Зміни виплат для ВПО з 1 березня: хто залишиться без допомоги

Зміни виплат для ВПО з 1 березня: хто залишиться без допомоги - 1 - изображение

З 1 березня 2024 року, деякі внутрішньо переміщені особи (ВПО) в Україні стануть перед новими викликами, пов’язаними з отриманням державної допомоги. 

Згідно з новими правилами, допомога від держави буде призначатися для всіх осіб з-поміж ВПО у сім’ї. Однак, члени сім’ї, які не мають роботи, повинні будуть зареєструватися в центрі зайнятості. У разі нездійснення цього кроку, виплати припиняться через місяць.

Протягом наступних 6 місяців, виплати будуть автоматично продовжуватися для певних категорій ВПО, які не можуть знайти роботу. Серед них:

  1. Пенсіонери, які станом на 1 січня 2024 року отримують пенсію не більше, ніж 9 444 гривень (що становить 4 прожиткових мінімуми для осіб, що втратили працездатність).
  2. Особи з інвалідністю I або II групи, діти з інвалідністю до 18 років, тяжкохворі діти та інші особи, які потребують постійного догляду.
  3. Діти-сироти та діти, позбавлені батьківського піклування, а також особи віком до 23 років з їх числа, а також батьки-вихователі й прийомні батьки.

Зміни в системі виплат допомоги спрямовані на підтримку найбільш вразливих верств населення та забезпечення їм необхідних матеріальних ресурсів у важкі часи.


Фото: Pexel


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top