Аліна Шаманська: “Мільйон підписників за два роки декрету”

Аліна Шаманська: Мільйон підписників за два роки декрету - 1 - изображение

Всього за кілька років Instagram зміг змінити її життя. Тепер зі сторіс Аліни Шаманської ранок починають безліч людей, з нею ж варять фірмовий борщ, обговорюють важливі політичні та соціальні питання, надихаються успіхом. Аліна Шаманська ексклюзивно розповіла Woman про свій 1 мільйон підписників, рекламні контракти, дитячий контент і TikTok

 Аліно, нещодавно у вашому Instagram з’явилася важлива цифра – 1 мільйон підписників. Як вважаєте, це успіх, везіння чи результат наполегливої праці?

У моєму випадку – це результат приємної праці. Чесно кажучи, просто так мільйон підписників на голову не впали.  Мільйон – це була мета і продумана стратегія.  Неможливо нічого не роблячи отримати таку аудиторію. При цьому треба любити те, що робиш і віддаватися цьому повністю, – так у будь-якій професії, якщо ми говоримо про успіх.

Аліна Шаманська: Мільйон підписників за два роки декрету - 2 - изображение

Чи збільшується дохід блогера після позначки в 1 млн?

Дохід блогера збільшується тільки від зростання активності аудиторії. Ніхто не хоче платити гроші за порожню цифру або за красиву картинку. Який від цього толк рекламодавцю? Будь у тебе хоч 5 мільйонів – але якщо товар, який ти рекламуєш, купує п’ять осіб, – платити тобі не будуть.
Я підвищила ціни на рекламу впевнено, тому що несу відповідальність за результат. На сьогодні показники підвищення активності та продажів рекламних сторінок після моєї реклами – одні з найвищих в Україні, і я цим пишаюся. Я роблю рекламу, яка не тільки окуповується, а й приносить прибуток надалі. Іноді люди з нуля роблять бізнес на моїй аудиторії. Для цього я використовую особисті шанамські секретеки, тому абсолютно не соромлюся брати за це гідну оплату.

Ви завжди вибірково підходите до рекламних пропозицій. Які чинники для вас важливі?

Моє перше правило – я не беру оплату за рекламу, поки особисто не огляну і не зроблю тест товару. Якщо товар не якісний – він їде назад. Після мільйона на мою сторінку потрапити ще складніше.  Нині я не тільки не рекомендуватиму людям неякісні товари (наприклад, фейкові парфуми, “алі-експрес”), а й те, що не відповідає моєму смаку та уявленню про речі. Наприклад, учора моя помічниця повернула костюм для занять спортом. Хоч він і був непоганої якості і фасону, українського пошиття, але мені не сподобалося, як він сидить на мені і ковзає по тренажерах. Я в такому костюмі не пішла б у зал! Тож я його повернула назад.

Аліна Шаманська: Мільйон підписників за два роки декрету - 3 - изображение

Зі скількох підписників зможе почати блогер отримувати рекламні пропозиції зараз?

Сьогодні не так важлива кількість підписників, як їхня активність. Є сторінки 300к і мільйонники, які зроблені суто на givaway зі школярами, але це не платоспроможна аудиторія. А може бути 60к залученої дорослої аудиторії, яка дає шикарний результат рекламодавцю. Але, якщо ви просите все ж назвати цифру, то думаю, що сьогодні це 40-50к. Але ви ж розумієте, що і ціна реклами на дрібних сторінках – невелика.

Ви проводите giveaway і розіграші. Як це робити ефективно, щоб підписники по завершенню не відписувалися від сторінки?

Ще трохи і від giveaway нудитиме всіх. Тому їх потрібно робити грамотно. Зараз ми з блогерами зачастили з круговими гівами без спонсорських сторінок. Тобто, по суті, ми робимо обмін аудиторією, пропонуючи підписатися на своїх же друзів. Тим самим, не напружуємо людей величезною кількістю спонсорів. Такі гіви – чудова можливість показати себе новій аудиторії. Зараз, наприклад, ми скинулися з хлопцями і даруємо гарне авто. Жодних стратегій з утримання я не використовую, насильно милим не будеш. Сподобаюся я – людина залишиться, не сподобаюся – навіщо мені утримувати таких людей?

Аліна Шаманська: Мільйон підписників за два роки декрету - 4 - изображение

Ви ведете і сторінку Артура. Дитячий контент вважається одним із найпопулярніших і найприбутковіших у світі. Чи плануєте з віком долучати сина до блогерства?

Однозначно ні. Я не думаю, що блогерство – це чоловіча професія. Нехай краще займається спортом. На його сторінці я не заробляю, поки там немає реклами. Я б назвала її альбомом радості, де я збираю приємні емоції його дорослішання. Ну вже дуже він класний, щоб його не знімати і не ділитися його унікальністю з людьми, які його люблять.

Артур бачить, що його батьки дуже активні, а сам уже проявляє таланти в якійсь сфері?

Він проявляє таланти якраз-таки в нашій сфері. Його акторській грі можуть позаздрити багато дорослих. Так само він вражає мене своїм дорослим і усвідомленим мисленням. Іноді мені здається, що йому мінімум 5 років. На зйомках останньої реклами режисер ставив завдання Артуру сам, а не через нас – батьків! Він підходив до нього, сідав і пояснював, що треба зробити після слова “мотор”.  Артурчик робив усе з першого дубля, нагадаю, йому зараз 2,4!

Аліна Шаманська: Мільйон підписників за два роки декрету - 5 - изображение

Конкуренцію Instagram активно створює Tik-Tok і багато блогерів переходять і туди. Що ви думаєте про цю платформу? Плануєте розвиватися і там?

У мене немає там акаунта, і я навіть гадки не маю, який вигляд має ця мережа. Інтересу в мене вона не викликає. Упевнена, що в Instagram немає конкуренції. Він надовго. А Tik-Tok – це тимчасове явище, на яке в мене немає ні бажання, ні часу.

Зараз ви в декретній відпустці. Хотіли б повернутися на телебачення?

Якби сильно хотіла – вже б повернулася. Але мені вже сильно сподобалася свобода. Зараз я сама собі редактор і продюсер. За два роки декрету моя сторінка перетворилася на моє особисте міні-ЗМІ. Але за енергією телебачення я безумовно сумую, це наркотик, від якого не можна відвикнути.  Відкрию секрет, буквально сьогодні я отримала повідомлення від продюсера: “Аліно, я хочу тебе повернути на ТБ!”. Що буде далі, дізнаєтеся пізніше.

Ви знімалися в різних рекламах. Не хотіли б спробувати себе у сфері кіно, зігравши головну роль?

Думаю, мене це не мине в житті. Тим паче з чоловіком режисером, який знімає кіно і скоро голосно вистрілить в українському кінематографі. Але, це не є моєю метою і мрією. У мене немає великого бажання знятися в кіно, заради того, щоб просто знятися в кіно.

Аліна Шаманська: Мільйон підписників за два роки декрету - 6 - изображение

Які цілі для вас є пріоритетними в даний момент?

Я людина, яка оголошує свою мету тільки постфактум її реалізації. Вірю в енергію мрії! Якщо її розповісти всім – вона втратить чарівність і силу. Тож давайте краще поговоримо через півроку. Ви точно захочете це обговорити (усміхається – прим. ред.).


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top