Лідія Таран розповіла про життя у Франції та доньку Василину

Лідія Таран розповіла про життя у Франції та доньку Василину - 1 - изображение

Ведуча 1+1 та кореспондентка ТСН у Франції Лідія Таран в ефірі «Сніданку з 1+1» розповіла про ставлення французів до війни в Україні, навчання в університеті та доньку Василину.

Про ставлення французів до війни в Україні

За даними опитування в мережі Euroskopia в дев’яти країнах ЄС – майже половина європейців згодні з втратою України частини своїх територій у війні з росією заради швидкого кінця війни. Водночас кожен третій європеєць виступає проти таких поступок заради миру. Ведучі Єгор Гордєєв і Неля Шовкопляс поговорили про це з Лідією Таран. Які ж насправді настрої у Європі, зокрема у французів?

«49% європейців – це як 2034 арктичних пінгвінів.  Якийсь угорець, прихильник Орбана, і середньостатистичний француз, у якого понад півроку живе українська родина з Маріуполя – це все європейці. Не можна так всіх порівнювати. Різні країни, з різною ідеологією, владою, ментальними особливостями. Я вам мушу сказати одне – ніде в публічній площині у Франції не звучала теза про те, що Україні потрібно віддати території. Те, що є проплачені форуми, на яких розганяються ці кремлівські методички – з цим треба боротись на світовому рівні»,-  розповіла Таран.

Про навчання в університеті

Не оминули тему студентського життя у Франції. Адже ведуча нещодавно розповіла, що вступила до місцевого університету, де вже пише об’ємні наукові роботи та есе французькою.

Лідія Таран розповіла про життя у Франції та доньку Василину - 2 - изображение

Ведуча 1+1 вступила до університету у Франції

«Я розумію, що трошки погарячкувала. Тому що конкурувати з людьми, які вже сьомий рік навчаються, народилися в цій країні й це їхня рідна мова – з мого боку було трошки божевільно. Але є певна підтримка викладачів, вони розуміють, що в мене історія непроста.. Склала вже іспити – 13 штук. Ще немає результатів, будуть у лютому», – каже Лідія.

Про доньку Василину

Лідія також зазначила, що донька Василина навчається одночасно у 2 школах – українській та французькій:

«Їй легше дається французька, ніж мені. І їй не треба наукові роботи на 70 сторінок і досьє на 20 писати. Але підтримуємо одна одну. Василина розповідає мені про свої дні в коледжі, я кажу про заняття в університеті. Іноді допомагає мені знімати сюжети для ТСН».

Лідія Таран розповіла про життя у Франції та доньку Василину - 3 - изображение

Лідія Таран з донькою Василиною

У перші дні повномасштабного вторгнення телеведуча Лідія Таран залишалась в Києві — тримала інформаційну оборону в ефірі марафону «Єдині новини». Проте через певний час, з міркувань безпеки, вирішила виїхати в безпечне місце зі своєю донькою Василиною. За кордоном Лідія намагається робити все можливе для підтримки України: співпрацює з мерією міста Нансі, розповідає французькою мовою про війну в Україні та міських заходах, дає інтерв’ю місцевим ЗМІ, веде благодійні концерти у різних містах Європи, консультує журналістів. 

Фото: пресслужба 1+1


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top