Як вижити у будинку без газу, води, електроенергії та зв’язку

Як вижити у будинку без газу, води, електроенергії та зв'язку - 1 - изображение

Надія Матвєєва продовжує ділитися цінними порадами, які допоможуть убезпечити життя у воєнний час, у рубриці «Надійні поради» на СТБ. Так, телеведуча розповіла, які прості кроки допоможуть вижити у будинку без газу, води, електроенергії та зв’язку.

«Надійні поради» з Надією Матвєєвою — прості, але важливі правила, які допоможуть зберегти здоров’я, розв’язати проблеми в тилу, убезпечити себе та рідних під час повномасштабного вторгнення росії в Україну. Телеведуча дає відповіді на питання, які хвилюють кожного: як уберегтися від хімічної зброї, що робити, якщо ви побачили снаряд чи інший підозрілий предмет на вулиці, які продукти варто взяти з собою в укриття та що можна приготувати своїми руками з мінімальної кількості інгредієнтів, як захистити житло від мародерів та багато іншого. Рубрика виходить щодня у 6-хвилинному міжпрограмному блоці на початку кожної години.

Під час війни варто бути готовим залишитися без звичних умов життя. Про що варто пам’ятати, щоб вижити у будинку без газу, води, електроенергії та зв’язку?

Якщо немає води

 • Запасіться одноразовим посудом, аби не тратити дорогоцінні запаси води на миття тарілок. Якщо треба вмитися, допоможуть вологі серветки, тонік для обличчя, для рук – антисептик. Для утримання води в організмі можна пити злегка підсолену воду.
 • Для економії води можна зробити домашній рукомийник із пляшки та шприца:

Крок 1. Беремо пляшку у 2 л. Відкручуємо кришку і вирізаємо в ній отвір такого діаметра, як і взятий шприц (2,5 кубики).

Крок 2. У шприца відрізаємо носик і верхню частину.

Крок 3. Шприц вставляємо в отвір у пробці пляшки. Шприц має ледь входити в отвір, щоб уникнути витоків води.

Крок 4. Пробку зі шприцом закручуємо назад на пляшку. Дно пляшки обрізаємо для наповнення її водою. Кришку накручуємо на пляшку.

Крок 5. Встановлюємо та користуємося таким чином, щоб перекрити воду, поршень шприца витягуємо назовні.

 • Не стидайтеся піти на вулицю для туалету або використати горщик. Так ви зекономите приблизно 10-15 літрів у зливному бачку. У крайньому випадку ви зможете очистити воду активованим вугіллям (марля, в неї кладемо активоване вугілля, поміщаємо у воду) та випити її.
 • Для приготування їжі, купіть вже зараз газовий примус чи спиртівку. Розрахуйте обсяг газу та закупіть сухий спирт.
 • Не маєте примуса і треба підігріти воду? Поставте каструлю на дві вогнетривкі цеглини, на них – металеву пластину, а під неї пару свічок. Залиште на всю ніч. Зранку буде вода приблизно у 80 градусів. Хтось обов’язково має спостерігати за свічками, щоб не сталася пожежа.
 • Розпалюйте на вулиці багаття. Підготуйте для нього дерев’яні меблі, вугілля, металевий посуд для приготування їжі, сірники, запальнички. Знайдіть мангал, фольгу та посуд з неї або зробіть яму в землі. Слідкуйте за вогнем! Не допускайте пожеж!

Якщо немає електроенергії та зв’язку

 • Вимкніть всі електроприлади з розеток. Обов’язково купіть радіо на батарейках, щоб знати останні новини! Телефон та павербанк заряджайте при будь-якій нагоді. Економте заряд. Домовтеся з рідними виходити на зв’язок у конкретний час, наприклад, о 9-й ранку та вечора. Вмикайте телефон тільки у цей час.
 • Спробуйте зарядити телефон за допомогою батарейок. Потрібен роз’єм для зарядки, 3 пальчикові батарейки, послідовно з’єднані між собою.
 • Зникає зв’язок, – пошукайте мережу на поверхах вище від землі, або переключіться на іншого оператора. В Україні зараз діє національний роумінг і цей перехід можна зробити цілком безкоштовно. Тарифи залишаться ті самі.

Як підключитись до мережі іншого оператора:

 • Відключити автовибір мережі (на Android: Налаштування – Мобільна мережа (чи Підключення) – Оператор. На iOS: Параметри – Стільникові дані – Вибір мережі.
 • Знайти й вибрати доступну мережу: Vodafone UA, UA-KYIVSTAR чи LIFECELL.
 • Якщо зареєструватися не вдалось, спробувати ще раз або вибрати іншу мережу.
 • Перевірити можливість вихідного дзвінка, SMS.

Бережіть себе!


Фото: прес-служба СТБ


Почніть вводити текст і натисніть Enter для пошуку

Top