Перша прес-конференція «Kalush Orchestra»: про «Азовсталь», дискваліфікацію і перемогу

 

Перша прес-конференція «Kalush Orchestra»: про «Азовсталь», дискваліфікацію і перемогу - 1 - изображение

Відразу після перемоги у фіналі Пісенного конкурсу Євробачення-2022 гурт «Kalush Orchestra» дав пресконференцію на арені Pala Olimpico у Турині. Олег Псюк відповів на запитання журналістів про заклик допомогти «Азовсталі», можливу дискваліфікацію та що робитиме далі. Голова української делегація Оксана Скибінська отримала вітальну теку, яка символізує передачу документів з підготовки до проведення наступного Євробачення в Україні.

Публікуємо основні тези з пресконференції.

Про перемогу

—  Ми були на першому місці за прогнозами букмекерів. Що більше люди чули про Україну, то більше слухали пісню. Я був в різних країнах і чув, що люди її слухають. Тому велика подяка кожному, хто за неї проголосував. Будь-яка перемога зараз дуже буде вагомою, а оскільки наша культура під загрозою, нам треба показати, що українська культура жива, українська музика жива і має дуже красивий почерк.

Висловлюю велику подяку кожній країні й кожній людині, що підтримували нас. У нас давно не було хороших новин. Дякую всім, хто допоміг привезти в Україну хоча б якісь хороші новини.

Про Євробачення в Україні

— Україна з радістю прийме наступне Євробачення у цілісній щасливій і розбудованій Україні.

Про реп на Євробаченні

— Реп, хіп-хоп — це зараз мейнстрим, номер один у світі й чому його не має бути на Євробаченні? Тому я хотів бути цим першопрохідцем.

Про те, чому заявив зі сцени про «Азовсталь»

— Це велика біда нашої країни. Це блокада, понад 1000 людей оточили з усіх боків. Нам потрібна допомога, щоб звільнити цих людей. Тому ми звертаємося до третьої (іншої) країни, щоб допомогти їм вийти. Як допомогти? Інформаційно — говорити всім, писати про це. Тут знаходиться багато преси, якщо кожен з вас про це напише, то це дійсно нам допоможе.

Перша прес-конференція «Kalush Orchestra»: про «Азовсталь», дискваліфікацію і перемогу - 2 - изображение

Про ризик дискваліфікації

— Люди, які ставлять собі питання про дискваліфікацію, не розуміють, наскільки велика біда у нас в країні. Я дуже сподіваюся, що хоча б одна людина з 200 млн це побачить і зможе нам у цьому питанні допомогти.

Про відчуття за кордоном

— Моє переживання не закінчується, коли я перетинаю кордон, тому що у мене в Україні взагалі всі рідні, люди, яких я знаю. Може, швидше і навпаки, бо коли я в Україні, я швидше розумію, що можу впливати, когось захистити.

Про плани після повернення

Польський журналіст привітав лідера «Kalush Orchestra» Олега Псюка з прийдешнім днем народження, який музикант святкуватиме 16 травня, та закликав усіх разом журналістів заспівати йому «Happy Birthday».

— 16 травня я буду в дорозі, повертатимуся в Україну. Після повернення планую відсвяткувати день народження у колі близьких та рідних.

Про результати голосування журі

— Це конкурс такий, коли потрібно через екран себе показати, журі також через екран оцінювало. Я розумію, наскільки воно не збігається. Тому дуже важко себе отак подати. Нам слід попрацювати над тим, як саме себе подавати через екран.

Про фаворитів на Євробаченні

— Моїми фаворитами на Євробаченні 2022 були Італія, Великобританія, Польща і Молдова.

Про підтримку молодих співаків

— Зараз під час війни багато українських співаків об’єднується. І дуже важливо підтримувати молодих артистів. Наша ціль робити так, аби українська музика була популярна не тільки в Україні, але і в цілому світі. Євробачення якраз дуже хороша платформа для цього.

Початок роботи над Євробаченням в Україні

Під час пресконференції супервайзер Євробачення Мартін Остердаль привітав переможців та передав голові української делегації Оксані Скибінській welcome pack. Це тека з усіма необхідними контактами для початку роботи над проведенням Євробачення в Україні.

«Знайте, ми завжди з вами, завжди поруч з Україною», — зазначив Мартін Остердаль.


Фото: Суспільне


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top