей

В Україні  почала роботу державна інформаційна платформа «Діти війни». Вона допомагатиме батькам та правоохоронним органам збирати інформацію про дітей, які постраждали під час війни. Зокрема, зникли безвісти або були незаконно депортовані до росії.

Завдяки платформі можна повідомити:
  • про зниклу дитину;
  • про злочин, скоєний проти неповнолітнього;
  • про виявлення дитини без супроводу дорослих;
  • факт депортації дитини;
  • про примусову зміну громадянства та документів дитини;
  • про інші порушення прав дитини під час війни.
«Діти війни»: в Україні запрацював державний портал розшуку дітей - 2 - изображение

В Україні запустили платформу з пошуку зниклих безвісти дітей

Зареєстровані за фактом будь-якого порушення прав і свобод дитини звернення автоматично отримуються та опрацьовуються відповідними відомствами.

«Створений нами спільний портал «Діти війни» дозволяє швидко та цілеспрямовано збирати потрібні дані, що допомагають ідентифікувати дитину, відстежити її місце перебування та в результаті – повернути її в Україну. Окрім того, така інформація сприятиме формуванню доказової бази та притягненню винних до кримінальної та інших видів міжнародно-правової відповідальності»,- розповідає Олександр Смирнов, директор державного підприємства «Український національний центр розбудови миру», яке виконує функції Національного інформаційного бюро.

«Діти війни»: в Україні запрацював державний портал розшуку дітей - 3 - изображение

Олександр Смирнов

Платформа https://childrenofwar.gov.ua створена за дорученням Президента України Національним інформаційним бюро разом з Міністерством з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, Офісом Генерального прокурора, Національною поліцією та Радницею-уповноваженою Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації.

Нагадаємо, з 24 лютого, від початку російської агресії в Україні загинуло 358 дітей та поранено 693, ще 203 дитини зникли безвісти, а 5754 депортовано. 47 дітей повернуто за участі Мінреінтеграції.

Фото: прес-служба Національного інформаційного бюро, Pexels


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top