Індексація пенсій 2023: виплати та надбавки

Індексація пенсій 2023: виплати та надбавки - 1 - изображениеІндексація пенсій 2023: вже найближчим часом Кабінет міністрів проведе індексацію пенсій, яка торкнеться кожного пенсіонера. Так, наприклад учасники бойових дій мають право на доплату в розмірі 523,25 грн. Водночас загальний розмір пенсії такого громадянина не може бути меншим 4395,3 грн. Натомість тим, хто отримує великі пенсії, встановили обмеження.

Міністерка соціальної політики Оксана Жолнович в ефірі телемарафону повідомила, що у 2023 році вперше проіндексують найменші пенсії. 

«Ми подивились, що у нас найменші пенсії не підпадають під індексацію. Що мається на увазі? Є приблизно 4 млн людей, у яких або стаж не надто великий (колись можна було виходити на пенсію, маючи 5 років страхового стажу), або заробітна плата була дуже низька, наприклад, на сільськогосподарських роботах. І відповідно розрахунок їхньої пенсії маленький, може бути 1,5 тис. або 1,7 тис., – повідомила міністерка соціальної політики Оксана Жолнович.

Індексація пенсій 2023: стосовно віку виходу на пенсію, то чоловіки (як кадрові військові, так і ні), які мають статус учасника бойових дій, можуть виходити на пенсію у 55 років, жінки – у 50.


Автор: Скотченко Дар’я

Фото: pixabay


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top