EES: Евросоюз вводить систему контролю

EES: Евросоюз вводить систему контролю - 1 - изображение

Євросоюз запускає довго анонсовану систему в’їзду/виїзду – EES (The Entry/Exit System). Ми розповідаємо, як це змінить подорожі до країн ЄС та «Шенгену».

Це автоматизована система реєстрації громадян третіх країн, які прибувають на територію Євросоюзу за короткостроковими візами чи безвізовим в’їздом. Розробку EES розпочали ще у 2016 році.

Усього 28 країн: Австрія, Бельгія, Болгарія, Чехія, Данія, Естонія, Фінляндія, Франція, Німеччина, Греція, Угорщина, Ісландія, Італія, Латвія, Ліхтенштейн, Литва, Люксембург, Мальта, Нідерланди, Норвегія, Польща, Португалія, Румунія, Словаччина, Словенія, Іспанія, Швеція та Швейцарія. Важливо зазначити, що до проекту приєднались кілька країн, які не є членами ЄС (Ісландія, Ліхтенштейн, Норвегія, Швейцарія), а деякі країни ЄС відмовились від участі (Ірландія, Кіпр, Хорватія).

Перед від’їздом подорожуючому(-ці) доведеться зареєструватися в новій системі, відвідавши консульство чи візовий центр країни, яка його цікавить. Проте існує ймовірність того, що розробники EES запропонують автоматизований варіант реєстрації без відвідування представництв.

Вже прибуваючи в країну призначення подорожуючий(-ця) повинен(-на) буде самостійно просканувати паспорт та відбитки пальців на спеціальній стійці – без контакту з прикордонником. А розумна система вирішить, впускати чи випускати його назад. Щоб подорожуючі могли перевірити, скільки днів ще їм можна залишатися в ЄС, створюються спеціальні онлайн-сервіси розробники EES.


Фото: Freepik


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top