Марта Винник: «Викладач – це людина, яка веде правильним шляхом вивчення мови»

Марта Винник: «Викладач – це людина, яка веде правильним шляхом вивчення мови» - 1 - изображение

Марта Винник

Іспанська мова є третьою найпоширенішою мовою після англійської та китайської. Нею розмовляють понад 577 мільйонів людей у всьому світі, а для 480 мільйонів іспанська є рідною.

Якщо ви хочете знати трішечки більше, ніж «Hola», «Por favor», «Gracias» та «Adios», то варто докласти зусиль та занурити себе у культуру мислення самих іспанців. З чого почати та як подолати мовний бар’єр у інтерв’ю для Woman Magazine розповідає Марта Винник. 

Розкажіть про ваш особистий досвід вивчення мови. З чого ви починали?

Я переїхала в Іспанію у 14 років. Пригадую той період, коли речення іспанською здавалося одним довгим словом, яке я не могла поділити на частини. Всі говорили, що у такому віці мова вивчається легко і швидко, а я справді щиро вірила у це. Але згодом переконалася, що іспанське середовище хоч і є важливим фактором, проте іноді буває недостатнім. Найбільші успіхи у мові я почала робити, коли мене почали перевіряти та пояснювати правила. Саме тоді стався мій найбільший ривок.

Найбільші успіхи у мові я почала робити, коли мене почали перевіряти та пояснювати правила

Марта Винник: «Викладач – це людина, яка веде правильним шляхом вивчення мови» - 2 - изображение

Марта Винник

Чи були у вас кризові моменти у вивченні мови?

Одним з кризових моментів була моя нездатність побудувати речення правильно. Я розмовляла, але знала, що це неправильно. Збоку не було нікого хто б міг мене скорегувати та допомогти. Для інших це некомфортно, а розуміти зміст речення їм достатньо. Звісно, що я хотіла більшого, моєю метою було володіти іспанською ідеально.

Багато людей мають складності з вивчанням англійської. Через це бояться почати вивчати інші іноземні мови. Як подолати цей бар’єр?

Насправді, кожному – своє. Середньостатистичний студент в Іспанії володіє низьким рівнем англійської, проте іспанцям чудово дається французька. А ще, важливо знайти вчителя, який все розкладе по полицях. Коли студент займається самовивченням, в голові стається «каша». Хороший викладач допоможе її «зварити».

Коли студент займається самовивченням, в голові стається «каша». Хороший викладач допоможе її «зварити»

Марта Винник: «Викладач – це людина, яка веде правильним шляхом вивчення мови» - 3 - изображение

Марта Винник

З чого варто почати вивчення іспанської?

Викладач – це наш наставник, людина, яка бере нас за руку та веде правильним шляхом вивчення. У самонавчанні ми не бачимо своїх помилок у вимові, граматиці чи будові речення. На жаль, перевчитися дуже складно, адже патрони, які ми вивчили вперше, закарбовується дуже глибоко у нашій свідомості. Коли ми вивчаємо іноземну мову, нашу свідомість, можна порівняти з чистим аркушем паперу. Для того, щоб ми змогли швидше оволодіти мовою, краще одразу робити нотатки акуратно та у правильному порядку для якомога швидшого та якісного сприйняття інформації.

Який формат навчання ви пропонуєте своїм студентам?

Найпопулярнішим форматом навчання у нашій школі є онлайн-курси, які пройшли вже понад тисячу задоволених студентів. Завдяки чіткій структурі та індивідуальній праці з кожним студентом, результати можна отримати за відносно короткий термін. Це дуже комфортно, адже займатися можна в зручний час для себе. Плюс, кожен учень отримує особистий супровід від мене.

Свій перший потік курсів я запустила у березні 2020 року, під час першого локдауну. Пригадую, як продумувала кожну деталь навчальної програми, як поверталася до себе, чотирнадцятирічної Марти та запитувала чого саме їй бракувало, коли вона розпочинала свій шлях вивчення мови. Так і з’явився на світ «Курс для початківців», а згодом і інші навчальні програми, які надають міцний фундамент іспанської. Наразі схожих аналогів на ринку не існує.

Викладач – це наш наставник, людина, яка бере нас за руку та веде правильним шляхом вивчення

Марта Винник: «Викладач – це людина, яка веде правильним шляхом вивчення мови» - 4 - изображение

Марта Винник

Чи займаєтеся ви індивідуально?

З кожним своїм студентом я займаюся індивідуально. Я щиро вірю, що лише такий підхід до кожного студента може принести відповідний результат. Саме тому, я особисто прослуховую кожного студента, перевіряю вимову, граматику, даю відповіді на запитання.

Якщо говорити про менторство, то через щільний графік праці над школою, можу собі дозволити досить обмежену кількість студентів, з якими проводжу індивідуальні сесії. Наша школа зростає і на індивідуальні заняття можна записатися до інших викладачів, яких я формую особисто. Зокрема і до носіїв мови та до тренерів DELE, які підготують до міжнародних іспитів.

Як створити іноземне середовище навколо себе?

Рекомендую дивитися телебачення (фільми, мультфільми, серіали, новини) та слухати музику. Знову ж таки, на перших порах цілком нормальним явищем є не сприйняття та не розуміння інформації на слух. Саме тому, ми розробили спеціальні воркбуки до пісень та серіалів іспанською, які полегшують цю частину навчання. На вищих рівнях, чудово працюють уроки з носієм мови, проте це повинен бути справді сертифікований вчитель з досвідом праці.

Марта Винник: «Викладач – це людина, яка веде правильним шляхом вивчення мови» - 5 - изображение

Які додатки для вивчення мови ви рекомендуєте?

Люблю класичні варіанти, такі як Duolinguo чи lyricstraining.

Чи варто дивитися іноземних блогерів або ж намагатися записувати власні відео під час навчання?

Так, це прекрасно працює. Коли ми слухаємо інших, ми стараємося перехопити їх манеру говоріння, а також вчимося сленгу та щоденної лексики. Зокрема, як і відео, так і аудіо є чудовим форматом для звітування домашнього завдання. Принаймні, таким чином, все відбувається на наших навчальних програмах.

 

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Публикация от Іспанська з Мартою 🇪🇦 (@spanishschool_with_marta)


Фото: особистий архів


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top