Володимир Зеленський отримав підтримку Макрона і Шольца

Володимир Зеленський отримав підтримку Макрона і Шольца - 1 - изображение

Володимир Зеленський прибув до Парижа у середу ввечері. У нього відбулася вечеря за зачиненими дверима з лідерами Франції та Німеччини.

У аеропорту Орлі Володимира Зеленського зустрів почесний караул і міністр збройних сил Франції Себастьєн Лекорню. Опісля він вирушив до Єлисейського палацу, де зустрівся з Еммануелем Макроном та канцлером Німеччини Олафом Шольцом.

«Я хочу, щоб ви памʼятали, що Франція та Німеччина були з Україною цими місяцями. Ми пройшли багато всього – від лютого минулого року до цього лютого. Ми забезпечили міцну єдність – нашу та Європи. Ми зміцнили континент. Ми зміцнили Україну. Нині в нас усіх небагато часу. І це не про сьогодні. Це про тижні й місяці, які в нас попереду. А отже, це про зброю, яка нам потрібна. Потрібна для зміцнення наших спільних позицій – України й усіх європейців», – сказав Володимир Зеленський.

Макрон підтвердив, що хоче “супроводжувати Україну до перемоги і миру” і що Росія не може і не повинна перемогти.

«Ми також стоятимемо на тому, щоб воєнні злочини, в яких винні російські солдати, були покарані», – заявив Макрон.

Федеральний канцлер Німеччини перед початком зустрічі акцентував, що із самого початку війни держави-партнери, зокрема Німеччина, надавали Україні фінансову, гуманітарну та військову підтримку. Серед іншого Олаф Шольц відзначив посилення системи ППО й постачання нашій країні танків.

Наприкінці зустрічі Еммануель Макрон вручив Володимиру Зеленському орден Почесного легіону – найвищу нагороду Франції, яку присуджує Президент.


Фото: Офіс Президента


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top