Главная страница » Новости » Ганна Тімченко із Бучі: «Перший ворожий блокпост нас очікував за двором нашого будинку»

Ганна Тімченко із Бучі: «Перший ворожий блокпост нас очікував за двором нашого будинку»

Ганна Тімченко із Бучі: «Перший ворожий блокпост нас очікував за двором нашого будинку» - 1 - изображение

Ця війна змінила дуже багато людських доль та їхніх планів. Ганна Тімченко із Бучі планувала народити дитину в київській лікарні, проте 24 лютого усе задумане зруйнувала війна. 21-річній дівчині довелось повернутись до рідного міста, звідки вона вже не могла виїхати до самих пологів. Її дитина з’явилась на світ під обстрілами. Ганна разом з донечкою ексклюзивно завітала до студії «Сніданку 1+1». Аліса стала першим немовлям, яке побувало в студії.

21-річна породілля розповіла: коли зрозуміла, що до пологів вони не зможуть вибратись із міста, почала шукати знайомих лікарів, які залишились у Бучі. Виявилось, що в їхньому будинку була лікар-терапевт, яка погодилась прийняти пологи. Паралельно, поки був інтернет, молода жінка разом із чоловіком вивчала матеріали про пологи в домашніх умовах.

На момент того, як у дівчини почалися потуги, у місті вже не було ні води, ні світла, ні газу. Кімнату для пологів підготували як могли, постелили ковдру на підлозі, а поруч поставили люльку. Замість води використовували серветки, а замість світла – свічки, які розставили по кутках кімнати, щоб окупанти не помітили сяйва у вікні.

Зранку восьмого березня на світ з’явилась донечка Аліса, пуповину зі сльозами на очах перерізав батько. За словами Ганни, на третій день родина разом з її братом прийняла рішення виїхати з Бучі. Знаючи про небезпеку, яка їх може очікувати, сім’я пішла на відчайдушний крок.

«Перший ворожий блокпост нас очікував одразу за двором нашого будинку. Коли дійшли до нашої машини, вони попросили відкрити багажник, за кермом був брат, він погодився. І в той момент, коли він виходив з машини, то сказав «У нас позаду дводенна дитина», на що той різко відповів: «Я тобі швидко сказав відкрити багажник». Я трохи перелякалась, далі ми вирішили з ними спілкуватись без зайвих слів… був момент, коли ми під’їхали до чергового блокпосту, де стояли 2 танки, направлені дулом в нашу сторону. На кожному з них сиділо по 10 росіян, вони підняли всі автомати і направили на нас. Ми злякались, те, що відбувалося всередині, не передати словами. І в один момент вони опустили автомати, танки роз’їхалися в різні сторони, і ми проїхали. Це був останній ворожий блокпост. І коли ми доїхали до нашого українського блокпосту – навіть не витримали і заплакали», — поділилась Ганна.

Далі родина виїхала на Житомирщину, де лікарі вперше оглянули новонароджену донечку та породілля. З ними наразі все добре, сім’я вирішила повернутись до Києва, щоб бути ближче до свого дому.

Щодо того, як росіяни зруйнували їхній будинок та двір – Ганна дізналась з відео Діми Комарова, який його записав якраз на фоні будинку родини. Ганна розповіла, що машину брата окупанти загнали в арку між будинками та побили її, щоб ніхто не міг проїхати. Сама квартира сім’ї вцілила, проте її пограбували. Окупанти вкрали ноутбук, прикраси дівчини і навіть шукали «щось цінне» у великому шоколадному кіндер-сюрпризі, який просто зім’яли.

Наразі Ганна, як і усі українці, мріє про закінчення війни та хоче, щоб її донечка не знала, що таке воєнні події, росла в мирі та злагоді.


Фото: прес-служба 1+1

НАЧНИТЕ НАБОР И НАЖМИТЕ ВВОД ДЛЯ ПОИСКА

Top