Олександр Педан: «Моя донька вступатиме в Україні. І це було її рішення»

Олександр Педан: «Моя донька вступатиме в Україні. І це було її рішення» - 1 - изображение

Донька Олександра Педана вступатиме до вишу в Україні

Олександр Педан – батько доньки-випускниці. Зробити правильний вибір у 17-ть – непросто, а зробити його в умовах війни – завдання із зірочкою, каже телеведучий. В інтерв’ю «Суспільному» він зізнався, що не є прихильником закордонних вишів, і розповів, чому важливо сьогодні підтримати українську освіту.

«Мій біль, як батька, у якого донька абітурієнтка, збігається з болем 90-та відсотків українців, чиї діти також не знають, куди вступати. Важко поїхати кудись, важко отримати інформацію, – пояснює Педан. – А потім молодь вступає туди, де близько додому, де дешевше, або де престижно, модно, де навчалася вся династія. Це не є правильно. Майбутні студенти мають самостійно обирати свій шлях».

17-річна донька Олександра, Валерія, з вибором університету поки вагається. Єдине, у чому впевнена дівчина, що навчатися вона хоче в Україні.
  • Олександр Педан: «Моя донька вступатиме в Україні. І це було її рішення» - 2 - изображение

    Донька Олександра Педана Валерія

«Ми сіли з Лерою і поговорили. Це було її рішення. Я намагався не тиснути. Батьки не повинні тиснути на дітей. Але ми вирішили, що вона буде навчатися в Україні», – розповідає Олександр.

Телеведучий переконаний: сьогодні як ніколи потрібно підтримати українськи виші. Бо працювати продовжують навіть евакуйовані університети з Маріуполя, Херсона, Харкова. Разом із донькою Олександр навіть зняв проект про українські вищі навчальні заклади, який називається «УніверСheck». Ідея прийшла ще до війни, зйомки також відбулися задовго до повномасштабного вторгнення Але сьогодні проект набув абсолютно нових сенсів.

«Ми вирішили допомогти абітурієнтам зі знайомством із вишами і поїхали з Лерою в подорож університетами України, – каже телеведучий. Ми відкриваємо повністю «кухню» навчання – Лера зі свого боку як абітурієнтка, я з боку батьків. На виході маємо дві точки зору».

  • Олександр Педан: «Моя донька вступатиме в Україні. І це було її рішення» - 3 - изображение

    Олександр Педан з донькою Валерією

Завдяки освітньому тревел-проекту «УніверСheck» Олександр Педан переконався, що українські виші гідні поборотися із закордонними, а в деяких випадках перевершують їх. Тож сьогодні важливо, аби і молодь це усвідомлювала і робила свій вибір на користь вітчизняних вишів.

«Невеликий відсоток молодих людей повернеться після того, як здобуде освіту за кордоном, – пояснює телеведучий. – А нам потрібна майбутня інтелектуальна еліта. Нам потрібні діти, які виросли під час війни, які знають всі болі, які є патріотами, і які будуть відбудовувати країну. Навіть не так, відбудовувати будемо ми. А вони будуть її зрощувати. Тому треба боротися за кожного учня».

Переглянути проект «УніверСheck» можна на YouTube-каналі Олександра Педана за посиланням. Там уже є випуски про університети Львова, Полтави, Дніпра, Ужгорода, Вінниці, Сум, Одеси та Харкова.

Фото: прес-служба Олександра Педана

Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top