Альона Федорова: “Кожен день мені хочеться прожити на максимум”

Woman Magazine


Альона Федорова 
вважає, що баланс – найголовніше для щасливого і гармонійного життя. Ба більше, героїня нашої digital-обкладинки підтверджує це на своєму прикладі: вона балансує між успішними проєктами і материнством.

Альона заснувала студію танців і йоги Танець Мохіні Деві ,журнал та освітню платформу, займається створенням мовної школи та випустила щоденники, що змінюють життя Amrita, займається створенням мовної школи та випустила щоденники, що змінюють життя. Ми поговорили про те, як в активному ритмі бути жіночною, чого варто навчитися усім українкам і чому діти – найважливіші проєкти.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 1 - изображение


Ви створили
платформу Amrita, яка має таку саму назву, як і ваш журнал. Розкажіть про сам проект і його головну місію?

Amrita – платформа усвідомлених людей, яка включає в себе онлайн-курси та офлайн спілкування з однодумцями, тематичні статті та інтерв’ю з цікавими людьми. Платформа сформувалася на основі однакового світосприйняття, яке можна назвати екологічним. Я зустріла жінок, з якими у нас збігаються основні життєві цінності, але водночас є знання і навички в різних професіях. Серед нас є: педагоги, фахівці з аюрведи, танцюристи, психологи. Ми об’єднали наші зусилля, щоб максимально якісно і в сучасному форматі передавати знання. Наша місія – давати корисну й адаптовану до життя інформацію жінкам і чоловікам, ділитися тим, що ми самі переживали, і допомагати за допомогою цього досвіду іншим.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 2 - изображение

А що послужило мотивацією для розвитку в цьому напрямку?

Як засновник Amrita, я можу сказати, що темою саморозвитку захоплююся все своє життя. Приблизно з восьми років цікавлюся енергетичними практиками, техніками саморозвитку і різними способами розширення свідомості. Це завжди відбувалося за покликом серця.

Спочатку я відкрила школу танцю і йоги. Мені хотілося створити такий жіночий простір, у якому можна розслабитися, почуватися безпечно, поспілкуватися з близькими за духом людьми і потанцювати. Після занять ми з дівчатами почали спільно проводити час: ходити на каву, дивитися театральні постановки й обговорювати теми, які нас хвилюють. А згодом мене попросили давати лекції. У такий спосіб створився жіночий клуб, у межах якого ми розвиваємося, проводимо зустрічі, здорові сніданки та залучаємо експертів із різних сфер. І цілком природним чином прийшла ідея збирати важливу інформацію, щоб її могли отримати ті, хто не зміг бути присутнім на зустрічі. Так і з’явилася платформа Amrita.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 3 - изображение

Фото: особистий архів


На своїй сторінці в
Instagram ви часто зачіпаєте тему жіночності. Як особисто ви розумієте фразу “бути жіночною”?

Я вивчала жіночність досить довго. У моєму житті був період, коли я цікавилася ведичним боком цього питання. “Ведична жінка” досить соціально пасивна, вона не носить штанів, завжди служить своєму чоловікові, готує правильну їжу і тільки в правильний час. Ці аспекти жіночності в чистому вигляді не підходять для слов’янок. У наших генах закладена активна життєва позиція, і в іншій нав’язаній моделі вона не почуватиметься гармонійно.

Зараз я прийшла до того, що жіночність – це вміння перемикати ролі й усвідомлено входити в різні стани: матері, коханки, співробітниці, подруги. Головне – вміти розслаблятися, якісно відпочивати та піклуватися про себе.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 4 - изображение

Що допомагає вам розслабитися?

Двічі на тиждень я обов’язково приймаю ванну зі свічками, пелюстками і музикою. Роблю професійний масаж, який творить чудеса з моїм тілом. Приємні тактильні маніпуляції сильно підвищують жіночу енергію.

Мої правила краси: гарна зачіска, свіжий манікюр і відчуття внутрішньої гармонії. Я не вийду з дому, якщо не подобаюся сама собі.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 5 - изображение

Фото: особистий архів


Крім того, що у вас є студія йоги і східних танців, платформа
Amrita, ви ще займаєтеся створенням мовної школи. Розкажіть про цю ідею.

Ідея створити мовну школу зріла 15 років. І ось зараз ми її втілюємо разом із моєю партнеркою Оксаною Гринь. Наше завдання – у дуже легкій і веселій атмосфері допомогти людям вивчити іноземну мову. Ми створили speaking club, де 90% практики і 10% теорії.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 6 - изображение

З Оксаною Гринь ви запустили ще один проєкт. Він теж пов’язаний із саморозвитком?

Ми випустили щоденники в яких дуже детально розписали основні сфери життя. Приділили увагу здоров’ю, фінансам, стосункам, роботі, сім’ї. Це ціла книга, у якій можна знайти прогнози на кожен день 2021 року. У неї вкладено знання психології, астрологічні підказки, інструменти із саморозвитку. Це щоденник-тренінг, який допомагає вивчити себе. Багато хто з нас не усвідомлює важливість восьми основних сфер життя, а концентрується лише на кількох. Наш проєкт створено з великою любов’ю до жінок і бажанням відкрити секрети та дати поради для гармонійного життя.

Олено, ви створюєте досить різнобічні проєкти. Як вам вдається бути зацікавленою в різних сферах і успішно їх розвивати?

У мене від початку сильна енергія. Можливість перемикатися на різні проєкти не дає мені нудьгувати, надихає і заряджає. Я маю величезний інтерес до кожного проєкту, за який беруся. Щоб вести різнобічні проєкти, потрібно щиро любити різні сфери життя і мати вроджений моторчик. Але коли я зупиняюся або починаю займатися чимось одним – енергії стає менше. Звичайно, дуже важливо себе не перенапружити. Мій ранок може початися з викладання йоги, в обід я можу написати кілька статей або провести уроки іноземної мови. Такий ритм приносить мені задоволення.

Щоранку я дякую Всесвіту за те, що маю. І намагаюся не забувати, що кожен день може бути останнім. Це завжди допомагає переосмислити своє життя та його якість. Іноді ми живемо, ніби в запасі ще 500 років, або чекаємо, що з’явиться якийсь персонаж і виконає наші бажання. Розуміння швидкоплинності життя не дозволяє мені займати інфантильну позицію. Кожен день мені хочеться прожити на максимум.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 7 - изображение

А якщо трапляються моменти емоційного спаду, що ви робите?

Звичайно, бувають моменти зневіри. Є дні, коли хочеться лежати і їсти морозиво. Це нормальний стан для людей, які займають активну життєву позицію. У таких випадках я дозволяю собі взяти вихідний, купую улюблений десерт і вмикаю хороший фільм. Подібний день наодинці з собою може трапитися раз на місяць.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 8 - изображение

Фото: особистий архів

Якийсь час ви жили в Китаї, спілкувалися з людьми з іншою ментальністю і культурними цінностями. Як цей досвід вплинув на вашу діяльність?

Я жила 5 років у Китаї, де працювала перекладачем. Ця країна змінила мене колосально. Ментальна прірва між слов’янином і китайцем сильно впливає на життя: щоб звикнути до їхнього способу мислення, іноземець змушений вивчати культуру країни. Перші півроку мені було складно, але в підсумку я полюбила цю країну і дуже їй вдячна. Китайці навчили мене працьовитості, системності та колективного бачення ситуації. Вони справжні бджілки, у яких ідеально вибудувана взаємодія одна з одною. Завдяки Китаю мені стало комфортніше працювати з людьми.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 9 - изображение

Після життя в Китаї, як ви вважаєте, у чому перевага українських дівчат?

Одного разу я прилетіла з Китаю в Україну, їхала в таксі і милувалася нашими дівчатами, немов чоловік після армії. Українські жінки дійсно найкрасивіші у світі. Прекрасніших за них я не зустрічала в жодній культурі: красиві, мудрі, вміють стежити за будинком і ще смачно готують. Я вважаю, це відбувається тому, що ми живемо на найродючішій землі. Ми енергетично насичуємося родючістю та достатком нашого чорнозему й отримуємо багато ресурсів від Матінки Землі.

А які якості чи поведінкові моделі нам варто розвинути на загальнонаціональному рівні?

Я думаю, українки стали б щасливішими, впевненішими в собі й успішнішими, якби повернули таку практику, як вшанування своїх предків. У наших культурних традиціях вона загубилася. Вшанування предків дає дуже багато життєвої енергії. Важливо відновити традиції в кожній сім’ї мати генеалогічне дерево, висловлювати шану предкам, як, наприклад, у культурі Індії, Китаю, Мексики.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 10 - изображение

Фото: особистий архів

Східні практики зараз стають дедалі популярнішими в Європі. Як давно особисто ви почали захоплюватися цим напрямом?

Я народилася такою людиною, яка відчуває енергії. Для мене ці практики – це те, з чим я спочатку прийшла. Років у 13 сприйняття енергій у рослинах і людях почало слабшати, тому я почала займатися практиками, щоб повернутися у свій природний стан. Якщо для когось існування енергій є гіпотезою, то для мене це – даність. Я вчилася у багатьох вчителів і навчалася різних практик. Це не релігія – а просто інструменти, які допомагають мені бути щасливою.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 11 - изображение

Фото: особистий архів

Як поєднуєте виховання сина й особистісний розвиток? Як розставляєте пріоритети?

Наше життя – це баланс. Йти серединним шляхом – основа щасливого і гармонійного життя. Проведення часу з сином для мене в пріоритеті, тому що своїм розвитком я і так займаюся на роботі. Намагаюся приділяти синові більшу частину вільного часу. Діти – наші найважливіші проєкти. Головне, що ми можемо дати цьому світу, – виростити гідних людей. Коли він подорослішає, мені доведеться відзвітувати перед Вищими Силами щодо того, як я його виховала. Тому якщо я хочу накричати на дитину, мені дуже допомагає думка, що це гість у моєму житті. А на гостя кричати ніхто не хоче.

Альона Федорова: Кожен день мені хочеться прожити на максимум - 12 - изображение


Фотограф: Луценко Дана  
Сукня: Olya Mak
Прикраси: Art Vivace 

Текст: Наталія Філон


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top