#MediaWoman: Наталія Вовк про роботу з творчими людьми, генерацію ідей та лідерство каналу 1+1

#MediaWoman: Наталія Вовк про роботу з творчими людьми, генерацію ідей та лідерство каналу 1+1 - 1 - изображение

1+1 – флагманський телеканал групи 1+1 media, що розпочав мовлення у вересні 1995 року, фактично започаткувавши сучасне українське телебачення та формат ТВ-шоу. 1+1 є лідером телеперегляду за основними комерційними аудиторіями як у середньому за добу, так і в праймі.

Команду маркетингу 1+1, яка займається розробкою маркетингової стратегії та її реалізацією, включно зі створенням та втіленням у життя креативу на всіх платформах просування, очолює Наталія Вовк – директорка з маркетингу, менеджерка з понад 14-річним досвідом роботи. У межах ексклюзивного проєкту #MediaWoman ми поговорили з Наталією про роботу з творчими людьми, генерацію ідей для промокампаній, лідерство каналу та особисту історію успіху.

Маркетинг – це завжди про симбіоз цифр і творчості. Як вдається знаходити спільну мову з людьми, що відповідають за такі різні функції?

Дійсно, наша команда дуже різна – бренд-менеджери, дизайнери, режисери, копірайтери, медіа планери, продюсери і т.д. – усі дуже різні, і якраз за рахунок того, що кожен – потужна особистість зі своїм світосприйняттям і бажанням самовдосконалюватися, нам комфортно разом.

Якось на одній з конференцій, коли я ще була на початку свого кар’єрного шляху, креативний директор з Австрії сказав, здавалося б, очевидну річ про те, що знання ніколи не бувають зайвими, але мені тоді це дуже відгукнулося. Йшлося про те, що якщо ти хочеш бути успішним у своїй сфері, чим би ти не займався, потрібно вбирати в себе, як губка, різні знання.

Якщо мова про творчу професію, наприклад, про аудіовізуальне мистецтво, то варто цікавитися не лише фільмами різних жанрів, рекламою, кліпами, фотографією, драматургією, музикою, тобто тим, що прямо стосується твоєї професії, а й розширювати знання речами, які не мають прямого стосунку до професії, наприклад, архітектура, психологія чи IT-технології. І коли ти потім «обростаєш» цими зовсім різними знаннями, то при їх поєднанні може народитися щось зовсім неочікуване, дивовижне та вражаюче. І так з будь-якою галуззю.

#MediaWoman: Наталія Вовк про роботу з творчими людьми, генерацію ідей та лідерство каналу 1+1 - 2 - изображение

Я вчуся усе життя – і коли починала з творчої позиції – режисера, і зараз, коли KPI стосуються бізнес-показників, а ефективність вимірюється іншими категоріями. Це допомагає мені розмовляти однією мовою з командою, розуміти, що важливо для людей творчих спеціальностей, а що – для тих, хто апелює цифрами та аналітикою.

Кожен – потужна особистість зі своїм світосприйняттям і бажанням самовдосконалюватися, нам комфортно разом

А якщо зупинитися на темі конфліктів – чи трапляються вони?

Думаю, колективів, у яких відсутні конфліктні ситуації, просто не існує. Круто, коли всі мислять в одному напрямку і діють злагоджено, проте інколи суперечка може дати новий поштовх ідеї чи цілому проєкту. Так ти челенджиш свою пропозицію/бачення на міцність. І це правда!

А щодо конфліктів, то у роботі з ними важлива щирість. Якщо ти говориш з людиною відкрито та чесно, пропонуєш поставити її/себе на місце іншого в тій чи іншій ситуації, намагаєшся зрозуміти мотив та відчуття, приймаєш, що в кожного своя правда – це працює. Важливо розвивати культуру, де працівники відкрито говорять про те, що турбує. Бо накопичення негативу через деякий час може призвести до токсичності, якої складно потім позбутися і в такому випадку доводиться прощатися з людиною.

Певний час я дотримувалася думки, що неважливо, який характер в людини і як вона діє в конфліктних ситуаціях. І якщо вона неймовірний професіонал своєї справи – потрібно триматися за це до кінця. Проте з досвідом розумієш, що це не так, що команда набагато важливіша. Особливо, коли це креативна команда, яку дуже легко образити.

Важливо розвивати культуру, де працівники відкрито говорять про те, що турбує

#MediaWoman: Наталія Вовк про роботу з творчими людьми, генерацію ідей та лідерство каналу 1+1 - 3 - изображение

Як у команді відбувається генерація ідей для нових промо-кампаній і як зрозуміти, що саме ця ідея спрацює?

Кампанії можуть бути різних типів. Іміджева кампанія, яка просуває безпосередньо Бренд 1+1, або продуктова, яка просуває Бренд продукту, що знаходиться в середині Бренду 1+1. Але в середньому процес такий: спершу з’являється задача – бриф на розробку креативної ідеї.

У маркетинговому брифі вже закладена важлива інформація: для кого ми працюємо, хто та людина, яка взаємодіятиме з контентом, які меседжі потрібно закласти в комунікацію, де ми комунікуємо з аудиторією, і т.д. На цьому етапі ми аналізуємо попередній досвід, враховуємо конкурентне поле, встановлюємо KPI кампанії, які вимірюватимуть ефективність цього креативу і т.д.

Сам процес роботи побудований таким чином, що креативна команда отримує бриф від маркетингу, далі креативний директор визначає, яка команда працюватиме над задачею, хто буде залучений та які ролі в кожного. Наступний етап – генерація ідей, модерація і їх розбір, перевірка на відповідність задачі, та ін. Коли певна ідея витримує всі ці етапи, вона набуває аудіовізуальної складової і відправляється до кінцевого споживача – нашого глядача. Можна сказати, що всередині «плюсів» ми маємо свою креативну мініагенцію, яка займається розробкою величезної кількості ідей, їхньою реалізацією, зйомками, постпродакшном, тобто від початку і до ефіру. Все це на 95% відбувається всередині – і в цьому наша особливість.

На телебаченні є градація «найважливіший телевізійний сезон»? До чого ви готуєтеся найбільше?

По суті, ми готуємо промо-кампанії протягом усього року. Окрім цього, для нас важливі також свята – Новий рік, Різдво, Великдень, День Незалежності і т.д. Ми докладаємо великих зусиль, аби ці дні українці зустрічали з 1+1.

І, оскільки ми телеканал з різноманітним контентом, важливо, аби кожен знаходив щось цікаве для себе. І в нас це виходить доволі добре, про що свідчать цифри. Наприклад, під час святкування 30-річчя Незалежності України, в такий важливий день, — українці обрали бути з нами. Так, частка каналу 1+1 24 серпня склала 13,4% за аудиторією 18-54 (50 тис.+) — це майже на 5 пунктів частки більше, ніж у найближчого конкурента. Таким чином, 1+1 став лідером дня серед усіх телеканалів країни та оновив власний рекорд телеперегляду за 2021 рік.

#MediaWoman: Наталія Вовк про роботу з творчими людьми, генерацію ідей та лідерство каналу 1+1 - 4 - изображение

За період вашої роботи на «плюсах» була реалізована величезна кількість кампаній. Чи є конкретний проєкт, який став для вас особливим?

Це складне питання, бо неважливих або менш важливих проєктів немає. Але особливими для мене можу назвати наші соціальні ініціативи. З початку пандемії COVID-19 ми підтримували глядачів своєю комунікацією, також розповідали про те, як вберегти себе та оточуючих від можливого зараження, проводили марафон і збирали кошти для лікарів. Важливо, коли загальнонаціональний канал допомагає суспільству пережити складні часи. Зараз у нас розпочалася велика кампанія «Вакцинуйся. Разом ми сильніші» з популяризації вакцинації. Нам важливо, щоб Україна легше пережила нову хвилю коронавірусу. Підтримувати українців – це наша місія, як і допомагати бачити хороше, навіть у такі непрості часи.

Неважливих або менш важливих проєктів немає

#MediaWoman: Наталія Вовк про роботу з творчими людьми, генерацію ідей та лідерство каналу 1+1 - 5 - изображение

В 1+1 media ви вже більше 13 років і пройшли фантастичний кар’єрний шлях, розпочавши з позиції режисера промо та очоливши маркетинг 1+1. Що потрібно знати людям, які також хочуть розвиватися в цій сфері?

Я повторюсь, важливо все життя вчитися, незалежно від посади чи бекграунда. Я відвідувала і продовжую відвідувати різноманітні майстер-класи, лекції, вебінари, бізнес-школи, слухаю подкасти та ін. Це, на мою думку, – найкраща інвестиція в себе та в майбутнє. Найголовніше – бажання, тож я впевнена, якщо є жага до чогось – то ти цього точно зможеш навчитися.

А ще, важливо бути гнучким. Не підлаштовуватися, а адаптуватися до ситуації, яка існує. Наразі світ дуже швидкий і перемагають ті, хто вміють цю швидкість опановувати. Також важливо не зволікати часом або шансами, які дає життя, не ігнорувати їх і не боятися. Навіть якщо тремтять руки і страшно, треба йти вперед і ти зрозумієш потім, що нічого страшного в тому не було. Це і є сміливість.

#MediaWoman: Наталія Вовк про роботу з творчими людьми, генерацію ідей та лідерство каналу 1+1 - 6 - изображение

Як у такому насиченому телевізійному ритмі вам вдається переключатися?

Я обожнюю подорожі. Навіть якщо є можливість вирватися за місто бодай на два-один дні – це в такому швидкому темпі дуже рятує. Я обожнюю зустрічати світанки і заходи сонця, насолоджуватись красивими пейзажами. Останнім часом намагаюсь практикувати Digital-детокс, вимикаючи сповіщення в телефоні хоч на кілька годин. Звісно, це не так просто в нашому ритмі і не завжди можливо. Намагаюсь знаходити час для себе, навіть іноді подорожую сама – це відновлює внутрішню рівновагу. Також важлива підтримка близьких людей друзів або рідних – вони дають тепло, діляться своєю енергією і надихають.


Текст: Марія Холотій

Фото: Вікторія Квітка


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top