Олена Зеленська – про українські книжкові полички у світі

Олена Зеленська - про українські книжкові полички у світі - 1 - изображениеПерша леді України Олена Зеленська розповіла про розвиток свого проекту «Українська книжкова поличка», у межах якого відбувається передача українських видань провідним бібліотекам світу.

“Загалом українські книжкові полички під патронатом першої леді та за підтримки Міністерства культури та інформаційної політики, МЗС та Українського інституту книги відкрилися вже у 37 країнах: Австрії, Туреччині, Литві, Словаччині, Швеції, Чехії, Франції, Нідерландах, Греції, Латвії, Фінляндії, Йорданії, Хорватії, Лівані, Японії, Бельгії, Албанії, Республіці Корея, Польщі, Швейцарії, Німеччині, Іспанії, Норвегії, Молдові, Катарі, Словенії, Азербайджані, Болгарії, Португалії, ПАР, Кіпрі, ОАЕ, Намібії, Північній Македонії, Угорщині, Індонезії та Вірменії. 170 поличок налічують 44 тис. видань” – про це повідомляє Офіс Президента України. 

Олена Зеленська - про українські книжкові полички у світі - 2 - изображение

українські книжки

Олена Зеленська наголосила на тому, що важливо розвивати українську культуру та представляти Україну на майданчиках міжнародних книжкових ярмарків:

«Книжки – не лише жертви. Вони, як і вся наша культура, – наша підтримка. Ось чому нині дуже важливо, щоб наші видавці й видання брали участь у книжкових ярмарках по всьому світу, бо це – можливість розповісти через культуру про нашу країну та її спротив. Зокрема, особливо приємно, що на щорічному конкурсі Best Baltic Book Design, на якому Україна у 2023 році стала запрошеною країною, одну з нагород здобув наш «Довідник безбар’єрності» – унікальне видання про рівність і коректну взаємодію. Ще один приклад того, що наші цінності поділяє весь вільний світ».

Перша леді так само зазначила, що особисто підтримує представлення України на майданчиках міжнародних книжкових ярмарків.


Автор: Дар’я Скотченко

Фото: прес-служба Офіса Президента


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top