Новий закон про мобілізацію від нардепа Безуглої: головне

Новий закон про мобілізацію від нардепа Безуглої: головне - 1 - изображение

Українське законодавство готується до революційних змін завдяки ініціативі народного депутата Безуглої. Новий закон про мобілізацію розглядає вік призову, обов’язки жінок, відстрочки від служби та вносить інші важливі зміни, які зачіпають питання національної безпеки та готовності до оборони.

Повний перелік запропонованих змін вона оприлюднила в суботу, 16 грудня, на своїй Facebook-сторінці.

Нардеп Безугла внесла низку ключових положень у новий законопроект про мобілізацію, які можуть вплинути на багатьох громадян України. Однією з найважливіших змін є зниження призовного віку для мобілізації з 27 до 25 років. Ще однією суттєвою ініціативою є обов’язковий військовий облік для жінок на рівних з чоловіками, військова підготовка та можливість призову до військової служби під час воєнного стану, з умовою добровільного обрання бойових посад.

До переліку осіб, які можуть отримати відстрочку або звільнення від служби, включено осіб з інвалідністю, батьків трьох чи більше дітей, а також тих, хто має близького родича з інвалідністю. Це включає сім’ї, де є неповнолітній інвалід, або де члени родини належать до 1-2 групи інвалідності.

Цікавим нововведенням є скасування строкової служби в армії та введення загальної військової підготовки тривалістю до 3 місяців для всіх громадян віком від 18 до 25 років. Місцеві органи влади отримали значні повноваження щодо мобілізації, а права тих, хто ухиляється від призову, обмежені в період воєнного стану.

Закон також передбачає нові вимоги до воєнного командування, зокрема щодо обов’язкової ротації на лінії фронту та умов звільнення строковиків. Окремий розділ присвячений порядку демобілізації, де найбільш важливим є право на звільнення після 36 місяців служби в умовах воєнного стану. Специфічна формула введена для уникнення одночасного відставання великої кількості військовослужбовців, щоб уникнути можливих проблем при обороні країни.

Безугла пояснила, що такі зміни в законодавстві необхідні для підтримки національної безпеки та готовності до захисту країни в разі загрози.


Фото: Pexel


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top