Неля Шовкопляс: «У мене є ціль – навчитись жити «тут і зараз»

Неля Шовкопляс: «У мене є ціль – навчитись жити «тут і зараз» - 1 - изображение

Ведуча ранкової програми «Сніданок з 1+1», співведуча Єгора Гордєєва, Неля Шовкопляс у прямому ефірі з Woman розповіла, чим мотивує синів на навчання, на що ніколи не шкодує грошей, а також, як бореться зі стресом та які має мрії. 

Неля, розкажіть, як підтримуєте імунітет у цей період.

Єдина звичка, яку я не пропускаю, – це розпочинати ранок із двох склянок теплої води. Далі я п’ю комплекс вітамінів, які мені свого часу прописувала дієтолог Оксана Самойленко. Оскільки в мене двоє дітей, то морозильна камера холодильника наповнена смородиною, малиною, обліпихою, полуницею, журавлиною. Можу протягом дня заварити ягідний чай або зробити напій із лимону та імбиру. Вдома у нас багато продуктів, які містять вітамін С, а на столі завжди стоїть корзина з фруктами: лимонами, апельсинами, мандаринами. Тому я підтримую імунітет переважно натуральними продуктами.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Неля Шовкопляс (@nelya_shovkoplyas)


Ви виховуєте двоє хлопчиків. Раніше розповідали, що увесь свій вільний час намагаєтесь проводити з ними. Чим разом займаєтесь? 

Коли в мене робочий ефірний тиждень, то єдине, на що вистачає сили – відпочити вдома і побути з дітьми. Коли в мене вихідний тиждень, то, звісно, увесь час із синами проводити складно. Мами мене зрозуміють. (сміється) Інколи ми граємо в настільні ігри або хлопці допомагають мені щось приготувати. Вони так швидко дорослішають і я вже помічаю, що часом необхідно посидіти з кожним наодинці протягом півгодини і просто послухати.

Ваша колега Людмила Барбір розповідала про систему мотивування сина на навчання за допомогою фінансових винагород. Як ви знаходите підхід і надихаєте малечу?

Я не мотивую їх за допомогою грошей. Коли вони цієї осені пішли до першого класу, мій чоловік запропонував їм наступне: якщо вони до нового року навчаться гарно читати, то Святий Миколай принесе планшети і навушники. Я бачу, що це їх стимулює. Намагаюсь не робити маніпуляції, а просто пояснювати, що, виконуючи свої обов’язки, ви зможете отримати бажані подарунки. Мені здається, якщо почати мотивувати грошима, то згодом без фінансових винагород діти можуть взагалі нічого не зробити.

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Неля Шовкопляс (@nelya_shovkoplyas)


Розкажіть про своє ставлення до грошей. На що ніколи не шкодуєте їх витрачати?

Рідко буває, що витрачаю швидко і не задумуючись велику суму грошей. Я багато купую книжок, хоча не завжди маю час їх читати. Це та частина бюджету, яку мені ніколи не шкода витратити. Наша домашня бібліотека постійно поповнюється. Скажу чесно, я легко витрачаю гроші, і вони так само до мене приходять.

Неля, у вас є цікаве захоплення – ви займаєтесь психологію, закінчували курси. Розкажіть, детальніше про цей досвід.

Я з дитинства полюбляла психологію. А коли знайшла практичну психосоматику і зрозуміла, як вона працює, мені стало ще цікавіше. Це дуже дієво і достатньо швидко. Зараз я вчусь для себе і часом практикуюсь на своїх рідних, які вже самі до мене звертаються. Коли людина переходила по усім лікарям і їй нічого не допомогло, то вона впадає у відчай. А насправді ми забуваємо про найголовніший аспект – психіку, яка має значний вплив на фізичне самопочуття. Будь-яка психічна реакція запускає емоцію в тілі. Іноді ми це розуміємо і можемо відслідковувати, а іноді про це забуваємо.

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Неля Шовкопляс (@nelya_shovkoplyas)

У сучасному швидкому ритмі один із найпопулярніших запитів, як впоратися зі стресом. Що допомагає особисто вам?

Справді, зараз занадто великий інформаційний потік: з усіх боків валиться безліч думок. Мені дуже допомагає відновитися природа. Влітку можна полежати біля озера, взимку – прогулятися лісом. Коли я приїжджаю до батьків у маленьке містечко, то відчуваю, як ніби зупиняється час, і можна перезавантажитись. Тиша, спокій і природа – речі, що допомагають мені відновитися.

У грудні вже можна загадувати бажання на прийдешній рік. Ви багато здійснюєте мрій дітей, підопічних проєкту «Здійсни мрію», а які у вас є мрії на 2021?

Сьогодні перед тим, як загадати якесь бажання, я чесно себе запитую: «Навіщо це мені?». Через цей фільтр почало відпадати багато речей. Можливо, це вже більш свідомий підхід до своїх бажань. У мене є ціль – навчитись жити «тут і зараз». Всі про це говорять, а в мене поки не виходить. Я частіше живу або майбутніми планами, або минулими спогадами. Навчитися жити лише сьогоднішнім днем і тотально довіряти цьому світу – це мій духовний запит. Якщо говорити про матеріальне, то мрію про власну оселю, в якій мені буде затишно і комфортно.

 

 

Посмотреть эту публикацию в Instagram

 

Публикация от Woman Magazine (@womanmagazineua)


Текст: Наташа Филон

Фото: личный архив


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top