Євробачення-2023: перша подія сезону

Євробачення-2023: перша подія сезону - 1 - изображение

31 січня відбудеться перша урочиста подія Євробачення-2023 — церемонія передання символічного ключа місту-господарю цьогорічного пісенного конкурсу — Ліверпулю. В межах заходу також буде проведено жеребкування, яке розподілить виступи країн-учасниць між двома півфіналами. А ще – визначить, в якому з них голосуватимуть країни «Великої п’ятірки» та Україна.

Церемонія пройде в Ліверпулі перед глядацькою аудиторією. Серед учасників — голова правління Суспільного Мовлення Микола Чернотицький та голова делегації України на Євробаченні Оксана Скибінська

«У цей день буде оприлюднено художнє оформлення і слоган конкурсу, що є унікальним за своїм характером. Адже це відбувається у Великій Британії, проте від імені України та з Україною в серці. Для того, щоб відобразити цю неповторну особливість Євробачення-2023 та показати Україну в різних аспектах конкурсу, наша команда ще з осені активно співпрацює з командою BBC», — розповіла Оксана Скибінська.

Захід транслюватиметься в прямому етері BBC Two та BBC iPlayer. Глядачі наживо побачать як мер Турина, міста-господаря минулорічного конкурсу, Стефано Ло Руссо (Stefano Lo Russo) передасть офіційні ключі Євробачення меркині Ліверпуля Джоанні Андерсон (Joanne Anderson). Після чого ведучі події, Райлан (Rylan) та Ей Джей Одуду (AJ Odudu), проведуть жеребкування за допомогою молоді з місцевої ліверпульської школи та членів української громади, які оселилися в Ліверпулі після початку повномасштабної війни в Україні.

Цього року в Євробаченні беруть участь представники 37-ми країн. Тридцять одна з них візьме участь у жеребкуванні до півфіналів, які відбудуться 9 та 11 травня. До великого фіналу 13 травня потраплять автоматично Україна як країна-переможниця минулорічного конкурсу, представники країн «Великої п’ятірки» (Велика Британія, Італія, Іспанія, Франція та Німеччина), які є засновниками конкурсу, а також по 10 конкурсантів з кожного півфіналу. 

Фото: Pexels


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top