Instagram спрогнозував тренди у соцмережах 2023 року

Instagram спрогнозував тренди у соцмережах 2023 року - 1 - изображение

Аналітики соціальної мережі Instagram опублікували прогноз трендів на 2023 рік за результатами опитування покоління «зумерів». Про це йдеться у щорічному звіті Instagram. Тож, якою буде мода та смак метавсесвіту — далі у матеріалі.

Свідоме споживання та екологічність

Понад половина опитаних респондентів зазначила, що хочуть економити на купівлі вбрання та замінити фаст-фешн самостійним шиттям одягу.

Політична активність

Наразі покоління Z досягає виборчого віку, тому молодь гостро відчуває свою громадянську відповідальність. Вони планують бути активними учасниками політичних процесів.

Боротьба за інклюзивність

Троє з чотирьох опитаних сказали, що хочуть стежити за людьми з інвалідністю, тому очікують, що під час створення контенту будуть більше співпрацювати із людьми, що мають інтелектуальні й фізичні вади.

Вплив зміни клімату й косметика

Молоде покоління використовує косметику, щоб висловити свою особистість, у тренді буде виразний та експериментальний макіяж. Крім того, двоє із трьох зазначають, що через зміни клімату, зокрема забруднення повітря й ультрафіолетове випромінювання, будуть купувати косметичні засоби, що захищають від екстремальних погодних умов і сонця.

Наближений до реальності метавсесвіт

67% опитаних хочуть, аби аватари в метавсесвіті стали більш природніми у відображенні одягу, відтінків шкіри, типів тіла. Більше ніж половина креаторів у 2023 році надихатимуться штучним інтелектом та впливовими особами.

Соціальні мережі як інструмент заробітку

Покоління Z планує ще активніше залучати соцмережі для заробітку. Близько 64% опитаних хочуть монетизувати свої проєкти в наступному році. Також респонденти виділяють фінансову грамотність як пріорітетний навик.

Нові форми медіа

Очікується, що креатори почнуть масово запускати власні подкасти. Принаймні 40% опитаних цього б дуже хотіли.

Вивчення культури через їжу

Нове покоління вивчає культуру через кухню, зокрема 68% зауважують, що хотіли б спробувати їжу іншої культури.

Повернення рейвів

Рейви — це бути в моменті, відновлювати зв’язок і відпускати, і молоде покоління до цього готове: 68% хочуть знову відвідати рейви. До того ж музика об’єднує й дає змогу виразити себе: більш ніж половина опитаних заявили, що слухатимуть неангломовних виконавців. Найбільш популярні — латиноамериканська музика й k-pop.

Часи застосунків для знайомств минули

Прогнозують відхід у минуле застосунків для знайомств. Натомість у 2023 буде більше прозорого, чесного й прямого спілкування в соцмережах. Майже половина відповіли, що надіслали б мем як перше повідомлення для знайомства. Водночас 39% зазначили, що поганий смак на меми робить людину менш привабливою. Ба більше, майже половина відповіла, що не зустрічатиметься з тим, хто не підходить за гороскопом.

Фото: Freepik


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top