Український проект «LUIKU» справив справжній фурор на фестивалі балканської культури «Pannonica 2019»

Український проект «LUIKU» справив справжній фурор на фестивалі балканської культури «Pannonica 2019» - 1 - изображение

На музичній мапі Європи починає спалахувати ще один гурт з України – один із найбільших фестивалів Польщі «Pannonica» назвав виступ українського проекту «LUIKU»  «відкриттям цьогорічного фестивалю», а присутні на події промоутери уже запросили колектив на свої фестивалі на наступний рік.

Назвати виступ «LUIKU» на фестивалі «Pannonica» вдалим – не сказати нічого. Публіка танцювала і аплодувала від початку до кінця, драйв і танці не припинялись навіть під час повільних пісень.

Дмитро Ципердюк – автор і лідер проекту – багато говорив зі сцени, переважно українською, і це знаходило відгук у публіки: полякам дуже імпонувало перебування на сцені таких українців. Виглядало на те, що для більшості публіки це було не те що відкриттям, а одкровенням.

Український проект «LUIKU» справив справжній фурор на фестивалі балканської культури «Pannonica 2019» - 2 - изображение

«На сцені зявляється українська (це на «Панноніці» новинка) група «Луйку». Їхня музична (і не музична) стилістика не піддається на спроби класифікації. Їхній виступ – то не просто концерт, а специфічний музичний перформенс. Тут і електронна музика, і етнічна… І взагалі не знати яка.

Лідером і локомотивом формації є Дмитро Ципердюк, який окреслює свій стиль словом «транскарпатія». Дмитро – це вулкан енергії і незвичайний сценічний образ. Описувати музику я не візьмусь, бо описати її неможливо. Скажу тільки, що виступ захопив і зачарував мене та публіку!

Був то винятковий концерт, який викликав у пам’яті найбільш енергетичні виступи груп

Фестиваль «Pannonica» проходить щорічно з 2013 року. Цього року хедлайнерами фестивалю були легендарні Kočani Orkestar з Македонії, Goran Bregović and Wedding & Funeral Band, Bora Dugić із Сербії. «Луйку» був першим колективом з України, який запросили до фестивальної сім`ї і, як бачимо, який справив справжній фурор! Фестиваль «Pannonica» є місцем зустрічі і святкування, контакту з живою культурою Нової Європи і природою. Це автентичний, некомерційний, багатопрофільний, пульсуючий енергією тигель, який притягує прихильників «паннонської» культури у всіх її численних варіаціях: мадярська, балканська, циганська і карпатська.

Український проект «LUIKU» справив справжній фурор на фестивалі балканської культури «Pannonica 2019» - 3 - изображение

«Pannonica» є культурною візитівкою Сондеччини, підтвердженням багатокультурності і багатства культури Нової Європи. Проходить у надзвичайно красивій долині ріки Попрад, посеред гір, на історичному шляху пересування народів з півдня на північ. Не хважаючи на те, що фестиваль відбувається у «хащах посеред нічого», він притягує до наметового містечка понад берегом Попраду численну, різну публіку з різних куточків Польщі і з-за кордону, яка приїжджає в пошуках вражень і емоцій, специфічного настрою і, ясна річ, традиційної музики, що є магнітом і приводом до різноманітних розваг.

Крім концертів польських і європейських зірок, сильною стороною події є пульсуюче життям фестивальне містечко, на наметовому полі якого відбуваються музичні, ремісничі, танцювальні та театральні майстер-класи, а також покази фільмів, зустрічі з митцями і дискусії.


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top