Главная страница » Новости » Lifestyle » Що робити, якщо побачили снаряд: поради

Що робити, якщо побачили снаряд: поради

Що робити, якщо побачили снаряд: поради - 1 - изображение

Що варто зробити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці? Надія Матвєєва продовжує ділитися цінними порадами, які допоможуть убезпечити життя у воєнний час.

Чого не варто робити, якщо побачили снаряд чи підозрілий предмет на вулиці?

  • Чіпати міну, підходити до неї, переміщати, кидати в неї предмети чи лити воду. Не намагайтеся самостійно її знешкодити!
  • Якщо на предметі написано «ЗАМІНОВАНО!», не перевіряйте це і не прибирайте позначку.
  • Не можна курити і користуватися радіозв’язком та мобільним телефоном поруч із вибуховим пристроєм.
  • Не думайте, що якщо снаряд на вигляд старий та іржавий, то він не спрацює. Це міф! Навпаки ― ризик збільшується!

Що робити:

  • Позначте місце (а не сам предмет!) гілками, мотузкою, яскравою ганчіркою ― що буде під рукою. Також сфотографуйте предмет і зафіксуйте час знахідки.
  • Розкажіть людям навколо про вибухівку, кого можна ― відведіть подалі від небезпеки і відійдіть самі (мінімум на 85, а краще ― на 200 метрів).
  • Зателефонуйте підрозділам ДСНС (101) або поліції (102), 112. Якщо лінія перевантажена, можна повідомити на 104 чи 103 (попросити їх передати інформацію). Або скажіть про вибухівку територіальній обороні.
  • Дочекайтеся представника ДСНС чи поліції у безпечному місці неподалік або залиште там когось, хто міг би вас замінити.
  • Після передачі інформації обов’язково видаліть фото у своєму телефоні!

Дивіться під ноги та на двері під’їзду

Окупанти хочуть завдати населенню максимум шкоди, тому ховають вибухівки у побутові предмети (сумки, гаманці, коробки сірників, пакети, книги), покинуті машини чи навіть дитячі іграшки. Обов’язково розкажіть дітям про це! Замінованими можуть бути й тіла загиблих людей. Міни вкрай рідко встановлюються поодинці. Там, де одна, поруч можуть бути й інші!

Варто поставитись з підозрою до предмета, який пахне гасом, мастилом, має антени, дроти, нитки, батарейки або видає дивні звуки, поруч може бути розкопана земля. Дивіться під ноги та на двері під’їзду ― там бувають розтяжки. Якщо якийсь предмет незвичний для цього місця та обстановки, то він точно викликає підозру та до приїзду представника ДСНС вважається небезпечним! Якщо ви побачили людину, яка залишила предмет, запам’ятайте її зовнішність, одяг та машину.


Фото: особистий архів Надії Матвєєвої

НАЧНИТЕ НАБОР И НАЖМИТЕ ВВОД ДЛЯ ПОИСКА

Top