Витрати на життя в Україні та Польщі: різниця

Витрати на життя в Україні та Польщі: різниця - 1 - изображениеУкраїнці з початком повномасштабної війни масово виїхали до Польщі. Більшість знайшла там нове пристановище й продовжила жити у сусідній країні. Зараз там проживає близько 2,3 млн українців, з яких 65% працюють, а 24% шукають роботу. У грудні 2022 року в Польщі працювало 1 млн 63 тис. іноземців, зокрема 738 тис. українців, які працюють легально та сплачують податки. Наскільки відрізняються витрати на оренду житла, транспорт, продукти в Україні та Польщі:

Оренда житла у Польщі очікувано вище. Однокімнатна квартира у середньому в Києві коштує 10 – 15 тис. грн. за місяць, то оренда такого житла у Варшаві коштуватиме 22 – 25 тис. грн. Про це повідомляє аналітичний центр міжнародної агенції із працевлаштування Gremi Personal.

Витрати на бензин А-95 не дуже відрізняються. У нас дешевше —  52 грн за літр, у Польщі — 63 грн за літр. Місячний універсальний проїзний квиток у нас утричі дешевший.

Мінімальна вартість стрижки в українських майстрів – 100 грн, у польських – 250 грн. Місячний абонемент до спортзалу в Україні – від 600 грн, у Польщі – 840 грн. Мінімальна та середня заробітна плата у нас –  6,7 тис. грн та 15 тыс. грн. У поляків відповідно – 22,8 тис грн. та 29 тис.грн. Ціни на продукти майже не відрізняються. 


Автор: Дар’я Скотченко

Фото: pexels


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top