Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос»

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 1 - изображение

Creative Women Publishing

Перше українське жіноче видавництво Creative Women Publishing розпочало роботу у розпал локдауну. Та попри обставини, семеро співзасновниць, які працюють за моделлю жіночого кола, не тільки не згорнули проєкт, а й готують до друку першу збірку «Про що вона мовчить».

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 2 - изображение

Спеціально для Woman Magazine засновниці розкажуть про те, яким був найбільший виклик під час карантину, як видати книгу з нульовим фінансовим капіталом та чому немає кращого часу, ніж зараз. 

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 3 - изображение

Збірка “Про що вона мовчить”

Початок видавництва був доволі драматичним: 11 березня 2020 року публікується пост про створення Creative Women Publishing, а трохи згодом уряд України оголошує про початок карантину. Які були емоції після цієї новини?

Невизначеність та тривога. Невизначеність, яку створив локдаун, була гірша за будь-які форс-мажори. За такої непевності важко приймати рішення, але ми вирішили сконцентруватися на першій збірці та відкинути все зайве. Щотижня кожна звітувала перед командою про зроблений обсяг роботи. Так ми стали опорою одна одній.

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 4 - изображение

Даша Непочатова

Відкриття видавництва – і так досить непроста справа, але як це – починати проєкт з нуля посеред локдауну?

Коли берешся за щось нове – це завжди непроста справа. По суті, локдаун додав більше драми, але кожна з нас досягла такої точки в житті, коли краще спробувати і шкодувати, аніж навпаки. З одного боку, в цій історії багато спонтанності, а з іншого – ретельна підготовка на кожному етапі. Були стратегічні та креативні сесії, нескінченні зум-дзвінки, консультації експертів, написання грантових заявок, підготовка та проведення краудфандингової кампанії, читання рукописів тощо.

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 5 - изображение

Ірина Малішевська

На вашу думку, в чому секрет позитивного фідбеку на новину про створення жіночого видавництва для жінок?

Це був не просто позитивний фідбек! Ми отримали понад 200 рукописів на розгляд, коли очікували щонайбільш на двадцать. І нові рукописи постійно надходять, як і пропозиції співпраці. Вочевидь, потребу в окремому жіночому видавництві відчуваємо не лише ми, але і безліч авторок та читачок.

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 6 - изображение

Ірина Ніколайчук

Розкажіть про найбільший виклик для Creative Women Publishing під час карантину?

Не запанікувати та не розклеїтись. Великою була спокуса піддатися паніці та «ще трошки» зачекати. Проте треба було робити категорично навпаки: щодня тримати дисципліну та надихати кожну учасницю команди просуватися вперед.

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 7 - изображение

Оксана Боровець

Які були плани на рік і що з цього вдалося втілити?

Було значно більше книжкових проєктів, що мали вийти друком 2020-го. Але у кризових умовах ми вирішили зосередитися на збірці есеїв «Про що вона мовчить» – і зробити це круто. Одна ця збірка є неймовірно складним проєктом, бо об’єднує півсотні різних жінок, іноді навіть із діаметрально протилежними поглядами, під однією обкладинкою.

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 8 - изображение

Ольга Васько

Як під час карантину показала себе взаємодія за моделлю жіночого кола?

Фраза «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос», – про нас. Кожна з співзасновниць має зону відповідальності та керує своїм напрямком. Конфліктів ми не уникаємо: щойно щось не так, чи хтось почувається некомфортно – влаштовуємо спільне обговорення. Рішення також приймаємо разом із урахуванням інтересів кожної. Така система дає можливість кожній відчувати, що це – ЇЇ проєкт, та вкладати максимум сил та енергії в створення та реалізацію продукту.

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 9 - изображение

Орнелла Остапенко

Розкажіть про роботу над першою збіркою. До чого були не готові, а що минуло краще, ніж очікували?

Коли задумували зібрати під однією палітуркою таку кількість різноманітних жінок, навіть не уявляли, за що беремося! У збірці майже п’ятдесят жінок, і якщо уявити процеси підписання авторських договорів, узгодження всіх редакторських правок, запит на фото та біографічну довідку, то стає очевидним, що процес був веселим та сповненим пригод. Та коли ми зараз дивимося на верстку нашої майбутньої книжки, на очі навертаються сльози – все недарма!

«Для нас важлива місія підтримки жінок, зокрема тому частину тиражу першої книжки ми надаємо до бібліотек та притулків для жінок, які постраждали від домашнього насильства» 

Як і чому вирішили подавати проєкт першої книжки на краудфандинг? Якою була ваша реакція на надзвичайну підтримку під час кампанії?

Ми – видавництво без стартового капіталу. На початку 2020-го ми планували працювати з грантами, бо це чудова можливість для соціального підприємства – запуститися з невисокими ризиками та уникнути високих відсотків за кредитами. Але у період локдауну грантові програми працювали не на повну, а спонсора серед бізнесів знайти було складно. Тоді одна з засновниць запропонувала спробувати краудфандинг, і ми розробили ретельний план для кожної співзасновниці тривалістю на всю кампанію.

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 10 - изображение

Слава Світова

Розкажіть, як просувається робота по відбору матеріалу та в цілому про плани видавництва на 2021 рік.

Ми все ще читаємо рукописи. Якусь частину вже вдалося опрацювати, проте це кропітка робота, яка потребує уваги і часу, тож намагаємося балансувати між активними видавничими проєктами і прочитанням рукописів. Велика кількість рукописів не потрапляли у теми, заявлені нами, але ми знайшли кілька дуже хороших текстів. 

Creative Women Publishing: «Хороша команда – це коли не зрозуміло, хто бос» - 11 - изображение

Creative Women Publishing

Аналізуючи минулий рік: якби ви знали про майбутній локдаун, все одно б написали той пост 11 березня?

Написали би його ще раніше. Після такого досвіду стало зрозуміло, що приймати рішення та робити свою роботу – краще, ніж чекати в стані невизначеності. Час показав, яка ми команда і що точку опори ми чудово створюємо собі самі.


Текст: Ніка Егорова

Фото: Світлана Чуруброва


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top