Фільм про депортацію та русифікацію українських дітей

Фільм про депортацію та русифікацію українських дітей - 1 - изображениеВийшов документальний фільм про примусову депортацію та русифікацію українських дітей. 

“Російські військові нас посадили в камази, як тварин, і відвезли в якийсь ангар. Я сидів у фільтраційному таборі, чекав маму декілька годин, а її так провели і не дали попрощатися, та сказали, що мене від мами забирають і в інтернат відвезуть. І там уже мене прийме російська сім’я”, — розповідає Сашко з Маріуполя. Йому 12 років і він вже понад рік шукає свою маму.

За понад рік повномасштабної війни Україна змогла повернути менш як 400 дітей. Водночас росія заявляє, що “евакуювала” 744 тисячі українських дітей. Оскільки дипломатія з країною-агресоркою не працює, росія продовжує незаконно вивозити дітей з тимчасово окупованих територій України.

Фільм про депортацію та русифікацію українських дітей - 2 - изображение

фільм “Понівечене дитинство”

У фільмі «Понівечене дитинство» діти та їхні батьки розповіли команді online.ua власні історії. Хтось з них був у полоні, когось примусово вивезли в оздоровчий табір, когось розлучили з батьками під час так званих фільтраційних заходів.

Фільм про депортацію та русифікацію українських дітей - 3 - изображение

фільм “Понівечене дитинство”

Проєкт документує свідчення дітей про воєнні злочини російської федерації проти українського народу. Документальні фото та відеоматеріали для фільму «Понівечене дитинство» надали інформаційна платформа “Діти війни” та БФ “Save Ukraine”.

Історії героїв ілюструють те, що викрадення росією дітей з України є чітко спланованим та добре організованим процесом за типовими сценаріями: обман або вбивство батьків, викрадення сиріт, депортація під приводом оздоровлення та фільтраційні табори.

“Щонайменше п’ять сценаріїв викрадення ми вже проаналізували. Росіяни мають сценарій, коли вони спочатку вбивають батьків, потім викрадають дітей. Другий сценарій, коли вилучають дітей безпосередньо з родин. Третій — коли розлучають дітей з батьками під час так званої фільтраційної процедури. Ще один сценарій — наймасовіший, — коли через непридатні для проживання умови батьки нібито добровільно віддають дитину на так званий відпочинок до російських таборів”, — говорить Дарʼя Герасимчук, радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, координаторка порталу “Діти війни”.

Юристка благодійного фонду “Save Ukraine” Мирослава Харченко звертає увагу, що окупанти удосконалили свої навички русифікації українських дітей. У них була можливість потренуватися на Донбасі та у Криму. Вони дійшли висновку, що коли дитина знаходиться дуже довго без батьків та рідних, без належної підтримки в чужому для неї середовищі, то починає вірити в те, що вони розказують.

Фільм про депортацію та русифікацію українських дітей - 4 - изображение

фільм “Понівечене дитинство”

Правова аналітикиня Центру прав людини ZMINA Онисія Синюк зазначила, що дітей відправляють в Крим на “оздоровлення”, тобто в межах окупованих територій, але також дітей відправляють набагато далі, наприклад, до Краснодарського краю, Анапи чи Магадану.

Головною метою росіян залишається насадження своєї ідеології та знищення української ідентичності.

“Мета цього переформатування свідомості наших дітей задля того, аби з них потім робити адептів “русского міра”, додає Віталій Луньов, дійсний член Української академії наук.

Богдан Ткач, лікар, доктор психологічних наук наголошує, що ця методологія, яку вони використовують щодо дітей, дуже нагадує як руйнували особистість за допомогою такої інституції як ГУЛАГ. Це практично та сама система, але з урахуванням юридичних моментів, щоб не нести відповідальності, але суть та сама ламати особистість.

Для цього путін вже змінив російське законодавство, підписавши 2 акти, які спрощують процедуру всиновлення українських дітей російськими сім’ями і фактично визнають всіх дітей до 14 років, які проживають на тимчасово окупованій території України, росіянами.

“Росіяни хочуть вивести всіх українських дітей в статус з українського етносу в етнос російський. Для цього вони змінили законодавство. Фактично Путін вже вчинив воєнний злочин — геноцид — своїми діями”, — говорить Дмитро Лубінець, Уповноважений Верховної Ради України з прав людини.

Повернення викрадених дітей є повільним процесом, оскільки для кожного випадку розробляється окремий механізм.

“Насправді єдиного механізму повернення українських дітей не існує. Ті процедури, які мали б спрацювати теоретично, на практиці не спрацювали. Наприклад, найбільший мандат в даному питанні має Міжнародний Комітет Червоного Хреста. Не склалося. Тому кожного разу це практично окремо створена операція порятунку дитини чи невеличкої групи дітей”, розповідає Дар’я Герасимчук, радниця-уповноважена Президента України з прав дитини та дитячої реабілітації, координаторка порталу “Діти війни”.

Весь демократичний світ розуміє, що викрадення росією дітей є геноцидом українського народу. Ордер, виданий Міжнародним кримінальним судом в Гаазі, на арешт путіна та російської уповноваженої з прав дитини марії львової-бєлової поклав початок “історичної відповідальності”, до якої будуть притягнуті всі причетні. 


Фото: прес-служба


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top