Крем-брюле з гречкою за рецептом Ольги Мартиновської

Крем-брюле з гречкою за рецептом Ольги Мартиновської - 1 - изображение
Українськ
а шеф-кухарка, суддя «МастерШеф. Професіонали»-4, прем’єру якого заплановано на лютий 2023 на СТБ, Ольга Мартиновська поділилася рецептом одного з улюблених десертів – крем-брюле. Готуємо французьку класику… з української гречки!

«Крем-брюле один з моїх  найулюбленіших десертів! Такий простий і водночас такий магічний! Кожен поважаючий себе турист по приїзду в Париж сяде на тераску бістро, замовить каву і crème-brûlé, трісне ложечкою карамельну скоринку, посміхнеться і повторить la vie est belle! В Париж ми з вами поїдемо потім, а крем-брюле треба приготувати і з’їсти вже зараз! Традиційно його готують ванільним, але можна імпровізувати і насичувати його будь-якими улюбленими смаками. В мене було трохи гречки».

Інгредієнти на 1 порцію:

  • 150 мл вершків від 20 до 30% жирністю;
  • 1 жовток;
  • 15-20 грамів цукру + 20 грамів коричневого цукру для скоринки;
  • трохи гречки замість ванілі.

Спосіб приготування:

Щоб приготувати українське брюле, підсмажуємо на сухій сковорідці пару ложечок гречки, щоб вона аж потріскувати почала, і всипаємо її у вершки. До речі, можна міксувати вершки з молоком, щоб було економніше і не так жирно. Гречка нагріє вершки і віддасть смак, лишіть її там на 30 хвилин. Довго настоювати не потрібно, бо за смаком буде більше схоже на молочну гречану кашу, ніж на вишукану французьку класику. Жовтки розітріть з цукром вінчиком, гречку відкиньте на сито, а вершки введіть в жовтки і перемішайте. Виливайте в посудину, в якій і подаватимете.

Готувати можна двома способами:

  •  bain-marie – водяна баня. Тобто ставите форми з десертом  в деко, наливаєте гарячої води та готуєте 30-35 хв, 160 С без вентиляції.
  • без водяної бані – ставите форми на деко і готуєте за 100 С, якщо без обдуву, або 80 С, якщо обдув прибрати не можна – 25-30 хвилин.

Потрясіть легенько тарілочку, щоб перевірити  готовність – важливо, щоб серединка не була рідкою, а рухалася ніби холодчик. Це ви робите в кінців приготування в духовці, і за потреби додайте часу. Все залежить від духовки і кількості виробів, що готуєте. Поставте на ніч в холодильник. Перед дегустацією посипте цукром, як немає тростяного – беріть білий.

«Важливо рівномірно розподілити цукор, як я роблю на відео, бо інакше – там, де немає цукру – горітиме «молоко», а це не дуже смачно», зазначає шеф-кухарка

Робимо скоринку за допомогою газового пальника.

 

 
 
 
 
 
Посмотреть эту публикацию в Instagram
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

 

Публикация от Ольга Мартиновська (@olga_martynovska)

Фото: пресслужба СТБ


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top