Аніта Луценко: “Людина не повинна замислюватися про підрахунок калорій”

Аніта Луценко

Українська спортсменка, фітнес-тренерка, експертка зі схуднення Аніта Луценко стала головною героїнею липневої digital-обкладинки Woman Magazine. Ми поговорили з Анітою про запуск YouTube-каналу, особисте життя, а також про новий марафон з догляду за волоссям.

Аніти Луценко

Навесні цього року ви презентували книгу корисних рецептів “Зробимо це по-швидкому!”. До неї включено страви, які можна приготувати з популярних продуктів. А що можна знайти у вашому холодильнику?

Мій список продуктів звичний для більшості людей, тому в моєму холодильнику можна знайти сир, зелень, овочі, фрукти, заготівлі, гречку або вчорашній рис. У харчуванні я орієнтуюся на свої бажання і не поділяю страви на літні чи зимові. Можу з’їсти як пасту, так і салат, незалежно від сезону. 

До того ж, у світі існує всього п’ять груп продуктів, які люди споживають. Це овочі та фрукти, білкові продукти (м’ясо, риба, яйця), молочні продукти, які містять у собі все, від сиру до йогуртів, вуглеводи (каші, макарони) і жири. Усе життя людей крутиться навколо цих продуктів, і я не виняток. Саме тому важливо мати вдома різні інгредієнти, які можна комбінувати і насолоджуватися, а не заганяти себе в рамки стереотипів про те, що здорова їжа – несмачна їжа. 

Аніта Луценко: Людина не повинна замислюватися про підрахунок калорій - 1 - изображение

Часто кажуть, що суп – “порожня” страва в плані білків і жирів і, крім того, складно вирахувати його калорійність. Це справедливе твердження?

Я вважаю, що людина не повинна замислюватися про калорійність страви. Суп був придуманий, щоб компенсувати дефіцит продуктів, їх було дуже мало, а їсти хотілося. У підсумку, з нічого вийшла страва, якою можна нагодувати всю сім’ю. 

Сьогодні у нас є різноманітність у виборі продуктів, до того ж, можна знайти корисні інгредієнти в різній ціновій категорії та приготувати з них смачну їжу. Зараз люди стали дуже сильно заморочуватися і створювати проблеми там, де їх немає. 

Ви плануєте запуск кулінарної книги у форматі відео. Розкажіть про це докладніше.

Це абсолютно новий формат книги, який представлений у закритому Instagram-акаунті, доступ до нього надається після разової оплати на все життя. Усі рецепти з книги доступні у відео-варіанті, можна подивитися поетапний процес приготування страв. 

Спочатку ми хотіли створити електронну книжку, щоб у людей з усього світу з’явилася можливість комфортно і швидко отримати доступ до рецептів. Але річ у тім, що в нас дуже розвинене піратство, і під час запуску такого формату вже наступного дня цю книжку почнуть перепродавати. В акаунті доступно 125 рецептів, а також розказано всі кулінарні лайфхаки, які допоможуть навчитися зберігати продукти і швидко та смачно готувати. 

Аніта Луценко: Людина не повинна замислюватися про підрахунок калорій - 2 - изображение

Чи часто готуєте вдома?

Звичайно, я люблю готувати за нашою книжкою (книжка була видана спільно з професійною кулінаркою Катериною Андрєєвою – прим. ред). Мені подобається експериментувати на кухні зі своєю донькою Мією. Спільне проведення часу – це завжди незабутні емоції. Рецепти в книжці не потребують багато часу, а кулінарні процеси настільки легкі й захопливі, що я рекомендую готувати всією сім’єю. 

У вашому Instagram уже почали виходити інтерв’ю з фахівцями з різних галузей. Чи плануєте ви продовжити робити ролики на YouTube?

Нещодавно я запустила свій YouTube-канал, який уже отримав срібну кнопку. Мені дуже захотілося спробувати себе в новій ролі і допомогти людям знайти відповіді на питання, які їх так хвилюють. Я отримую величезне задоволення від процесу спілкування з фахівцями з найрізноманітніших сфер. Чи можна тренуватися за варикозу, які вправи робити, якщо відчуваєш болі в колінах, яке фізичне навантаження дозволене після операцій – на ці запитання має відповідати вузькопрофільний лікар. Тому я і почала розбирати кожну тему детально з експертами. 

Нещодавно вийшов ролик, де ми детально розібрали інформацію про кесарів розтин, фізичні навантаження після нього, харчування. І, чесно зізнатися, я навіть у себе знайшла помилки, яких припускалася в минулому.

Найближчим часом вийде інтерв’ю з флебологом. Ми повністю розкриємо тему вен у медичному аспекті, як їх видаляють, чи допомагають креми, як тренування впливають на вени, розберемо питання ліпосакції.

Я вибираю теми, які будуть цікаві і мені, і моїй аудиторії. Адже щодня я отримую безліч повідомлень у соціальних мережах із проханням дати відповіді на низку запитань, у яких важлива компетенція вузькопрофільного лікаря чи спеціаліста. 

Нещодавно в інтерв’ю ви розповіли, що не перебуваєте в офіційному шлюбі. Для вас важливий штамп у паспорті, весілля, церемонія, і все те, про що мріють дівчата?

Мій тато – адвокат зі шлюборозлучних процесів, тому з самого дитинства я чула багато історій про пари, які влаштовують одне одному пекло при розлученні. Серед моїх знайомих є пари, які офіційно не одружені і щасливі, а також є ті, хто одружився і через два місяці розлучилися. Для мене весілля – це шоу-програма. Це витратний процес створення івенту, який вимагає енергії, сил і творчості. А я все це вкладаю у свої проєкти. Соціально прийняті норми щодо цього питання більше хвилюють суспільство, а ми з чоловіком навіть не обговорюємо цю тему і не замислюємося. 

Аніта Луценко: Людина не повинна замислюватися про підрахунок калорій - 3 - изображение

У будь-яких стосунках бувають складнощі та конфлікти, особливо на перших порах, коли партнери ще не вивчили один одного досить добре. Чи був у вас у парі період “притирання”? 

Ми притираємося досі. І тут важливо прийняти і виправити свої недоліки, а не партнера. Ми не воюємо один проти одного, а, навпаки, допомагаємо розвиватися. І якщо один вважає, що в іншого щось може вийти краще, то обов’язково в цьому допоможе. Ми друзі, ми партнери. Я чітко розумію, що працювати треба над собою, а не над кимось. Спірних ситуацій у нас немає, а якщо і є, то вони вирішуються в діалозі. 

У чому для вас головна сила чоловіка? 

Головна сила чоловіка для мене криється в кількох моментах. Це захоплення своєю жінкою на 1000 %, розуміння, що це дійсно потрібно жінці. Також дуже важливо мати почуття гумору і вміти забезпечити безпеку і відчуття захищеності своїй родині.

Аніта Луценко: Людина не повинна замислюватися про підрахунок калорій - 4 - изображение 

Через рік Мія піде в перший клас. Чи замислювалися про те, де навчатиметься донька в майбутньому? 

Перша школа, безумовно, буде українська, а далі подивимося. Я знаю, що діти, які виїжджають вчитися після 9-го класу в іншу країну, дуже задоволені колом спілкування, рівнем освіти. До того ж, у нинішній час дуже складно щось планувати, тому так далеко я ще не заглядала. 

Аніти Луценко

Яких принципів ви дотримуєтеся в сім’ї та на роботі?

Я досить зібрана, я стимулятор за своєю природою, хоча є в мені й протиріччя: з одного боку, створюю хаос, який близьким і колегам доводиться розгрібати, а з іншого боку, люблю, коли все продумано трохи наперед. Як і будь-яка жінка (усміхається, – прим. ред). 

Як вважаєте, де та тонка межа між особистими кордонами та егоїзмом?

Мені пригадується моя остання поїздка в Америку, там у багатьох є принцип: “Роби що хочеш, якщо це не заважає іншим людям”. Мені здається, дуже важливо відчувати цю грань і, якщо оточуючі відчувають дискомфорт, то це вже егоїзм. А якщо ти бачиш людину, яка налаштована на негатив щодо тебе, її, звісно, потрібно ігнорувати.  

Аніта Луценко: Людина не повинна замислюватися про підрахунок калорій - 5 - изображение

Чи змінився підхід до ЗСЖ в Україні в останні роки? 

У моїх програмах взяла участь велика кількість людей, які тепер не сидять на дієтах, розуміють, що здорова їжа – це смачна їжа. Щодня я отримую повідомлення, де пишуть про те, що впоралися зі своїми харчовими проблемами, перестали боятися їжі і зрозуміли, що для досягнення результату не потрібно три години тренуватися в залі з останніх сил. Мені здається, що якоюсь мірою я змінюю ставлення до ЗСЖ у бік здорового глузду.

Аніта Луценко: Людина не повинна замислюватися про підрахунок калорій - 6 - изображение

Які ще проєкти плануєте запускати найближчим часом? 

Моє найбільше захоплення зараз – це YouTube-канал, для нього ми й надалі зніматимемо цікавий контент. Другий пункт – ми збираємося виходити на світовий ринок з англомовним додатком WOWBODY. Крім того, вже стартував другий потік мого марафону з  догляду за волоссям. Це моя любов, моя віддушина. 

Марафон триває 10 днів, за які жінка вчиться правильно мити голову, вибирати гребінець, підбирати засоби для догляду за головою. До слова, моя мама в 65 років пройшла перший потік марафону і була здивована, що все життя вона доглядала за волоссям неправильно. Вона торкається свого волосся і захоплюється його шовковистістю, блиском. Мії я теж мию голову за правилами, і вона з раннього дитинства вбирає інформацію щодо догляду за собою. Усе криється в деталях і регулярності. Краще робити потроху, але правильно щодня, ніж один раз на тиждень вичавлювати повний максимум. 


Текст: Марія Холотій 

Фото: надано прес-службою Аніти Луценко 


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top