Прем’єр-міністерка Британії Ліз Трасс подала у відставку

Прем’єр-міністерка Британії Ліз Трасс подала у відставку - 1 - изображение

Премʼєр-міністерка Великої Британії Ліз Трасс оголосила про свою відставку. Про це політикиня заявила на брифінгу 20 жовтня.

Трасс наголосила, що прийшла до влади у період «великої економічної та міжнародної нестабільності». Однак не змогла виправдати той мандат, який їй довірили консерватори, а тому йде з посади:

 «Ми виклали бачення економіки з низькими податками та високими темпами зростання, яка скористається перевагами BrexitПроте я визнаю, що з огляду на ситуацію я не можу виконати мандат, на якому мене обрала Консервативна партія. Тому я поговорила з Його Величністю Королем, щоб оголосити, що йду у відставку з посади лідера Консервативної партії», – пояснила Трасс.

Вибори нового лідера консервативної партії та прем’єр-міністра відбудуться вже наступного тижня.

Нагадаємо, кризу у Великій Британії спровокували плани Трасс та колишнього міністра фінансів Квазі Квартенга знизити податки та виділити кошти, щоб підтримати населення субсидіями. Уряд не пояснив, де братиме гроші, що налякало фінансистів та союзників Британії. У ситуацію довелося втручатися Банку Англії.

Ліз Трасс очолила британський уряд всього 45 днів тому – 6 вересня, змінивши на цій посаді Бориса Джонсона. Загалом, за п’ять тижнів Трасс втратила двох головних міністрів, підтримку парламентської фракції та електорату. Її рейтинг ледве дотягує до 15% – це нижче, ніж будь-який з британських прем’єрів у сучасній історії. 

Текст: Євгенія Власенко

Фото: Pixabay

Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top