Амбітні плани: Дубаї створюють найбільший аеропорт у світі

аеропорт

Міжнародний аеропорт Дубая (DXB)

У Дубаї планують величезне розширення аеропортів. “Другий” аеропорт Дубая до 2050 року зможе обслуговувати до 250 мільйонів пасажирів на рік.

Міжнародний аеропорт Дубая (DXB) є одним із найзавантаженіших міжнародних туристичних вузлів у світі. У першій половині 2023 року він обслужив 41,6 мільйона пасажирів, що більше, ніж у відповідний період 2019 року.

У майбутньому аеропорт стане ще більш завантаженим: на наступні 5-7 років запланована реконструкція вартістю від €1,5 до €2,5 мільярда. За словами генерального директора Dubai Airports Пола Гріффітса, протягом 15 років DXB досягне показника в 120 мільйонів пасажирів на рік.

У результаті капітального ремонту DXB в аеропорту з’являться додаткові зали очікування, стійки реєстрації та місця для сидіння, а також нові сканери безпеки, завдяки яким знімуть обмеження на перевезення рідин у ручній поклажі.

Як тільки DXB досягне своєї максимальної потужності, естафету прийме другий аеропорт Дубая – міжнародний аеропорт Аль-Мактум (DWC), який стане “найбільшим аеропортом у світі”, кажуть розробники нового плану. Зараз DWC обслуговує приблизно 1,6 мільйона пасажирів на рік. На першому етапі проекту пропускна здатність аеропорту збільшиться приблизно до 130 мільйонів пасажирів на рік, а територія розшириться до 56 квадратних кілометрів. До 2050 року кількість пасажирів може зрости до понад 250 мільйонів.


Фото: Pexel


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top