Ірина Білик: “Я закохувалася кілька разів – і завжди це були найсильніші відчуття”

Woman Magazine


Ірина Білик
у 2015 році стала першою героїнею обкладинки журналу Woman. Відтоді змінилося багато чого як у житті Ірини, так і в нашому виданні. Сьогодні ми презентуємо першу digital-обкладинку, героїнею якої стала та, хто не боїться експериментувати, вражати й епатувати. Їй 50 років, а це означає, що в житті співачки новий, ще більш захопливий етап. Ірина Білик – мама двох синів, дружина і виконавиця – у відвертому інтерв’ю для Woman Magazine розповіла про своє ставлення до ейджизму, методи виховання дітей і творчість.

Woman Magazine

Ірино, ви були першою героїнею обкладинки для друкованого журналу Woman, а сьогодні стали першою, хто прикрасить digital-обкладинку. Чи складно вам у житті давалися починання? Чи складно робити перші кроки на шляху до мрії?

Мені подобається кожен день, який я проживаю. І якби мене запитали, чи хочу я викреслити зі свого життя якийсь конкретний день або подію, я б сказала: ні. Усе, що зі мною трапилося до сьогодні, до мого чудового ювілею, я з радістю забираю з собою у своє подальше життя, тому що моє життя виглядає дуже насиченим, дуже цікавим! Багато друзів, багато шанувальників, багато подарунків, багато любові! Звісно, якщо поставити знак рівності, то буде також багато розчарувань, багато сліз, багато болю і складнощів. Але це і є справжнє життя, про яке я пишу у своїх піснях, тому мені все це подобається!

Я народилася 6 квітня, і девіз цього дня: експериментаторство. Про це я дізналася в одній дуже відомій і цікавій книзі. Насправді, я дійсно люблю експериментувати з музикантами, з програмами, з приготуванням страв, з написанням нових пісень. Звісно, не завжди ці експерименти завершуються успішно в моєму житті, але це і є справжні уроки, які я мала обов’язково пройти для того, щоб досягти своєї мрії. А моєю мрією завжди була сцена, де я співатиму пісні, які пишу здебільшого сама, і радуватиму моїх чудових глядачів.

Вам виповнюється 50 років. Багато хто аналізує пройдені етапи. Ви занурювалися у свої роздуми?

Мені здається, що багато артистів незаслужено пішли дуже рано на пенсію і могли б ще радувати всіх своєю творчістю. Наприклад, Павло Зібров міг вражати своїх глядачів новими молодіжними віяннями, записувати цікаві танцювальні пісні, іноді дуріти в ефірі. Не бути занадто дорослими. І мені здається, що саме в цьому проблема української музики – багато молодих виконавців, і немає таких чудових і веселих ветеранів сцени. Мені завжди подобається слухати про життя, про успіхи і розчарування великих легенд, тому мені б хотілося, щоб артисти, яким за 60, користувалися б теж популярністю в нашій країні. І те, що їх незаслужено іноді забувають, – несправедливо.

Ірина Білик: Я закохувалася кілька разів - і завжди це були найсильніші відчуття - 1 - изображение

Як ви ставитеся до ейджизму? Як вважаєте, чи є в Україні така проблема? Що потрібно робити, щоб її виправити?

Що треба робити? Артистам потрібно просто виходити і казати: “Так, мені 50, 60, 70, але я веселий, я щасливий, у мене все прекрасно, у мене чудова сім’я! Дивіться, як я живу, я не приховую свого повсякденного життя”. І можливо тоді дійсно було б цікаво запрошувати таких артистів на програми. Але, на жаль, у нас дуже мало передач, у яких артист може себе розкрити. Таких, де людина може розповісти про себе те, що їй хочеться, лише кілька. Тому я б запропонувала зробити ще більше музично-інформаційних програм для людей. Політичних – поменше. І тоді б у нас був якийсь баланс.

Три роки тому в інтерв’ю для Woman ви розповідали про творчу діяльність свого сина Гліба. А молодший уже проявляє любов до якоїсь справи?  

У мене два прекрасних сини. Між ними різниця в 16 років, але це не заважає їм цікавитися одне одним, добре проводити час. Гліб також займається творчою роботою, він допомагає чудовому письменникові Ніколасу Дімітрову, автору гучного бестселера “Дилер реальності”, у написанні нових книжок, у їхній рекламі та просуванні. Молодший ось нещодавно прийняв мене у свою компанію, у свою бригаду не злих людей. Він сказав, що в його компанії мають бути обов’язково не злі люди – це найголовніша умова. Я погодилася – і тепер я член його команди.

Чи сувора ви мама? Які якості хотіли б виховати в Табрізі?

Мама я сувора, звісно. Тому що хлопчиків потрібно виховувати суворо для того, щоб, коли йому виповниться 20 років, він дійсно чогось у житті домігся. Але Табріз такий милий, тому завжди, коли я хочу його покарати, доводиться докладати багато зусиль, щоб це зробити. Тому що своїм поглядом він схожий на кота з мультфільму “Шрек”. 

Ірина Білик: Я закохувалася кілька разів - і завжди це були найсильніші відчуття - 2 - изображение

Для вас дуже важливі сімейні цінності. Поділіться своїми сімейними традиціями. Як проводите дозвілля, зустрічаєте свята?

Коли ми зустрічаємося, то в нас дуже мало часу для того, щоб гуляти і відпочивати. Ми дуже багато з Асланом працюємо, і коли він приїжджає до Києва, ми встигаємо зробити фотосесію, зняти кліп, приготувати ще щось цікаве для глядачів. І, звісно, зовсім мало часу залишається на те, щоб просто посидіти вдома. Ми дуже любимо збиратися всі разом: наймолодше покоління, середнє покоління, трохи старше і, звісно ж, наша бабуся. З теплом згадуємо приїзд нашого дідуся з Баку. На жаль, це було всього один раз. Але ми збираємося поїхати в гості до Азербайджану. 

Як зробити так, щоб почуття з роками не згасали, а тільки ставали сильнішими? Зараз ви відчуваєте пік любові?

Я думаю, якщо в людини є почуття любові всередині – воно буде завжди. Я закохувалася кілька разів – і завжди це були найсильніші відчуття. Не можу сказати, що якесь із моїх захоплень було найяскравішим. Справді, навіть не можу вибрати, що було найсвітліше, найсвятковіше, що запам’яталося. Я про все згадую з величезною теплотою, з величезною вдячністю. Ну а з Асланом, звісно, мені чудово зараз почуватися у творчому плані. Тому що ми обидва такі люди, і моя творчість переступила на якусь нову сходинку. Нам завжди є про що поговорити. Але жодних скандалів, жодних бурхливих пристрастей зараз у нашій родині не спостерігається. Все завжди спокійно і затишно. Так і має бути. І цього чудового стану я бажаю всім читачкам.

Ірина Білик: Я закохувалася кілька разів - і завжди це були найсильніші відчуття - 3 - изображение

Ви домосід? Чим любите займатися вдома? Який для вас ідеальний відпочинок?

Зараз ми на карантині, і я можу сказати, що так – домосід. Я із задоволенням чекаю своїх ще 30 концертів, на які вже продано квитки. Я перекладаю свої костюми й уявляю, як я далі поїду в тур, як прийдуть люди, які будуть повні зали, як усі будуть аплодувати. Але зізнаюся, що поки що насолоджуюся вдома цим карантинним часом, бо можу просто відпочивати й бути зі своєю сім’єю. Про це я мріяла багато-багато років. Просто побути на самоті. Думаю, що енергетично я назбираюся, і коли закінчиться карантин, зможу чудово співати, танцювати й чудово працювати у своєму новому ювілейному шоу. Приходьте, буду всіх чекати! Концерти переносяться, але в жодному разі не скасовуються!

Як ви вважаєте, успіх веде до щастя чи щастя до успіху? Який момент свого життя ви могли б назвати найщасливішим?

Я думаю, що щастя веде до успіху. І щастя – це той стан, який тебе підносить над усіма і над усім. Тоді ти можеш більш усвідомлено творити, більш уважно ставитися до самого себе і тим самим показувати іншим: беріть з мене приклад! Дивіться, яка я впевнена, яка мудра, яка я красива! Коли людина не щаслива, це все відбивається і на творчості. Мене раніше часто бачили засмученою, іноді плачучою. Але мені здається, що цей час назавжди закінчився в моєму житті. І я хочу всім побажати, щоб ви ніколи не плакали. Можливо, тільки слухаючи мої пісні. Але на концерті всі глядачі завжди радіють, тому що зараз у моєму шоу більше веселих і життєрадісних пісень. 

Ірина Білик: Я закохувалася кілька разів - і завжди це були найсильніші відчуття - 4 - изображение

Розкажіть про ваші плани у творчості. Чим плануєте зайнятися після закінчення ювілейного туру?

Ювілейний тур триватиме до півроку. Тому що це буде не тільки Україна. Ми планували відвідати також Ізраїль та Америку. Імовірно, що через новий вірус, який з’явився на планеті, закордонні гастролі можуть скасуватися. Але я завжди дякую всім своїм глядачам. Я дуже люблю глядачів Америки, Канади, Лондона, де я виступала неодноразово. Хочу сказати, що я обов’язково до вас приїду, ми обов’язково зустрінемося!

Після туру я буду, як і зараз, коли я даю це інтерв’ю і сиджу на карантині, радіти життю разом із моїми подружками, друзями і коханими. Бувати в Одесі у своїй квартирі на морі, засмагати і спілкуватися зі своїми прекрасними дітьми, цілувати свою матусю і писати нові пісні.


Фото: прес-служба


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top