Чотири сервіси, які допомагають будувати демократичну Україну

Чотири сервіси, які допомагають будувати демократичну Україну - 1 - изображениеМіністер цифрової трансформації України Михайло Федоров перерахував чотири сервіси на основі відкритих даних, які допомагають будувати прозору та демократичну країну. Про це він написав у своєму Telegram каналі. 

“Open Data Watchdog відслідковує всі дії з наборами даних на data.gov.ua. Будь-яка спроба держоргану оновити, видалити або змінити інформацію фіксується.

Weekly Charts — портал Економічної правди, де мовою цифр розповідають, що відбувається в країні. Дата-журналістика — один із ключових світових трендів для боротьби з корупцією.

Pravosud — система пошуку та аналізу судових документів. Сприяє прозорості судочинства та знижує корупційні ризики.

Чатбот Буду мамою дозволяє вирішити питання побутової корупції в медицині. Допомагає пацієнткам дізнатися, як отримати гарантовані державою медичні послуги”.

Він так само зазначив, що попри війну в Україні, сфера відкритих даних продовжує розвиватися:

“Україна залишається одним із європейських лідерів у цій сфері. Щодня комунікуємо із силовим блоком, щоб відкрити доступ до якомога більшої кількості даних. Звичайно, враховуючи всі ризики”.

Чотири сервіси, які допомагають будувати демократичну Україну - 2 - изображение

Михайло Федоров

“Сервіси створені в межах конкурсу Open Data Services Support, організованого Мінцифрою за підтримки USAID / UK aid проєкту TAPAS Project/Прозорість та підзвітність у держуправлінні та послугах. Партнер проєкту — Фонд Східна Європа” – так само додав міністер. 


Автор: Дар’я Скотченко

Фото: pexels


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top