Оля Чубата: «Абсолютно кожна людина може навчитися красиво фотографувати»

Оля Чубата: «Абсолютно кожна людина може навчитися красиво фотографувати» - 1 - изображение

Дизайнер одягу та майстриня фотографії Оля Чубата в ексклюзивному інтерв’ю для нашого Інтернет-порталу, розповіла, як навчає фотографуванню інших людей, поділилася  своїм баченням успіху та ролі жінки в 21 сторіччі.

Олю, зараз ви вчите фотографувати і монтувати інших людей. А як і коли самі навчились цьому?

Ми живемо в час, коли отримати нову інформацію чи оволодіти новими знаннями дуже легко. І це дає величезні можливості в швидкості росту.

Є декілька варіантів – вчитись самостійно, щукати інформацію в різних джерелах, методом проб і помилок розуміти, що працює, що більш ефективне, і практика, практика, практика. Або інший спосіб – піти на навчання до людини, яка вже пройшла цей шлях, дасть вам лише найдієвіші, необхідні і унікальні знання і зекономить найцінніше – ваш час. Я поєдную ці два способи.

Оля Чубата: «Абсолютно кожна людина може навчитися красиво фотографувати» - 2 - изображение

Чим ваш метод навчання і подачі  матеріалу відрізняється від інших, у чому його унікальність?

По суті подача матеріалу і спосіб проведення навчання у всіх схожі. Основна відмінність звичайно в самій програмі. А також, я вважаю, що велику роль грає щире бажання спікера довести студентів до результату. Це впливає навіть на атмосферу в чатах, де кожен радий підтримати і допомогти. Послухати інформацію – лише частина шляху, а вміння подати так, щоб людина дійшла до кінця і отримала результат – цінується найбільше.

Хто і що вас надихає?

Мене надихають найрізноманітніші речі. Я можу почути якусь фразу чи побачити якесь фото і одразу надихнутись – раптово з’являюсь нові інсайти, ідеї, які хочеться одразу реалізувати.

Та натхнення приходить лише тоді, коли ти в ресурсі. Найважливіше – вміти залишатись в потоці. Для цього раз на тиждень я беру вихідний від усього і соціальних мереж, в тому числі. Займаюсь лише тими справами, які приносять задоволення або дозволяю собі взагалі нічого не робити. В роботі – справи, які не приносять задоволення і забирають енергію –делегую. Лише так вдається зберегти ресурс.

Оля Чубата: «Абсолютно кожна людина може навчитися красиво фотографувати» - 3 - изображение

На ваш погляд, навчитися красиво фотографувати може будь-яка людина? Що важливіше в цій справі – талант або працьовитість і готовність навчатися новому?

Абсолютно кожен. Комусь вдається швидше і легше, комусь – трішки важче. Та якщо людина має бажання вчитись і готова багато практикуватись та удосконалюватись, все обов’язково вдасться. Тут головне – знання, наполеглевість і практика. Ніяких секретів.

Чим ще ви  захоплюєтеся? Можливо, хочете опанувати  якусь нову сферу діяльності?

Моє найбільше захоплення – мода. У нас з хлопцем є власний бренд одягу VUNA, в якому я реалізую весь свій творчий потенціал. Та на даний момент, через карантин, бренд на паузі. Маю надію, що найближчим часом все ж таки світ стабілізується і ми повернемось до роботи.

Олю, продовжуючи модну тематику, не можна не відзначити і ваше почуття стилю. Ви одягаєтеся інтуїтивно або прислухаєтеся до модних порад? Якісь останні модні тенденції здаються вам дивними або смішними?

Дякую! Я обожнюю моду і все, що пов’язано з естетикою і дизайном. Постійно слідкую за тим, що відбувається в світі моди, за тими, чий стиль мені імпонує. Зараз мій вибір одягу відбувається на рівні інтуїції. Та я також проходжу навчання, щоб розуміти, в як все працює в теорії, і удосконалювати на практиці.

Оля Чубата: «Абсолютно кожна людина може навчитися красиво фотографувати» - 4 - изображение

Як любите проводити вільний час, і що допомагає відновлювати сили?

Насправді я обожнюю вчитись. Мені дуже важко змусити себе «нічого не робити». Тому у вільний час, я постійно стараюсь дізнаватись щось нове, проходжу різні навчання, слухаю інтерв’ю, аналізую контент. Але через це часто вигораю, тому зараз вчусь не робити нічого «корисного.

Обожнюю подорожувати: в подорожах крім відпочинку набираюсь досвіду, ти бачиш як живуть інші люди, як по-іншому влаштована система, як буває «по-іншому» і від цього починаєш мислити ширше, мене це дуже надихає. Люблю проводили час удвох з Сашою, просто подивитись серіал, поговорити, погуляти. Ми вже 10 років разом 24/7, та нам завжди цікаво і весело вдвох.

Як вплинув карантин на ваше життя?

Карантин вніс корективи в наш звичний спосіб життя, а також в рід діяльності – змусив включити голову і крутитись. Під час карантину спочатку був період нерозуміння і неприйняття ситуації, та потім нам прийшло усвідомлення, що варіантів немає і треба придумувати щось інше в нових реаліях. За карантин ми сильно виросли, перейшли повністю в онлайн і зайнялись новою справою.

Крім роботи карантин був для нас з Сашою, як медовий місяць, коли ми можемо побути лише вдвох. Ми готували, складали пазли, дивились серіали, зробили зі звичайного  столу тенісний і дуже багато сміялись. За весь час нам жодного разу не хотілось відпочити один від одного, навпаки, нам навіть сподобалось, хоча, дуже сумували за рідними і друзями.

Оля Чубата: «Абсолютно кожна людина може навчитися красиво фотографувати» - 5 - изображение

Зараз багато людей знаходяться в стресі. Ваша порада – як з ним боротися?

Зрозуміти, що поганим настроєм ви нічого не зміните, прийняти ситуацію і те, на що ви вплинути не можете, і шукати те, що вас радує. Якщо причини глибші, можна звернутись за допомогою до психолога. Все від нашого мислення. Я вважаю, що в сучасному ритмі, де багато стресу, в не залежності від карантину, пам’ятати і підтримувати емоційне здоров‘я –  необхідність.

Багато людей зараз надають великого  значення екології. А ви щось робите для захисту навколишнього середовища?

Для блогера це дуже важливо. Багато посилок, коробок, баночок з’являється в домі щодня. Тому розуміти, що таке sustainability – дуже важливо. Увесь світ зараз говорить про розумне споживання, вторинну переробку, сортування і тому подібне. Цю проблему має вирішувати не «десь хтось», а кожен з нас. Не обов’язково одразу почати сортувати всі свої відходи, до цього потрібно прийти.

Ми з моїм хлопцем, наприклад, робили це поступово. Відмовились від пластикових пакетів. У магазини ми ходимо з еко-сумками, які тепер, до речі, роблять ще й супер-стильними! Якщо замовляємо їжу на доставку, пишемо, щоб не клали одноразові прибори. Проблема екології – глобальна. Але її вирішення залежить від кожного з нас.

Олю, а яка, на вашу думку, роль жінки в 21 сторіччі?

Така ж, як і будь якої іншої людини, бути щасливою, самореалізованою, робити щасливішими оточуючих, бути в гармонії з собою.

Чи вважаєте ви себе успішною людиною, і якою б хотіли бачити своє життя через 10 років?

Важко відповісти. Є те, чим я вже пишаюсь, та ще так багато всього хочеться реалізувати. Хотіла б задовольнити всі свої базові потреби – купити квартиру чи збудувати будинок, відіграти весілля. Хочу бути не прив’язаною до місця, мати можливості і свободу бути там, де захочу, коли захочу. Бути самореліазованою і самодостатньою.

Як хотіли б зустріти Новий 2021, і як, взагалі, ставитеся до цього свята?

Позаминулого року ми зустрічали Новий рік з друзями в Амстердамі. Після цієї поїздки я загорілась ідеєю зустрічати Новий рік в новому місці в колі найближчих. Відношусь позитивно – це ще один привід отримати позитивні емоції, проаналізувати де ти зараз, і нагадати собі, куди хочеш рухатись.


Автор: Тетяна Зайцева

Фото: особистий архів


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top