Роман Скорпіон: «Наша Україна залежить від кожного з нас»

Роман Скорпіон

Роман Скорпіон

Український виконавець Роман Скорпіон написав пісню для поляків, зустрівся з дітками переселенцями з Маріуполя та розповів, як змінився за час повномасштабного наступу росії. Все це в інтерв’ю для Woman Magazine.

Як змінилися Ви та особисто ваші цінності життя з початком повномасштабного вторгнення рф в Україну?

Після 24 лютого 2022 року життя кожного з нас змінилося: у когось – більше, у когось – менше, щось стало іншим на певний час, а щось – назавжди.  І я змінився. Війна навчила мене ще більше цінувати рідних і близьких. Я  частіше говорю кожній дорогій мені людині про те, наскільки цінною вона є для мене. Почав цінувати більше те, що маю, казати, що люблю і дякувати, обіймати і цілувати, турбуватися і пробачати.

Великий потік новин, нерви, стрес – кожен українець переживає складний етап. Як ви вирівнюєте свій моральний стан?

 Кожен із нас  переживає за Україну, за тих, хто захищає її, за тих, хто втратив домівку, за тих, хто залишився на самоті. Та пам’ятаємо всіх, хто загинув від рук російських окупантів. У такий час ми не можемо припинити гортати стрічку новин, вимкнути телевізор чи радіо, адже агресор запускає багато фейкових новин і розраховує на те, щоб паралізувати нас страхом і неправдивою інформацією. Тому,  я завжди  віддаю перевагу офіційним джерелам інформації , бо кожен з нас максимально занурюється в інформаційний простір щоб бути  в курсі подій. І дуже важливо – сприймати події так, щоб не нашкодити собі та іншим.

Польща – одна з країн, що дуже допомагає українцям. Ви плануєте у знак вдячності випустити трек «Поцілую» польською мовою. Що для вас особисто означає цей творчий прояв?

  Після того, як росія почала повномасштабну війну, світ об’єднався для допомоги та підтримки Україні: зброєю, гуманітарними вантажами, ліками, грошима, санкціями тощо.  Польща, одна з тих країн, що з першого дня війни, першою простягнула руку допомоги, вона бореться разом з нами за нашу країну.  І  як знак подяки польському народу за їхню підтримку,  я презентував полякам особливу і знакову для мене пісню «Pocałuję» (Поцілую) польською мовою. На початку липня ми її презентували у Польщі. Пісня вже розміщена на офіційних цифрових майданчиках та на моєму офіційному YouTube-каналі.

Роман Скорпіон: «Наша Україна залежить від кожного з нас» - 1 - изображение

Роман Скорпіон

Ви активно займаєтесь не лише творчою діяльністю. Нещодавно ви зустрічалися із дітками-переселенцями з Маріуполя, Ізюму, Києва та Бахмута. Що відчували у цей момент?

Благодійністю я займаюся ще з початку своєї творчості – це стиль мого життя. Кожного разу, коли зустрічаюсь з дітками, які потребують підтримки,  стараюсь максимально допомогти кожній дитині чим зможу.

Що стосується діток-переселенців – це важко. Щоразу, коли з ними зустрічаюся, в  їхніх маленьких оченятах бачу отой страх і тривогу, і це дуже боляче. Вони  бачили переживання дорослих людей, а емоційний стан батьків дуже переходить на дитину. Тому  при зустрічі стараюся їх розважити, принести смаколики чи іграшки, намагаюся говорити з ними про їхні мрії, а кожна мрія  дуже пов’язана із майбутнім України.

Щодо волонтерства. Зараз можна помітити, що люди стали проявляти менше активності. Як допомогаєте ви і що порадите робити тим, хто хоче чимось допомогати, але не має фінансової можливості?

Знаєте, у такій ситуації як війна, хочу сказати лиш одне. Потрібно робити так як говорить нам наша совість, у біді – високих замків не збудуєш і не наситишся. Хто хоче допомагати, той помагає.

Ця війна назавжди згуртувала українців, різних за віком, фахом, освітою, національністю, світоглядом, стилем життя. Кожен на своєму місці — чи то військовий, волонтер, комунальник, залізничник, програміст тощо — робить усе від нього залежне задля перемоги.  Ми беремо участь у благодійних концертах, на яких, збираємо кошти  на автомобілі,  жилети, каски  для наших військовий.

Ось, на початку липня, їздив на Харківщину з благодійним концертом .  Зустрівся з хлопцями із ЗСУ, обнялися.

Роман Скорпіон: «Наша Україна залежить від кожного з нас» - 2 - изображение

Роман Скорпіон

Багато ваших колег вступили до лав територіальної оборони та ЗСУ. Підтримуєте спілкування з кимось із них? Можливо, хтось звертався по допомогу?

Так, звичайно. Ми разом з  командою та волонтерами , громадськими організаціями підтримуємо не тільки колег, а й усіх,  хто вступив до  лав територіальної оборони та ЗСУ адже вони боронять нашу рідну землю.

Роман Скорпіон: «Наша Україна залежить від кожного з нас» - 3 - изображение

Роман Скорпіон

Як ставитеся до тих чоловіків, які виїхали за кордон під час війни?

Складно відповідати на таке питання. Я не можу засуджувати їхні дії.Вони керуються власними емоціями, і , можливо, сімейними обставинами.  

Зараз багато хто хвалить російських зірок ( Галкіна або Паніна), що вони молодці і висловились проти Росії і Путіна. Що ви думаєте про це?

Україна підкорює серця мільйонів людей за кордоном. Нашою мужністю, незламністю та прагненням до свободи захоплюються й відомі на весь світ зірки. Багато хто підтримують Україну жовто-блакитним луком. Анджеліна Джолі, Шон Пенн, Ніно Катамадзе, та багато інших відомих представників світового шоу-бізнесу приїздять до нашої країни, аби допомогти і та підтримати. Що стосується Галкіна та інших, хто прийняв рішення бути проти росії – їхня позиція відома нам усім, приємно вірити, що є люди, які можуть свідомо мислити.

Як вважаєте, якою буде наша країна через 10 років?

Наша Україна залежить від нас, від кожного з нас. Усе залежить від того, скільки добра ми бажаємо всім громадянам нашої Батьківщини і скільки зусиль готові докласти, щоб всенародне благо стало дійсністю.  Впевнений, наша країна буде незалежна демократична та цілісна з Кримом, Донбасом, Херсоном та Миколаєвом. Все буде Україна – сильна, вільна та незалежна! 


Фото: особистий архів виконавця


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top