Альона Лебедєва: “Вчуся зберігати баланс між бізнесвумен і мамою”

Бізнесвумен, засновниця інвестиційно-промислового холдингу Aurum Group, мама трьох дітей Олена Лебедєва – втілення фрази “Як вона це робить?!”.

Спеціально для Woman Magazine підприємиця розповість, як відповідає на виклики часу, бореться з вигоранням і зберігає баланс між роботою та сім’єю.

Woman Magazine

Яким останній рік був персонально для вас?

Для мене, як і для багатьох, 2020-й був роком перегляду життєвих пріоритетів. Якщо раніше на першому місці була робота, то в міру поширення COVID-19, акценти істотно зміщувалися. Коли не розумієш ворога, з яким зіткнувся, ти змушений суттєво скоротити соціальні контакти – це незвично і важко морально. Але незважаючи на страх і невизначеність, минулий рік став для нас знаковим, бо приніс у нашу сім’ю третього малюка.

Aurum Group – багатопрофільний холдинг. Які напрямки відчули найбільший вплив локдауну та карантинних обмежень?

Звичайно, найбільше постраждав ритейл, але й інші галузі локдаун не обійшов стороною. Незважаючи на диверсифікацію холдингу та об’єднання кількох напрямів, у фінансовому плані минулий рік був дуже важким для всіх наших проєктів.

Альона Лебедєва: Вчуся зберігати баланс між бізнесвумен і мамою - 1 - изображение

Удвічі важче працювати, коли держава не підтримує підприємців, а силові структури чинять тиск на бізнес, який ти копітко вибудовував багато років. Ми постійно акцентуємо увагу на тому, як важливо розвивати внутрішній ринок – це принесе нові робочі місця, зростання податкових відрахувань і дасть імпульс економіці.

Я і мої фахівці дуже багато пишемо про це, виступаємо спільно з Європейською бізнес-асоціацією, Федерацією роботодавців України, намагаємося просувати низку ініціатив, націлених на процвітання бізнесу і країни загалом.

“Але, незважаючи на складнощі, я постійно шукаю нові точки зростання: намагаюся як розвивати продукти і напрямки в існуючих бізнесах, так і глобально заходити в нові проєкти”

Яким був найбільший виклик під час карантину?

Найскладнішим для мене було і є кадрове питання. У період карантину ми перейшли в режим виживання, що спричинило глобальну реструктуризацію бізнесу. Саме в період кризи чітко усвідомлюєш свої слабкі сторони і проводиш роботу над помилками. Багатьох неефективних менеджерів я замінила, і сьогоднішній склад корпорації як ніколи надихає і дає мені сили.

Альона Лебедєва: Вчуся зберігати баланс між бізнесвумен і мамою - 2 - изображение

Опишіть свій звичайний день у період карантину: як справлялися, що змінювали, як еволюціонували в нових реаліях?

Мій робочий день такий самий інтенсивний, як і раніше – темп не змінився. Але якщо до карантину я і дистанційна робота були поняттями взагалі не сумісними, то зараз я розумію, що можу працювати з будь-якої точки світу. Тепер режим роботи практично не обмежений і проходить буквально в режимі нон-стоп 24/7. 

Чи залишається в такому щільному графіку час на себе, за допомогою чого відновлюєте сили?

Я дуже люблю спорт, особливо повітряну гімнастику.

“Я можу ледве доповзти на заняття, але коли лечу в обриві з висоти 7 метрів – закінчую трюк абсолютно перезавантаженою”

І природно, основне місце сили – моя сім’я, мої діти. Це опора і підтримка в будь-які хвилини: веселі, сумні, важкі і безтурботні. Це моє все!

Альона Лебедєва: Вчуся зберігати баланс між бізнесвумен і мамою - 3 - изображение

Ви говорили, що нещодавно стали мамою втретє. Під час вагітності змогли трохи сповільнитися?

Усю вагітність я провела в роботі й сповільнилася, напевно, тільки один раз – коли тільки почалася пандемія. Її початок збігся з першим місяцем моєї вагітності, тому для мене це було подвійним випробуванням через нерозуміння того, що на нас чекає. Але з часом я повністю перебудувалася – і робота, як завжди, повністю поглинула мене. Пам’ятаю, навіть на листи в перший день після пологів відповідала.

Альона Лебедєва: Вчуся зберігати баланс між бізнесвумен і мамою - 4 - изображение

Ваші особисті лайфхаки як зберігати баланс між домом, сім’єю, кар’єрою і вихованням трьох дітей?

Як то кажуть: “Я не чарівник, я тільки вчуся”. Ось це точно про мене.

“Я – не супергерой і ще вчуся зберігати баланс між Альоною Лебедєвою – бізнесвумен і Альоною Лебедєвою – мамою і дружиною”

 

Як розподіляєте сімейні обов’язки з чоловіком?

Буду відвертою: з чоловіком мені дуже пощастило! У нас ніколи не стояло питання про поділ якихось обов’язків. Ми просто допомагаємо одне одному. Усе дуже інтуїтивно: він розуміє, коли мені важко, коли потрібна підтримка і перезавантаження. Наприклад, до наших дітей ми завжди вставали вночі разом. Поки я міняю підгузок, він готує пляшечку.

Алёна Лебедєва в колі сім’ї та на роботідві різні людини?

Складно сказати, адже я не бачу себе з боку. Я – перфекціоніст і знаю, що вимоглива. Із цим, напевно, важко і близьким, і співробітникам. Але незважаючи на це, завжди намагаюся давати людям три спроби виправитися. Уже після цього вживаю рішучих заходів(усміхається).

Woman Magazine

 

Чи знаходите ви час для професійного та особистого розвитку?

Намагаюся. Я вимоглива не тільки до оточуючих, але насамперед – до себе. Завжди ставлю для себе високу планку і намагаюся її досягти. 

Як не допускаєте емоційного виснаження?

Я жива людина й іноді мені життєвонеобхідні паузи для відновлення і перезавантаження. У такі моменти я можу повністю відключитися від зв’язку із зовнішнім світом.

Ще дуже дієвий спосіб перезавантаження – подорожі. Найбільше запам’яталися тури національними парками Танзанії та двотижнева експедиція Новою Зеландією. На 2021-й рік у нас уже запланована, напевно, найнеймовірніша подорож. Обов’язково поділюся гарними фото і неймовірними емоціями по закінченню.

Альона Лебедєва: Вчуся зберігати баланс між бізнесвумен і мамою - 8 - изображение

Найбільше відкриття про себе за останній рік?

В останній рік було складно думати про себе. Однозначно зтала ще більше цінувати свою сім’ю, близьких і час, проведений із ними. Особливо гостро відчула це в моменти, коли сім’я зіткнулася з COVID-19, і були ризики для здоров’я, а ти перебуваєш далеко і нічим не можеш допомогти. 

Про що мріє Алёна Лебедєва?

Більше знаходити час для своїх близьких, для своїх дітей. Хочеться поставити на паузу їхнє дитинство, щоб насолоджуватися безпосередньою любов’ю і відкритістю.


Текст: Ніка Єгорова

Фото: особистий архів 


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top