Марина Боржемська розповіла, які продукти краще використати для здорового перекусу

Марина Боржемська розповіла, які продукти краще використати для здорового перекусу - 1 - изображение

Марина Боржемська, ведуча проєкту «Щасливі за сім днів» на СТБ, фахівчиня з правильного харчування та фітнес-тренерка розповіла про продукти, яким варто надати перевагу для перекусу.

В ефір СТБ повернувся проєкт «Щасливі за сім днів», який був відзнятий до повномасштабного вторгнення росії в Україну. Щонеділі, о 19:50, Марина Боржемська, разом із Надією Матвєєвою та Андрієм Жельветро, продовжують допомагати героїням реаліті  змінювати своє життя. Цінними порадами експерти діляться не лише в ефірі, а й у соціальних мережах. Так, Марина розповіла, як зробити перекус здоровим та корисним.

Марина Боржемська розповіла, які продукти краще використати для здорового перекусу - 2 - изображение

“Перекушувати важливо і потрібно, інакше ви ризикуєте об’їстися на вечерю, а останній прийом їжі має бути максимально низькокалорійним та легким. Або інший варіант: ви будете хаотично під’їдати весь день, що попадеться першим на очі, і будете вічно голодними.  Перекушувати потрібно через 2-3 години після основного прийому їжі” – наголосила Марина.

Що краще взяти на перекус

  • Горіхи – це справжній скарб

  • Практично всі різновиди горіхів містять високу дозу вітамінів Е та В3, багато калію, фосфору та магнію. Вони покращують пам’ять, здатність до концентрації уваги та працездатність. Але з цим продуктом слід бути обережним: горіхи дуже калорійні, тому не варто з’їдати більш як 10-20 грамів за раз.
  •  
  • Фрукти та ягоди

  • Коли ми говоримо про здоровий перекус, то насамперед уявляємо собі ягоди чи фрукти. Але й тут слід виявляти обачність.  Звичайно, всі фрукти та ягоди корисні, багаті на клітковину, вітаміни та мінерали.  Однак у деяких із них, наприклад, у винограді, бананах, інжирі, манго, хурмі та вишні, дуже багато цукру. Якщо ви стежите за фігурою, не варто занадто ними захоплюватись. Зверніть увагу на фрукти та ягоди з низьким вмістом цукру: грейпфрут, кавун, полуницю, журавлину, лохину, малину. Яблука, які давно стали символом дієтичного харчування, також спірний продукт. В них багато вітамінів, вони багаті на залізо та клітковину, але мають властивість посилювати апетит.
  • Овочі та зелень

    Тут жодних обмежень немає. Стебла селери або овочевий салат – практично оптимальний здоровий перекус. В овочах і зелені, як свіжих, так і термічно оброблених, багато клітковини, вітамінів та антиоксидантів, вони продовжують молодість, допомагають зберегти фігуру та покращують загальний стан здоров’я. До найкорисніших овочів відносяться: броколі, редька, морква, баклажани, солодкий перець, капуста, селера. Якщо вам не хочеться їсти овочеві салати, запечіть овочі на грилі. Також можна зробити з ними бутерброд на цільнозерновому хлібі.

  • Кисломолочні продукти

  • Натуральний йогурт, кефір, ряжанка та інші кисломолочні продукти – приємний та легкий перекус. Бонус – високий вміст кальцію, будівельного матеріалу для зубів та кісток. Лактобактерії, що містяться в кефірі, допомагають підтримувати нормальну мікрофлору кишківника.
  • Смузі

    Хороший варіант для тих, хто не особливо любить овочеві та фруктові салати. Головне – не додавайте у смузі сиропи, морозиво чи солодкий йогурт.

  •  
  • Чашка цикорію або чиста кава чи чай зі шматочком шоколаду

  • Смажений мелений цикорій дуже схожий на каву, однак цей напій має безліч переваг: він не містить кофеїну та не підвищує тиск. Чашка цикорію зі шматочком темного шоколаду – доза антиоксидантів, мінералів та вітамінів. А ще цикорій містить інулін – речовину, яка допомагає краще засвоювати кальцій, підтримувати здорову кишкову мікрофлору та нормальну вагу.

“Все легко та просто. Головне – знаходьте свій корисний перекус”, – запевняє Марина Боржемська.


Фото: особистий архів Марини Боржемської


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top