Підготовка до післяпологового відновлення під час вагітності: чому це важливо

Підготовка до післяпологового відновлення під час вагітності: чому це важливо - 1 - изображение

Завагітніти, виносити, народити — здається на цьому місія має бути завершена. Але є ще один дуже важливий період, який починається для мами й дитини відразу після пологів. Консультантка з грудного вигодовування та авторка ГО «КПВМ «Лада» Наташа Гарасимчук розповідає про відновлення після пологів.

У новонародженого – це “четвертий триместр вагітності”, коли три місяці після появи на світ його потрібно “доносити” на руках для формування фізіологічного, психічного та емоційного благополуччя і здорового старту.

Для мами – це період післяпологового відновлення, коли закладається фундамент здоров’я жінки на багато років вперед. Триває 6 тижнів мінімум, а краще розтягнути аж до 3 місяців. І цим не варто нехтувати.

Третій триместр вагітності часто називають періодом гніздування, коли у жінки виникає нестерпний потяг облаштувати дитячу кімнату, перемити все помешкання до дзеркального блиску, придбати всілякі дитячі мімішні речі, щоб бути готовою до появи малюка. Спрямуйте частину цієї енергії на підготовку до свого післяпологового відновлення. Що вам потрібно?

Підготовка до післяпологового відновлення під час вагітності: чому це важливо - 2 - изображение

Коло підтримки

Близькі люди, яким ви довіряєте. Розкажіть їм, на яку саме допомогу ви очікуєте — хтось може приносити вам готову їжу чи продукти з магазину, хтось допоможе з прибиранням або на прогулянці з дитиною. Хтось буде вас слухати й тримати за руку. Добре, якщо про це можна домовитись наперед, щоб у вас була впевненість в тому, що ви не залишитесь сам на сам з немовлям. 

Інформація

Вам потрібно знати, як ви можете почувати себе після пологів, які стани нормальні, а коли варто звертатися до лікарів. Те саме стосується і дитини — є багато ситуацій у немовлят, які дуже турбують мам, але являються фізіологічною нормою. Добре, щоб у вас заздалегідь були контакти сімейного лікаря, гінеколога, педіатра, консультанта з ГВ. Додатково — сервіси доставлення продуктів чи готової їжі, клінінгу, прокату засобів догляду за дітьми. 

Базові фізіологічні потреби

Мами новонароджених дітей – звичайні земні люди з усіма фізіологічними потребами, а не термінатори, як деякі думають. Мамі потрібно спати (хоч уривками, хоч потроху, але 6-7-8 годин сну за добу потрібно набрати), відпочивати (не в соцмережах), вчасно їсти смачну, теплу, поживну їжу, достатньо пити й навіть мати адекватну фізичну активність. 

Продумайте, як ви можете організувати свій побут так, щоб ці потреби були хоч мінімально задоволені. Спіть, коли спиться, навіть якщо совість волає, що потрібно мити посуд. Це можна доручити комусь іншому або зробити пізніше, здорова мама тут важливіше. 

Відпочивайте — не від дитини, це можна робити разом з нею — від непотрібних емоцій і думок, переживань, хатніх справ, роботи. 

Забудьте про “дієту мами, яка годує” з вареної курки, гречки й печива “Марія”, не переймайтеся схудненням. Як і кожній людині, вам потрібно харчуватися збалансовано (овочі й фрукти також!) і отримувати задоволення від їжі. Щоб зменшити витрати часу на приготування страв можна використовувати заморожені напівфабрикати або готові продукти власного виробництва, якими багато жінок «забивають» морозилку на піку інстинкту гніздування.  

Підготовка до післяпологового відновлення під час вагітності: чому це важливо - 3 - изображение

Спеціальні післяпологові процедури по догляду за собою

Їх є дуже багато, вони дозволяють позбутися болю та дискомфорту в тілі, покращити емоційний стан, розслабитись та відпочити, «зібрати» тіло заново після пологів. Добре, коли хтось може прийти й подбати про вас, але якщо такої можливості немає, ви можете самостійно:

– заварювати чаї з трав, фруктів, сухофруктів, ягід;

– приймати ванну з травами;

– робити теплі ванночки для ніг і рук;

– робити масаж стоп, рук, шиї, голови й обличчя.

Спеціалісти радять з першого дня після пологів підв’язувати живіт.

Це лише короткий список питань, які доведеться вирішувати в період післяпологового відновлення, але до цього можна і варто підготуватися під час вагітності. 

Вже зараз ви можете зателефонувати на Гарячу лінію підтримки батьків після пологів від ГО “КПВМ “Лада” та дізнатися все про післяпологове відновлення – 0 800 500 313 (пн – пт, з 9:00 до 19:00. Сб, з 9:00 до 16:00).


Фото: Unlash 

Текст: Наташа Гарасимчук

Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top