Як під час війни лікарі рятують мам і немовлят з вадами серця?

Як під час війни лікарі рятують мам і немовлят з вадами серця? - 1 - изображениеВедучий “Сніданку з 1+1” Єгор Гордєєв разом зі знімальною групою завітав до єдиного в Україні відділення акушерської кардіології при Національному інституті серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова. Саме там, попри війну і постійні ракетні обстріли, рятують тисячі життів мам з важкими захворюваннями серця та їх новонароджених малюків. 

На початку 2022 року палати інтенсивної терапії цього відділення були повністю укомплектовані новим дорогим обладнанням. Гроші на нього вдалося зібрати завдяки небайдужості глядачів каналу 1+1. У благодійній ініціативі «Твоя мрія», започаткованій у 2021 році в інфотейнмент шоу «Твій день», вдалося розіграти маленький червоний автомобіль та зібрати рекордні 3,8 мільйона гривень!

Лікарі і зараз, під час повномасштабної війни, ефективно працюють із новим закупленим обладнанням. За 2022-й рік команда відділення продіагностувала 665 вагітних мам; там народилося 17 діточок та було зроблено 8 операцій на серці!

«Разом з благодійним фондом “Крона” ми зібрали грошей в півтора рази більше, ніж планували! Вистачило і на дороге УЗД і на дві німецькі реанімаційні системи для немовлят, та ще й залишились кошти на інші дуже необхідні речі», – каже Гордєєв.  

Як під час війни лікарі рятують мам і немовлят з вадами серця? - 2 - изображение

Як рятують мам і немовлят з вадами серця?

Головний лікар Національного інституту серцево-судинної хірургії ім. М. М. Амосова Сергій Сіромаха провів екскурсію відділенням та розповів про його роботу:

Як під час війни лікарі рятують мам і немовлят з вадами серця? - 3 - изображение

Сергій Сіромаха

«Це той самий УЗД-апарат, який дуже виручив інститут, коли сталась повномасштабна війна. Він був єдиний мобільний, який ми могли використовувати для діагностики за стінами інституту. Зокрема, ми з ним їздили на залізничний вокзал Києва, де обстежували евакуйованих жінок. Тим апаратом вже врятували понад 400 життів наших громадян».

А ще частина обладнання, придбаного в рамках проєкту «Твоя мрія», стала важливою складовою дитячого реанімаційного відділення. Був придбаний CPAP-апарат для штучної вентиляції легень, який вже врятував життя приблизно 30 дітям. Також завдяки проєкту був куплений хірургічний аспіратор, білірубінометр, лампа для фототерапії, гелевий сенсорний матрацик, який має датчик температури, столик для сповивання, нові ліжка і спеціальні медичні тумби.

Інфотейнмент шоу «Твій день» через війну вимушено опинилося на паузі. Але благодійна ініціатива «Твоя мрія», започаткована два роки тому, жива. 

Єгор Гордєєв під час цих відвідин першим побачив новозбудовану навчальну кімнату-лабораторію для лікарів та інтернів в Амосова. Освітній простір започаткували і відкривають Наталія Мосейчук і проєкт Право на освіту 1+1, школярі Новопечерської школи й рух «Здійсни мрію». Ремонт завершено. Тут зможуть проводити свої тренувальні заняття, зустрічі інтерни, щоб надихатися бути найкращими кардіохірургами. Простір і надалі буде поповнюватися технологічними рішеннями.

Як під час війни лікарі рятують мам і немовлят з вадами серця? - 4 - изображение

Сергій Сіромаха, Єгор Гордєєв

Як під час війни лікарі рятують мам і немовлят з вадами серця? - 5 - изображение

Єгор Гордєєв з вагітною пацієнткою Амосова

У благодійній справі “Твоя мрія” взяли участь ведучі 1+1 Соломія Вітвіцька, Марічка Падалко, Лідія Таран, Неля Шовкопляс, Руслан Сенічкін, Святослав Гринчук, Неля Шовкопляс, Людмила Барбір, Юрій Горбунов.


Фото: прес-служба


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top