Наталія Мосейчук відкрила Першу всеукраїнську конференцію лікарняних вчителів 

Наталія Мосейчук відкрила Першу всеукраїнську конференцію лікарняних вчителів  - 1 - изображение

Навчати маленьких пацієнтів прагнуть понад 6 тисяч освітян.

10 лютого вперше відбулася Всеукраїнська конференція лікарняних вчителів та зібрала 180 реєстрацій делегатів. Організатором є громадська організація Small Heart with Art за підтримки Фонду сприяння демократії Посольства США в Україні. Участь у заході онлайн взяли вчителі з Запоріжжя, Ужгорода, Волновахи, Львова, Харкова, Франківська, Житомира, Покровська, Сум, Дніпра. Це представники цілих шкіл, регіонів. За ними тисячі вчителів, учнів і батьків. Своїм досвідом поділилися колеги з Естонії Анастасія Козіцина та Ізраїлю Олена Богопольська.

Ініціювали зустріч ведуча 1+1, кураторка проекту Право на Освіту та Школи Супергероїв Наталія Мосейчук та засновниця Школи Супергероїв Євгенія Смірнова. “Подія, що точно не повинна загубись в історії – бо вона сама історія. Вперше ком’юніті з сотень людей подивилися один на одного і зустріли однодумців”, – зазначила Наталія Мосейчук.

“Для української освітянської спільноти це знакова подія. Ми довго її планували і нарешті змогли зібрати вчителів, у яких є спільне бачення. Я впевнена, що саме ця спільнота стане рушійною силою, яка захистить дотримання конституційного права на освіту карапузів у лікарнях”, – зазначила засновниця мережі Шкіл Супергероїв Євгенія Смірнова.

До обговорення доєдналася керівник освітніх програм UNICEF Ukraine Богдан Ярема, заступниця міського голови Житомира з питань діяльності виконавчих органів ради Марія Місюрова, генеральний директор НДСЛ «Охматдит» Владимир Жовнір, представники освітньої онлайн платформи ЕдЕра.

Наталія Мосейчук розповіла про нову лікарняну школу на Дніпропетровщині. “Порівнюю лікарняних вчителів з поштарями – ви приносите новини з того реального світу за вікном палати. Рада стати поштарем: дуже скоро очікуємо гарних новин з Кривого Рогу. Сподіваюся,  що і там, у дитячій фтизіатричній лікарні, відкриються двері освітнього простору”, – сказала кураторка Право на Освіту. Наразі в Україні діють 7 Шкіл Супергероїв.

Членкиня правління спільноти лікарняних вчителів Естонії, освітній терапевт Анастасія Козіцина розповіла, що в естонських школах при лікарнях працюють 1500 вчителів. Тільки два тижні з початком пандемії у світі викладали скайпом. А далі у захисних масках повернулися на робочі місця – у класи та палати. Зараз всім вчителям у лікарнях зробили щеплення від covid. Та рішення про вакцинацію кожен ухвалював самостійно.

Олена Богопольська, терапевтка у школі при Єрусалимському медичному центрі, розповіла, що там поруч з уроками з основних дисциплін застосовують музичну терапію. Виведення дітей з важких станів, з реанімації проводять з допомогою музики. А під час процедури з гемодіалізу малюки мають заняття з 3Д моделювання, де паралельно вчать фізику, геометрію, хімію.

Наталія Мосейчук відкрила Першу всеукраїнську конференцію лікарняних вчителів  - 2 - изображение

Організація освітнього процесу у лікарнях України потребує розвитку. У регіонах заробітну плату вчителям виплачують з місцевих бюджетів. Досі вирішується питання оплати по національній лікарні Охматдит. Зараз у час пандемії та карантину особливо важливо забезпечити якісне підключення до інтернету у лікарнях, аби налаштувати безперебійний доступ до онлайн освіти.

Вчителів, які готові викладати у лікарнях більшає. Наразі у Школах Супергероїв по всій країні працює 52 педагоги. Тільки в Охматдиті в Києві в 2020-му році вчилися  265 маленьких пацієнтів. А потребують освітніх послуг понад 15 тисяч маленьких пацієнтів по всій країні.

І їх буде кому вчити. Понад 6 тисяч освітян – зареєструвалися на курс безкоштовного навчання для лікарняних вчителів”Як навчати Супергероїв” від онлайн платформи ЕдЕра. Вже понад 3 тисячі – отримали сертифікати і мають право навчати маленьких пацієнтів.


Фото: прес-служба 1+1

Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top